Zamknij
REKLAMA

Bawili się przy tym świetnie...

14:01, 19.03.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: MiS, Facebook Gmina Krobia

Strażacy nie tylko ratują poszkodowanych w wypadkach i gaszą pożary. Tego dnia postawili na integrację. Ochotnicy z terenu gminy Krobia oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zmierzyły się w turnieju piłkarskim. Choć wszyscy byli w świetnej formie, to nie wszystkim udało się stanąć na podium.

Młodzi adepci pożarnictwa i zespoły reprezentowane przez nieco starszych strażaków zmierzyło się w V Halowym turnieju piłkarskim dla członków MDP z gminy Krobia oraz II Halowym turnieju piłkarskim dla członków OSP z gminy Krobi. Wydarzenie zorganizowano w niedzielę, 17 marca w sali sportowej przy ZSOiZ w Krobi. Na boisko wybiegło 124 strażaków ochotników, w tym...jedna druhna. - W każdym z turniejów drużyny podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne, w których pojedynki rozgrywane były w systemie "każdy z każdym". Do walki o miejsca na podium awansowały z kolei po dwie drużyny, które w meczach grupowych zdobyły największą liczbę punktów - informuje Adam Sarbinowski z krobskiego magistratu, również strażak OSP.

W turnieju młodzieżowych drużyn pożarniczych z gminy Krobia największymi umiejętnościami piłkarskimi wykazali się młodzi strażacy z Niepartu, którzy zwyciężyli w turnieju i stanęli na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęli ich rówieśnicy z Ziemlina, a na trzeciej pozycji uplasowali się członkowie MDP w Żychlewie. - Młodzież spisywała się całkiem dobrze. Poziom gry był wysoki, ale tez częściowo była to młodzież trenująca w klubach piłkarskich - komentował Adam Sarbinowski. W turnieju rozgrywanym przez starszych strażaków zwyciężyła natomiast reprezentacja OSP w Bukownicy. Drugie miejsce zajęli druhowie z Żychlewa, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna OSP w Sułkowicach, a tuż poza przysłowiowym "pudłem" znaleźli się strażacy z Ziemlina.

Wybierano też najbardziej aktywnych zawodników i bramkarzy: Wojciech Kłakulak (MDP w Nieparcie) i Daniel Majewski (OSP Bukownica) oraz Łukasz Kubiak (MDP w Sułkowicach) i Krzysztof Stelmaszyk (OSP Żychlewo). Turnieje, których organizatorem byli Gmina Krobia i Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krobi zakończyło wręczenie dyplomów wszystkim drużynom oraz pucharów i nagród rzeczowych zespołom i wyróżnionym zawodnikom.

W turniejach udział wzięły reprezentacje:
V Halowy turniej piłkarski MDP: Ziemlin, Niepart, Żychlewo, Domachowo, Krobia, Sułkowice, Stara Krobia, Wymysłowo
II Halowy turniej piłkarski OSP: Ziemlin, Niepart, Bukownica, Żychlewo, Chwałkowo, Krobia, Sułkowice, Stara Krobia.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone