Zamknij
REKLAMA

Jutro w Poniecu...

13:16, 20.09.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Ring w hali widowiskowo-sportowej w Poniecu już stoi. Jutro zmierzą się w nim między innymi zawodnicy Polonii Leszno, Sportów Walki Gostyń, Legii Warszawa czy reprezentanci Rosji w ramach II Memoriału Bokserskiego im. Antoniego Gościańskiego.

W ubiegłym roku w Poniecu pierwszy raz zorganizowano w Poniecu memoriał bokserski poświęcony nieżyjącemu już mieszkańcowi Antoniemu Gościańskiemu. Pochodzący z Ponieca sportowiec był wielokrotnym złotym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski, kilka razy był też Indywidualnym Mistrzem Polski. Reprezentował również nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku. 

Impreza bardzo się spodobała w najbliższą sobotę 21 września odbędzie się jej druga edycja. Wydarzenie otworzy część oficjalna podczas której organizatorzy wraz z rodzina Antoniego otworzą izbę pamięci poświęconą sportowcowi. Zaraz potem w ringu pojawią się bokserzy i kickbokserzy. - Odbędzie się nie dwanaście walk jak początkowo informowaliśmy, ale osiemnaście ekscytujących walk - mówi Łukasz Idkowiak, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu. Wśród zawodników biorących udział w memoriale znajdą się medaliści mistrzostw Polski i Europy. Reprezentanci m.in. Legii Warszawa, Polonii 1912 Leszno, Sportów Walki Gostyń, Ziętek Team, Prosny Kalisz, Boksu Kolsko, Obry Zbąszyń, Boksu Rawicz. Swoją obecność potwierdziło też trzech bokserów z Rosji. - Chcieliśmy, żeby faktycznie poziom tej imprezy był taki, że nie będziemy się niczego wstydzić. Zapewniam będą to walki warte obejrzenia, wiec zapraszamy jutro do Ponieca - dodaje Łukasz Idkowiak, prezes OSiR Poniec.

Uroczyste otwarcie zawodów w sobotę o godz. 16:30, a pierwsze walki zaplanowano na godz. 17:00. Wstęp bezpłatny.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz