Zamknij

Koncertowo pojechali w wałbrzyskim wyścigu dwaj kolarze gostyńskiego Kolarskiego Klubu Sportowego - Tomasz Listwoń i Tomasz Andrzejczak

13:37, 11.08.2020 M.S Aktualizacja: 15:21, 11.08.2020
Skomentuj Foto: KKS Gostyń Foto: KKS Gostyń
reo

Dwaj kolarze gostyńskiego Kolarskiego Klubu Sportowego – Tomasz Listwoń i Tomasz Andrzejczak zajęli dwa pierwsze miejsca w wałbrzyskim wyścigu, jaki odbył się w miniony weekend. Dobre wyniki osiągali też pozostali zawodnicy n naszego miasta którzy również stanęli na podium albo się o nie otarli...

Od kilku tygodni zawodnicy Kolarskiego Klubu Sportowego biorą udział w zawodach. W miniony weekend juniorzy młodsi i młodzicy walczyli w Wyścigu o Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha. - Było to kryterium uliczne, zawodnicy zbierali punkty na 15 rundach, po 1,9 km każda - mówi Waldemar Minta, trener KKS Gostyń.

Na medal spisali się Tomasz Listwoń i Tomasz Andrzejczak. Obaj pojechali tego dnia koncertowo. - Tomek Listwoń pojechał początkowo w odjeździe z zawodnikiem z Dolnego Śląska, ale ostatecznie jego konkurent odpadł i w jego miejscu pojawił się Tomek Andrzejczak. I tak we dwóch omal nie zdublowali grupy - relacjonuje trener Waldemar Minta.

W tej samej kategorii na podium stanęła też ich klubowa koleżanka Patrycja Ratajczak. - Może nie jest jeszcze tytanem siły, ale rodzą się w niej pewne umiejętności rozgrywania taktycznego - mówi trener KKS Gostyń. Dobre wyniki zanotowały również - Nikola Szajbel i Julka Biskup.

W kategorii młodzików na trzecim miejscu podium stanął Marcel Kożyczak, choć zdaniem trenera miał szansę na wyższą pozycję, gdyby tylko się "przełamał". - Liczyłem, że wjedzie na metę w stylu Tomka Listwonia i Tomka Andrzejczaka, że zmusi się do potwornego wysiłku i zawalczy, ale jakby zabrakło mu odwagi - mówił trener Minta dodając, że już następnego dnia po kapitalnym finiszu Marcel zwyciężył w Memoriale Pawła Sosika w Świebodzicach. - Po wyścigu powiedziałem mu, że na to własnie czekałem - dodaje trener KKS Gostyń.

Ponadto w młodziczkach pozycję 5. zajęła Olga Domachowska, a 6. miejsce Ada Byra. W tej kategorii wiekowej jechał również Mikołaj Listwoń, który brał udział w kraksie i choć miał udo pocięte szprychami, wsiadł na rower i pojechał dalej.

W juniorach dobry start ma za sobą Kacper Majewski, który był trzeci w Klasyku Żmigrodzkim. Zawodnicy mieli do pokonania 108 km w potwornym upale. - Kacper pokazał swoje możliwości. Pojechał w odjeździe, ale odpadł i przez 20 kilometrów jechał samotnie, aż dogonił ucieczkę...Stanął na trzecim stopniu podium - podsumował trener Waldemar Minta z KKS Gostyń.

Tymczasem już od dziś grupa juniorów młodszych walczy na Torowych Mistrzostwach Polski, a juniorzy za kilka dni wezmą udział w morderczym wyścigu w Dzierżoniowie.