Zamknij

To będzie bieg o duże pieniądze! "Nasza Dycha" jakiej jeszcze w Gostyniu nie było

09:37, 28.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24/Facebook Nasza Dycha/Fotolia/Fotomontaż
REKLAMA

"Nasza Dycha" po dwóch latach przerwy wraca na ulice Gostynia. Biegacze tradycyjnie będą mieli do pokonania atestowaną trasę o długości 10 kilometrów, i to właśnie kilometry odegrają ważną rolę podczas tegorocznej imprezy. Za każdy kilometr firma Netbox wpłaci na konto Zuzi Suleckiej 10 złotych. Zapisy internetowe trwają do 30 września, ale będzie też możliwość zapisów w dniu imprezy.      

Po dwuletniej przerwie biegacze znów pojawią się na ulicach Gostynia. W najbliższą niedzielę odbędzie się VII Bieg "Nasza Dycha", którego trasa powiedzie ulicą Sportową, Leśną, Polną, dookoła hotelu Cukropol, Stragostyńską, Graniczną i Podleśną.

- Trasa 10 km (przyp. red. z atestem PZLA). Limit 90 minut. To sporo czasu, nie trzeba być wytrawnym biegaczem, a na pewno każdy dotrze w tym czasie do mety  - mówi Bogdan Paluszkiewicz (UKS Biskupianka/GTS CITIUS), główny organizator biegu. - Zachęcam wszystkich, by wziąć udział w biegu, pobiec i wesprzeć przy okazji małą Zuzię. Zapisy internetowe trwają do 30 września, ale prowadzone będą również w dniu biegu - mówi Bogdan Paluszkiewicz. 

Tegoroczny limit uczestników wynosi 300 osób. Dotąd na listy startowe zapisało się 155 uczestników.

- Gdyby tylu uczestników ukończyło bieg, byłoby super. Na pewno pandemia spowodowała to, że tych biegaczy jest mniej, to widać na wszystkich biegach, rozmawiamy z organizatorami - mówił Bogdan Paluszkiewicz.

Każdy kto zechce wziąć udział w imprezie może liczyć na medal oraz pakiet startowy. Na najlepszych czekają nagrody finansowe. 

Ta edycja "Naszej Dychy" jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że wraca pod pandemicznej przerwie, ale liczy się w nim każdy kilometr i każdy zawodnik, który stanie na mecie. Wszystko za sprawą firmy Netbox, która postanowiła wpłacić 10 złotych za każdy kilometr przebiegnięty przez uczestnika na konto Zuzi Suleckiej z Piasków chorującej na SMA. To nie pierwsza taka akcja załogi Netboxu w ostatnim czasie 

Mała Zuzia poruszyła wiele Netbox-owych serduch. Blisko  30 osób z naszego zespołu zaangażowało się w organizację  Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej, kolejne kilkadziesiąt osób piekło ciasta na zbiórkę pieniążków w firmie  - wszystko  po to aby pomóc Zuzi. Wczoraj od naszego kolegi Janusza wpłynęło kolejne zgłoszenie pomocy dla  małej Zuzi - mówi Hania Adamczak, menedżer marketingu i PR  w Netbox. 

Akcję "Dycha za każdy kilometr" zgłosił w ramach wolontariatu  pracowniczego jeden z pracowników należących do grupy "Netbox Biega".

Decyzja była natychmiastowa - firma wpłaci na konto Zuzi 10 zł za  każdy przebiegnięty kilometr - mówi Janusz  Knapp, grafik w firmie Netbox należący do ekipy "Netbox Biega".

Jeśli więc zapisze się 300 uczestników firma dokona wpłaty 30 000 tys. złotych! Bogdan Paluszkiewcz przyznaje, że to sytuacja wyjątkowa, bo "Nasz Dycha" będzie nie tylko promowała bieganie. - Bardzo się cieszymy, że możemy pomagać przez bieganie - podsumował Bogdan Paluszkiewicz. 

Kto jeszcze nie zapisał się do biegu, ten powinien to przemyśleć, do czego serdecznie zachęcamy! Zapisy -TUTAJ- Początek biegu niedziela 3 października godz. 14. Głównymi organizatorami są - Gostyńskie Towarzystwo Sportowe CITIUS i PROFARM MFRĄCKOWIAK.

[ALERT]1632814374247[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JanuszJanusz

0 1

Netboxxx i dlatego tu nie wystartuje... 13:01, 29.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pppppp

1 1

Bo jesteś Janusz 22:19, 01.10.2021


0%