Zamknij
REKLAMA

Gostyńscy kręglarze na Mistrzostwach Polski w Sierakowie

08:50, 16.05.2018 | SZSz
REKLAMA
Skomentuj

Weekend dla gostyńskiej sekcji kręglarskiej był pełen emocji i wyzwań. Pomimo wysokiej formy tylko jeden reprezentant naszego miasta stanął na podium, uzyskując trzecią lokatę. Z kolei za tydzień drużyna SGLK będzie się mierzyć z jeszcze trudniejszym zadaniem.

W Sierakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów A, w których nasze miasto reprezentowała czteroosobowa grupa ze Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska. W trakcie dwóch dni rywalizacji zmierzyło się ze sobą 47 zawodników z całego kraju. Spośród kobiet jedynie Violetta Kolendowicz awansowała do ścisłego finału z ósmego miejsca, strącając 474 kręgle. Jednak pomimo osiągnięcia wyższego wyniku niż w eliminacjach nie udało jej się poprawić swojej lokaty i zawalczyć o miejsce w ścisłej czołówce.

Sytuacja wyglądała jeszcze trudniej wśród mężczyzn. Ze względu na większą liczbę startujących awans do finału wywalczył tylko Marek Podyma z wynikiem 557 strąconych kręgli. W kolejnym dniu zmagań udało mu się poprawić swoją lokatę, co w konsekwencji pozwoliło mu stanąć na podium, uzyskując trzeci wynik. - Trzecie miejsce cieszy, ale myślimy też o tym, co czeka nas już za tydzień. We Wronkach na Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Amatorów wystartuje znacznie większa grupa zawodników SGLK. Tam o dobre lokaty będzie jeszcze trudniej z uwagi na start 130 zawodniczek i zawodników – mówi Marek Podyma.

(SZSz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (4)

RekordowyRekordowy

1 1

Gratulacje dla pana Marka. Ciekawi mnie, gdzie jest wzmianka o MP w Gostyniu. Nasz reprezentant zwyciezyl a nic nie jest opisane. Pan prezes krytykuje wszystko i wszystkich a sam nie lepszy. 07:58, 17.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZavarkoZavarko

0 1

1 MAJA BYŁ ARTYKUŁ O MP W GOSTYNIU 18:46, 18.05.2018


BartisBartis

2 0

Do Rekordowy:
Nie zauważyłeś że jak Pan Marek osiągnie dobry wynik ( pytanie czy 3 miejsca to dobry wynik... ) to się informacje pojawiają?
A jak cała reszta ma dobre wyniki to brak informacji.... 12:00, 18.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RekordowyRekordowy

2 0

a w Gostyniu byly mistrzostwa najwyzszej rangi i zero wzmianki o naszym mistrzu. Zero promocji dla sportu 12:52, 18.05.2018


© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone