Zamknij

Gostynianka brązową medalistką najbardziej prestiżowego taekwondo turnieju w Polsce

08:34, 14.09.2021 Redakcja Aktualizacja: 07:34, 15.09.2021
Skomentuj Foto: Robert Waśkowiak/fotomontaż Gostyn24 Foto: Robert Waśkowiak/fotomontaż Gostyn24

Puchar Świata Polish Open, to najbardziej prestiżowy turniej taekwondo olimpijskiego w Polsce. Najlepsi zawodnicy zjechali do Warszawy aby walczyć o punkty w rankingu światowym, na podstawie którego powoływani są na Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata . Każdy z nich musi posiadać minimum czerwony pas oraz licencję międzynarodową.

Wśród najlepszych znalazła się Natasza Wośkowiak, zawodniczka klubu Taekwondo Wilk Gostyń, która w ćwierćfinale turnieju, pokonała reprezentantkę Niemiec - SAN JUAN GWEN 12-3 a w półfinale przegrała z reprezentantką Ukrainy 8-3 zapewniając sobie brązowy medal - Natasza do zwodów przygotowywała się około 2 miesięcy, trenując 5 dni w tygodniu oraz co drugi tydzień wyjeżdżając na treningi do AZS AWF Poznań sekcja Taekwondo Olimpijskiego gdzie trenowała pod okiem Łukasza Schefflera i Jagody Ulfig – informuje trener Robert Wośkowiak, prywatnie ojciec Nataszy.

Natasza Wośkowiak jest dwukrotną złotą medalistką mistrzostw Polski oraz wielokrotną medalistką Pucharów Polski . W 2021 r została powołana do kadry narodowej juniora młodszego . Jej trener … jest dumny ze swojej podopiecznej – Wiem ile ją to kosztowało wyrzeczeń i ciężkiej pracy, chociaż sama Natasza mówi, że ma niedosyt po tym Pucharze Świata – dodaje trener