Puchar Burmistrza wywalczyli goście

10:36, 22.01.2018 MiS
Skomentuj

Jak zawsze na wysokim i wyrównanym poziomie stały zawody kręglarskie o XXXV Puchar Burmistrza Gostynia, które jednocześnie były rozgrywane w ramach Grand Prix Polski. Świadczą o tym wyniki osiągane przez zawodników. Kręglarze KS „Start” i „SGLK” Gostyń byli wyjątkowo gościnni, oddając miejsca na podium zawodnikom z Wronek i Tarnowa Podgórnego.

Puchar Burmistrza Gostynia to impreza z bogatą tradycją i jedna z edycji kręglarskiego Grand Prix. - Turnieje były organizowane jeszcze za pana Zybera. Od 35 lat impreza rozwija się. W ty roku mieliśmy 93 zawodników z całej Polski (67 mężczyzn i 27 kobiet) – od gór po morze, m.in. z Brzeska pod Krakowem czy Pucka koło Gdańska. Spokojnie możemy powiedzieć, że kręglarstwo przyszłością stoi, a nie jest to dyscyplina olimpijska, ale jak najbardziej rozwijająca się, bo chętnych do gry, osiągających wyniki na wysokim poziomie nie brakuje - mówił Włodzimierz Dutkiewicz, prezes KS "Start" Gostyń.

Ten turniej należał do zawodników oraz zawodniczek z Tarnowa Podgórnego i Leszna. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Kinga Konopa KS Polonia 1912 Leszno (1178 pkt.), na drugiej pozycji uplasowała się Barbara Gandecka OSiR Vector Tarnowo Podgórne (1102 pkt.), a trzecią pozycję zajęła Monika Leciejewska z KS Polonia 1912 Leszno (1101 pkt.). Gostynianki – Janina Ślenska ("SGLK" Gostyń) i Violetta Kolendowicz ("SGLK" Gostyń) uplasowały się kolejno na 21. i 26. miejscu.

W kategorii mężczyzn podium zajęli zawodnicy z klubu KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne. Pierwszy był Jarosław Bonk (1224 pkt.), drugi Marcin Grzesiak (1221 pkt.), a trzeci Dawid Strzelczak (1192 pkt.). Najlepszy z gostynian Jakub Osiewicz zajął 5. miejsce, zdobywając 1169 pkt.). Ponadto Gostyń reprezentowali Filip Michalak KS Start Gostyń, Zbigniew Klimański SGLK Gostyń, Kacper Michalak KS Start Gostyń, Karol Sellmann KS Start Gostyń, Jędrzej Michalak KS Start Gostyń, Marek Podyma SGLK Gostyń, Bogusław Zagata SGLK Gostyń, Włodzimierz Dutkiewicz KS Start Gostyń, Mikołaj Hajnsz SGLK Gostyń, Rafał Biderman SGLK Gostyń, Mikołaj Kosowicz KS Start Gostyń, Zbigniew Musialski SGLK Gostyń, Adrian Zagata KS Start Gostyń, Robert Jakubowski KS Start Gostyń, Andrzej Zagata SGLK Gostyń, Tomasz Sierżant KS Start Gostyń.

Puchary zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczył burmistrz Jerzy Kulak.