Zamknij
REKLAMA

Musieli zmienić plany, bo policja nie była zachwycona. Nie ma jednak tego złego...

11:48, 13.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

Był to pierwszy bieg po pandemicznej przerwie i jak podkreślają organizatorzy, udało się nieco rozruszać mieszkańców. Każdy otrzymał pakiet startowy i medal.  -  Mam nadzieję, że za rok będzie więcej osób, zobaczą że warto przyjść i się poruszać - mówił Błażej Grzemski, główny organizator biegów.

W Borku Wlkp. niedziela upłynęła pod znakiem biegowego rozruszania. Klub Biegacza MIŚ Borek Wlkp. razem z klubem Wisła Borek Wlkp. zorganizowali biegi i dostosowali je dla każdego. Dzieci biegały na dystansie od 70 metrów do kilkuset metrów, a na koniec odbył się  4 kilometrowy bieg główny. W sumie swoich sił na trasach spróbowało około 150 osób.

- Początkowo bieg główny miał się odbyć ulicami miasta, ale kilka dni przed imprezą otrzymaliśmy wiadomość z Komendy Wojewódzkiej Policji, że nie wyrażają zgody i szybko musieliśmy zorganizować inne trasy - mówi Błażej Grzemski z Klubu Biegacza "Miś", główny organizator biegu.

Trasę wytyczono więc w rejonie boreckiego stadionu, m.in. w zrewitalizowanym parku im. Adama Mickiewicza. Takie urozmaicenie spodobało się biegaczom i spacerowiczom. - Miło, przyjemnie. Bardzo fajnie - komentowali uczestnicy. - Pomysłowo zakręcona trasa. Dla nas bardzo fajna. trochę za ciepło na szybszy bieg, ale trening zaliczony - mówili kolejni biegacze.

Sami organizatorzy też nie kryli zadowolenia - Jeśli ktoś stanął na trybunał miał praktycznie na oku wszystko co się dzieje. Kto prowadzi. Wszystko ma więc swój urok. Jednak w przyszłym roku planujemy większą imprezę i bieg na 10 kilometrów, ale w lesie jeżewskim - mówi Błażej Grzemski.

Każdy uczestnik biegu otrzymał medal i pakiet startowy - dzieci mogły liczyć na plecaki, zeszyty i teczki, a dorośli na kubki Wisły Borek. - Mam nadzieję, że za rok będzie więcej osób, zobaczą że warto przyjść i się poruszać. Promocja biegania przede wszystkim, takie po pandemiczne rozruszanie - mówił Błażej Grzemski, główny organizator biegów.

Wyniki biegu głównego:
Mężczyźni 
1.Piotr Matuszak
2. Przemysław Lewandowski
3.Marcin Roszak
Kobiety 
1.Zofia Stępniak
2. Zuzia Zaremba
3.Lena Maciejewska

 

[ALERT]1631526469760[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

jaja

7 1

Po malym miasteczku policja zabrania biegow-ale juz Wawa albo Poznan zakorkowany bo sa biegi uliczne.Cos nie teges 12:41, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

<<*>><<*>>

4 0

Od wydawania takich zezwoleń to są miejscowe władze a policja ma zapewnić bezpieczeństwo . 16:49, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%