Zamknij
REKLAMA

Chwycili za kije i ruszyli z okazji mikołajek

10:11, 07.12.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Kilkadziesiąt osób skorzystało oferty i wzięło udział w marszu z kijami organizowanym z okazji mikołajek przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Rajd zorganizowano po raz pierwszy z takiej okazji, ale chętnych nie zabrakło. Zimą mieszkańcy lubiący ruch zmieniają rowery na kije, nie bojąc się chłodu.

Marsz mikołajkowy nosił nazwę „KROK za KROKIEM” i rozpoczął się na terenie dzięczyńskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. - Wśród uczestników naliczyliśmy ponad 70-osobową grupę. Przyjechali do nas nawet miłośnicy spacerów z kijkami z Bojanowa i z Pakosławia, a także z Miejskiej Górki, Rawicza oraz Mórkowa – wyjaśnia Maciej Malczyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. Do gości dołączyli też kijkarze z Pawłowic, Pudliszek, Osiecznej, Żytowiecka i Ponieca.

Marsz poprzedziła krótka rozgrzewka i pamiątkowe zdjęcia, po których wszyscy wyruszyli w przygotowaną leśną trasę. - Pokonanie sześciu kilometrów nikomu nie sprawiło trudności, tym bardziej iż podczas marszu dopisała świetna pogoda. Po ukończeniu trasy wszyscy mogli odpocząć przy ognisku i poczęstować się grillowaną kiełbaską, dobrym plackiem, kawą czy barszczem. Dla uczestników przygotowano również losowanie drobnych upominków – mówi Malczyk.

Organizatorzy zapewniają, że pierwszy taki marsz miał na celu zaprezentowanie walorów krajoznawczych naszej gminy, jej promocję, jak również propagowanie nordic walking jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

JaJa

2 1

A gdzie narty? 00:31, 08.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone