Zamknij
REKLAMA

Sześć tysięcy w kilka godzin!

09:22, 23.04.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Mimo, że termin był dość ryzykowny, to impreza się udała. Dwadzieścia drużyn wzięło udział w charytatywnej turnieju piłkarskim, by wesprzeć rodziny, które straciły dach nad głową podczas pożaru budynku wielorodzinnego. Dzięki hojności uczestników udało się zebrać ponad 6 tys. złotych!

Ponad dwa tygodnie temu dwie rodziny mieszkające w budynku przy. ul. Wrocławskiej w Gostyniu w środku nocy w pośpiechu opuszczały dom. W obiekcie doszło do pożaru, który strawił poddasze i dach budynku, a mieszkania zostały zalane wodą. Na rzecz poszkodowanych ruszyły zbiórki internetowe na platformie pomagam.pl, a w Wielką Sobotę odbył się turniej - Charytatywna Gostyńska Piłkogra na kompleksie boisk w Piaskach - Na co dzień nie mieszkam w Gostyniu, ale gdy przeczytałem o pożarze nie mogłem przejść obojętnie. W mojej głowie pojawił się pomysł zorganizowania turnieju, wykonałem 2-3 telefony, a potem ruszyła lawina... - mówił Mateusz Gendera, pomysłodawca wydarzenia, w którym udział wzięło dwadzieścia drużyn. - Początkowo planowałem zaproszenie maksymalnie dziesięciu drużyn, żeby nie zabierać nikomu świąt...Ale chętni cały czas się zgłaszali i ostatecznie podzieliliśmy wydarzenie na dwa turnieje - mówił Mateusz Gendera.

Każdy, kto przyszedł pokibicować zawodnikom mógł korzystać z licznych atrakcji. Były dmuchańce, malowanie twarzy, elektryczne samochody, ciasto i grochówka. - Uczestnicy otworzyli swoje serca i portfele dorzucając się do zbiórki na odbudowę konstrukcji dachu, a jak wiemy koszty są ogromne (nawet ok. 100 tys. złotych). Dach to podstawa, potem rodziny mogły myśleć o remontach mieszkań - mówił Mateusz Gendera.

W ciągu kilku godzin udało się zebrać 6.650 złotych. - Zapewne gdyby nas dotknęła taka tragedia też nie chcielibyśmy zostać sami...Liczy się każda złotówka... - podsumował Mateusz Gendera.

Wyniki turniejów:

Pierwszy Turniej
1. Wieczorek & Aris Finanse
2. Amatorzy Pleszew
3. Dede Team
Drugi turniej
1. Kania i Przyjaciele
2. Technicy
3. Cegielnia Piaski

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Mati :)Mati :)

0 0

Darosław na pierwszym planie ???????????? 10:35, 23.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone