Zamknij

Nie wszyscy sprostali oczekiwaniom. Tym razem najlepiej spisał się Marcel Kożyczak

07:33, 11.09.2020 | M.S
Skomentuj Foto: Facebook KKS Gostyń
REKLAMA

Kilka ważnych wyścigów mają za sobą kolarze Kolarskiego Klubu Sportowego Gostyń. Podopieczni Waldemara Minty rywalizowali w tym razem w Górskich Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Młodzików oraz rundzie Pucharu Polski. Najlepszy wynik osiągnął Marcel Kożyczak, który stanął na najwyższym stopniu podium. 

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski odbyły się w Wysowej Zdrój. Nadzieją dla klubu KKS Gostyń był Tomasz Andrzejczak (kat. junior młodszy), który przed rokiem był najlepszy. Niestety tytułu nie obronił. - Pojechał zbyt mocno zachowawczo. Dopiero na trzeciej rundzie, na dwóch ostatnich podjazdach Tomek zaczął na poważnie się ścigać, ale było już za późno - mówił Waldemar Minta, trener KKS Gostyń. Ostatecznie Tomasz Andrzejczak dojechał na 9. pozycji, Tomasz Listwoń był 8. W kategorii juniorów Kacper Majewski był 8., Tobiasz Zaremba 11., a Jakub Piechocki 34. 

Kolejnym ważnym wyścigiem były Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów oraz Puchar Polski w Koźminku. Najlepiej pojechał młodzik Marcel Kożyczak, który w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zajął pierwsze miejsce, a jeździe indywidualnej na czas był piąty.

W Finale Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym w juniorach młodszych miejsce 14. zajął Tomasz Andrzejczak, 16. Tomasz Listwoń, a 49. Patryk Struczak. - Byłem zadowolony z ich jazdy. Jechali bardzo dobrze. Tomek Andrzejczak pojechał nawet w czteroosobowej ucieczce i miał przewagę 20-25 sekund, ale potężna grupa pojawiła się na finiszu. Żaden z chłopaków nie zawalczył w peletonie - mówił Waldemar Minta, trener KKS Gostyń.   

Na podium w Koźminku stawali też Zuzanna Olejniczak i Tobiasz Zaremba. W jeździe indywidualnej na czas Tobiasz Zaremba zajął 3. miejsce, natomiast Zuzanna Olejniczak w wyścigu ze startu wspólnego była 2. na mecie. 

Foto: Facebook KKS Gostyń

[ALERT]1599806048364[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz