Zamknij

Jak zadbać o formę w dobie pandemii? Ten sposób nie wymaga wielu wyrzeczeń

09:56, 21.11.2020 | J.J
Skomentuj Foto: Canva
REKLAMA

Spacerowanie to wbrew pozorom nie tylko chodzenie. Przechadzać się można, a spacerowanie jest sztuką popularniejszą niż bieganie. Spacer to nie tylko promocja czystego powietrza. To przede wszystkim bezpieczna forma ruchu. I to zdecydowana zaleta, która spacerom daje pierwszeństwo przed bieganiem.

W dobie pandemii trudniej jest nawet uprawiać sport. Siłownie, baseny czy kluby fitness oficjalnie zostały zamknięte, nieoficjalnie część z nich wciąż funkcjonuje balansując na granicy prawa. Pozostaje więc niewiele możliwości dbania o dobrą formę. Jedną z najlepszych i nie wymagających od nas zbyt wiele jest spacer. To najmniej urazowy sport, który nie potrzebuje tak zaawansowanej kondycji jak choćby bieganie. Jest łatwiejszy i szybszy. Pozwala nam bez problemu wstać i wyjść. Dzięki temu możemy działać z tym co mamy (a mamy parę zdrowych nóg) już tu i teraz. Polemizować można pod kątem redukcji wagi, ale i tu nie jest to całkowicie przesądzone na stronę biegania. Czasami intensywny i dłuższy marsz daje nieco większe rezultaty, niż powolny jogging.

Korzyści dla zdrowia ze spacerowania są porównywalne do korzyści jakie dostają osoby biegające. Chodzenie jednak jest zdecydowanie skuteczniejsze w przypadku redukcji nadciśnienia, chorób wieńcowych, cukrzycy czy też wysokiego cholesterolu.

Spacerowanie jest przyjemniejsze i mniej męczące niż bieganie. Masz czas na większą kontemplację otoczenia i na spokojnie oczyszczasz umysł z niepotrzebnych myśli. Możesz śmiało spacery łączyć ze spotkaniem towarzyskim, ponieważ nordic walking z przyjaciółką daje możliwość rozmowy. Spacerując łączysz przyjemne z pożytecznym.

„A ja tymczasem, śród krótkiej przechadzki, wzburzony umysł pójdę ukołysać.” William Shakespeare wiedział jaką wartość ma spacer. Skoro sam mistrz doceniał tę formę ruchu, to warto uprawiać tę sztukę, i to regularnie. Dla naszych korzyści. 

Sobota, to dla wielu dzień wolny od pracy, może więc warto wybrać się właśnie na spacer, oczyścić umysł i dotlenić organizm. Na początek wystarczy 5 tys. kroków. Taki relaks przyda się każdemu kto na co dzień pracuje za biurkiem. Do tego spacer nic nie kosztuje, można więc tylko zyskać. Czego więc chcieć więcej?

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BIC BIC

1 4

Lewactwo i lewacy won!! 13:31, 21.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

YetiYeti

2 1

Popukaj się w tą pustą głowę !!!! 21:07, 21.11.2020


IdiotaIdiota

2 0

Rozpędź się , ale poszukaj przed sobą solidnego muru... 11:47, 22.11.2020


0%