Zamknij
REKLAMA

Jego historia jest bardzo ciekawa...

00:22, 30.09.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Wspaniałą oprawę miała sobotnia impreza bokserska w Poniecu. Z inicjatywy miejscowych działaczy sportowych odbył się I Memoriał Bokserski imienia Antoniego Gościańskiego. W pokazie wzięła udział rodzina znakomitego pięściarza, dla której memoriał stał się też ważnym wydarzeniem rodzinnym.

Inicjatorom memoriału chodziło zarówno o popularyzację boksu jak i o przypomnienie pochodzącego z Kopania pięściarza. - Trzeba przyznać, że jest to postać nieco zapomniana i znana głównie starszym kibicom – wyjaśniał Łukasz Idowiak, prezes OSiR w Poniecu.

Z kolei dla rodziny Antoniego Gościańskiego sobotnia impreza była bardzo ważnym wydarzeniem rodzinny. Do Ponieca zjechała spora część krewnych olimpijczyka, która została przyjęta z prawdziwymi honorami.- Tak już jest w Poniecu, że dobre wydarzenia, także te sportowe na stałe wpisują się w nasz kalendarz imprez. Tak też będzie na pewno z boksem i memoriałem naszego olimpijczyka – mówił podczas otwarcia imprezy burmistrz Jacek Widyński.

Osiągnięcia boksera przypomniano podczas prelekcji poprzedzającej turniej. Patron memoriału był między innymi uczestnikiem mistrzostw Europy w Mediolanie, olimpijczykiem z Helsinek, czterokrotnym indywidualnym mistrzem Polski i sześciokrotnym drużynowym mistrzem kraju.

Po części oficjalnej przyszedł czas na walki kickbokserów i bokserów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w 10 walkach pokazowych - Chcemy raczej przedstawić z bliska dyscyplinę, którą trenował nasz bokser. Być może w przyszłości nasza impreza rozwinie się w kierunku turniejowym – dodaje Łukasz Idowiak. Patronat medialny nad memoriałem objął portal Gostyn24 i Poniec Moje Miasto.

Więcej informacji na temat Antoniego Gościańskiego znajdziecie klikając - TUTAJ - 

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

AsdAsd

0 0

ALE WIARY.... 16:10, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone