Zamknij

Mierzył się z najlepszymi i udowodnił formę. Z Pucharu Bałtyku wrócił z medalami...

10:24, 04.10.2020 | M.S
Skomentuj Foto: arch. prywatne
REKLAMA

Czesław Roszczak - zawodnik UKS "Olimpijczyk" ma za sobą świetny występ w zawodach lekkoatletycznych "Masters XX Pucharu Bałtyku". Z Sopotu wrócił z czterema medalami, w tym jeden złoty. - Zdobycie czterech medali przy starcie najlepszych zawodników z Polski można uznać jako sukces zawodnika, chociaż wyniki mogły być lepsze - komentuje wyniki Czesław Roszczak. 

Czesław Roszczak (79l.) zawodnik UKS "Olimpijczyk" Pogorzela a mieszkaniec Łagiewnik k. Kobylina, wystartował w czterech konkurencjach "Masters XX Puchar Bałtyku". Wywalczył cztery medale. Złoty krążek zawodnik pogorzelskiego klubu zdobył w rzucie dyskiem. Uzyskał w tej konkurencji 33,20 m. - Może wynik mógł być lepszy, ale organizator niefortunnie ustalił program minutowy, że w czasie trwania rzutu dyskiem już rozpoczęła się druga konkurencja pchnięcie kulą do której również byłem zgłoszony. Trochę było nerwowo i na pewno to miało wpływ na uzyskane wyniki. Nie pozwoliło to na normalne przygotowanie do pchnięcia kulą - mówi Czesław Roszczak z UKS "Olimpijczyk". Wynik w kuli 11,32 m nie przyniósł satysfakcji zawodnikowi UKS "Olimpijczyk" Pogorzela, bo jedynie srebrny medal. 

Trzecią konkurencją z jaką mierzył się Czesław Roszczak podczas "Masters XX Pucharu Bałtyku" był rzut młotem, w której wystartował rónież rekordzista świata w tej konkurencji - Jerzy Jabłoński z Olsztyna. - Oczywiście dla mnie start obok tak znakomitego zawodnika był dużym wyróżnieniem i możliwością podglądania doskonałej techniki. Myślałem że będę świadkiem pobicia rekordu Świata. Niestet,y rzuty zakończyły się tylko nowym rekordem Pucharu Bałtyku wynikiem 49,50 m, natomiast ja uzyskałem 33,70 m i zdobyłem tym wynikiem brązowy medal - relacjonuje Czesław Roszczak.

Ostatnią konkurencją zawodnika UKS "Olimpijczyk" był rzut ciężarkiem. Od początku Czesław Roszczak nie liczył na najwyższy stopień podium. - Wystartowali w tej konkurencji specjaliści rzucający daleko młotem, jak również ciężarkiem - przyznaje zawodnik pogorzelskiego klubu. Zgodnie z przewidywaniem najdalej rzucił Jabłoński Jerzy osiągając wynik 18,71 m i zajmując pierwsze miejsce, tuż za nim uplasował się Piączkowski Andrzej z wynikiem 17,88 m, a na trzecim miejscu uplasował się Czesław Roszczak z wynikiem 13,07 m.

- Zdobycie czterech medali przy starcie najlepszych zawodników z Polski można uznać jako sukces zawodnika, chociaż wyniki mogły być lepsze - podsumował swój udział w XX Pucharze Bałtyku Czesław Roszczak. 

[ALERT]1601804325727[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RonRon

4 0

Jak zawsze SUPER CZESŁAW! Gratulacje. 07:31, 05.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YyyYyy

1 0

Czyli startowało czterech zawodników i zdobył czwarte miejsce to niezwykły sukces gdyby startował sam miałby 1 miejsce. 09:40, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz