Zamknij

Myślami jest już w kolejnym sezonie. Przed nim Mistrzostwa Europy i Świata

09:37, 10.10.2020 | M.S
Skomentuj Foto: arch. prywatne, Czesław Roszczak (drugi od lewej)
REKLAMA

Udziałem w Memoriale im Zdzisława Skręty zawodnik UKS "Olimpijczyk" Pogorzela - Czesław Roszczak zakończył tegoroczny sezon. Zawody może zaliczyć do udanych, ale sportowiec myślami jest już gdzie indziej. Chce zmienić kategorię wiekową i wziąć udział w Mistrzostwach Europy i Świata. 

W Słubicach odbyły się ostatnie w tym roku zawody kategorii "masters" w rzutach. W Memoriale im. Zdzisława Skręty nie zbrakło zawodnika UKS "Olimpijczyk" Pogorzela - Czesława Roszczaka, który wystartował w dwóch konkurencjach tj. rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Pierwszą był rzut dyskiem, w której Czesław Roszczak rzucił na odległość 35,38 m (951 pkt) i wywalczył pierwsze miejsce wśród zawodników kategorii M 70+ - Uzyskany wynik pozwolił mi zająć drugie miejsce w Open za Markiem Stolarczykiem ze Słubic, który za wynik 45,71 m otrzymał 4 pkt więcej - informuje Czesław Roszczak.

Kolejną konkurencją było pchnięcie kulą, którą reprezentowała silna grupa miotaczy. Wygrał z nowym rekordem Polski w kat. M 70 Andrzej Klimczak Wilkanowo wynikiem 13,95 m (kula 4 kg). Zawodnik UKS "Olimpijczyk", mimo że uzyskał najlepszy wynik sezonu roku 2020 tj. 11,65 m, zajął drugie miejsce w kat. M 75 i 4. miejsce open. Uzyskany wynik można uznać za zadawalający dla zawodnika, który już w przyszłym roku zmieni kategorię wiekową.

Czesław Roszczak myślami jest już w przyszłym roku i już niebawem rozpocznie przygotowania do nowego sezonu, w którym mają się odbyć Halowe Mistrzostwa Europy w Bradze (Portugalia, 24-28 marca) i Letnie Mistrzostwa Świata w Tampere (Finlandia).

[ALERT]1602315449019[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz