Zamknij

Od początku był faworytem... Trzeci raz z rzędu nie miał sobie równych

09:04, 18.04.2019 J.J Aktualizacja: 09:13, 18.04.2019
Skomentuj

Mirosław Prętkowski z Gostynia po raz czwarty  wygrał Mistrzostwa Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego, jakie odbyły się w Wysocku Wielkim. Od początku był faworytem, chociaż nie wszystko układało się po jego myśli. Dopiero w drugiej serii pytań udowodnił, że nie ma sobie równych w Wielkopolsce.

Mistrzostwa Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego organizowane są od 20 lat i składają się z dwóch etapów - testu pisemnego złożonego z 28 pytań oraz serii 6 pytań ustnych.

W pierwszej części nieco najlepszy od Prętkowskiego okazał się weteran mistrzostw Antoni Jarosik minimalnie wyprzedzając obrońcę tytułu. Część druga należała jednak do gostynianina, który imponował wiedzą, dzięki czemu po raz czwarty, a trzeci z rzędu bezapelacyjnie triumfował imprezie. Drugie miejsce w zawodach zdobył Antoni Rosik, a trzecie 8-krotny mistrz województwa wielkopolskiego Sławomir Podrzycki. - Tegoroczne mistrzostwa okazały się bardzo udane pod wieloma względami. Zwyciężył faworyt. Frekwencja była ponad 100 % wyższa niż rok wcześniej. W stawce rywalizujących osób pojawiło się kilka nowych postaci co dobrze wróży na przyszłość. Każdy uczestnik został nagrodzony. - informuje Jarosław Maląg, w przeszłości wielokrotny Mistrz Kibiców Sportowych Województwa Kaliskiego, autor pytań konkursowych

W trakcie zawodów miało też miejsce interesujące spotkanie z Zenonem Licznerskim – wicemistrzem olimpijskim z 1980 r. z Moskwy w biegu sztafetowym 4x100 m

Pięć pytań, jakie zadano podczas Mistrzostw
1. Jaka polska firma została sponsorem zespołu Williams, w którym w obecnym sezonie Formuły 1 startuje Robert Kubica?
2. Podaj miasto, na którego prezydenta w listopadzie 2018 r. został wybrany były zawodnik i trener piłki ręcznej Bogdan Wenta?
3. Jaki polski klub piłkarski znalazł się w poważnych problemach finansowych pod koniec 2018 r.?
4. Z jakim numerem grał podczas ostatnich siatkarskich Mistrzostw Świata Bartosz Kurek?
5. Podaj tytuł filmu, w którym w 1981 r. zagrał Kazimierz Deyna?