Zamknij
REKLAMA

To się chwali...

14:33, 04.10.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Zamienili żołnierskie mundury na sportowe ubrania, by przebiec około 400 kilometrów i uczcić pamięć ich patrona. Mowa o żołnierzach biorących udział w VI Biegu Przeciwlotników im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grota". Dziś sztafeta zawitała na Górę Zamkową, by zapalić znicz pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Gostyńskiej, ofiar faszyzmu i stalinizmu, powstańcom, wszystkim poległym w walkach o niepodległą ojczyznę.

Bieg Przeciwlotników tradycyjnie wyruszył 26 września z Piotrkowa Trybunalskiego, miejsca urodzin patrona biegu. Po drodze sztafeta odwiedziła miejscowości Łask, Błaszki, Ostrów Wlkp., Koźmin Wlkp., Książ Wlkp. Kościan, a dziś dotarła do Gostynia. Na Górze Zamkowej, pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Gostyńskiej, ofiar faszyzmu i stalinizmu, powstańcom, wszystkim poległym w walkach o niepodległą ojczyznę zapaliła znicz.

Ideą biegu jest rozpowszechnienie imienia Stefana Roweckiego "Grota", ale też rozpropagowanie idei sportu. - Do pokonania ośmioosobowa sztafeta ma w sumie około 400 kilometrów. Średnio pokonujemy trasę 50 km dziennie, a najdłuższy odcinek miał około 80 km. Na trasie oczywiście zmieniamy się, każdy biegnie odpowiednią ilość kilometrów, ale zawsze całą grupą wbiegamy do danej miejscowości. Często towarzyszą nam inni biegacze, tutaj w Gostyniu ich zabrakło - mówił por. Marcin Kołoszuk.

Bieg organizowany jest na Święto 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grota", które odbędzie się jutro, 5 października w Lesznie.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Michał Michał

1 0

Nie było nigdzie żadnej informacji o biegu więc skąd to zdziwienie 21:49, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yanyan

1 0

no właśnie w Gostyniu jest mnóstwo biegaczy napewno by dołaczyli ale jak nikt nie wie to nie ma się co dziwić 02:23, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

1 0

O jakiś tam żołnierzach co nie dali znać, że biegną napisaliście a o chłopaku co przebiegł 220 km sam bez sztafety nic nie napisaliście? Wstyd! 09:58, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone