Zamknij
REKLAMA

Pokazali, że sport to nie tylko rywalizacja, ale też otwarte serca

12:22, 12.09.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Plac przy Górze Zamkowej na dwa dni zmienił się w arenę zmagań piłkarskich. Na dwóch mobilnych boiskach zorganizowano I Mistrzostwa Polski Street Soccer. W czasie zawodów rozegrano dziesiątki spotkań zarówno dla drużyn dziecięcych jak i seniorskich. Sportowemu wydarzeniu towarzyszyła charytatywna zbiórka pieniędzy na rehabilitację Kubusia Kolasińskiego zmagającego się z chorobą Pradera-Williego.

Przedsmak mistrzostw gostyńscy piłkarz poczuli już w lipcu. - W parku miejskim zorganizowaliśmy dwudniowy turniej – Kameralny Street Soccer, aby gostyńscy miłośnicy piłki nożnej spróbowali street soccera. Bardzo widowiskowej, dynamicznej odmiany piłki nożnej. Był to dla nas mały sukces - mówił Mateusz Gendera, współorganizator I Mistrzostw Polski w Street Soccera oraz współwłaściciel firmy boiskomobilne.pl i portalu ligihalowe.pl. - Jeszcze przed końcem roku chcieliśmy zorganizować kolejny taki turniej. Pogoda dopisała i możemy znów zarażać mieszkańców czymś nowym - kontynuował. - Ponownie na liście znalazły się gostyńskie drużyny. Chętnych do udziału w mistrzostwach było więcej, ale ze względu na udział w innych turniejach nie mogli dojechać - dodał Mateusz Gendera. W sobotę na mobilnych boiskach rywalizowały drużyny seniorskie, w niedzielę do emocjonujących pojedynków piłkarskich przystąpiły dzieci.

Sporo działo się też poza samymi boiskami. Na dzieci czekały dmuchańce, przejażdżki samochodami elektrycznymi oraz pole do minigolfa i miniplaża. Kiedy dzieci bawiły się w najlepsze, opiekunowie odpoczywali na leżakach lub zajadali się przekąsami przygotowanymi przez "bar przy plaży".

Wydarzeniu towarzyszyła też charytatywna zbiórka pieniędzy. - Od jakiegoś czasu gramy z Tęczową Armią. Graliśmy dla Oskara, Julki dziś gramy dla Kubusia, który walczy z bardzo ciężką chorobą – tzw. chorobą "wiecznego głodu". Dla nas najważniejszy wynik mistrzostw, to właśnie wynik zbiórki – 7 637,98 złotych. Jesteśmy zadowoleni i wdzięczni wszystkim darczyńcom! Ale mogło być więcej i będzie więcej na kolejnym turnieju! - podsumowuje Mateusz Gendera, współorganizator I Mistrzostw Polski w Street Soccera.

Wyniki turnieju OPEN I Mistrzostw Polski Street Soccera:

1. RYSBUD AMATORZY Pleszew
2. TOM-KAR Bojanowo
3. WALZEN Kunowo
4. AS Bruk
5. Jamajka Śrem
6. Kawa na Ławę
7. KA 4 resPect
8. Kadent Team
9. Machtronic Kunowo.

Wyniki turniejów dziecięcych I Mistrzostw Polski Street Soccera :
Wyniki turnieju ORLIK - chłopcy roczniki 2007/08

1. Akademia Piłkarska Reissa POZNAŃ I
2. KA4 ResPect
3. Korona Piaski I
4. Akademia Piłkarska Reissa POZNAŃ II
5. Kania Gostyń II
6. Kania Gostyń I
7. Korona Piaski II.

Wyniki turnieju BAMBINI - chłopcy 2011
1. Wisła Borek Wlkp. I
1. Wisła Borek II
1. KA4 ResPect
1. Kania Gostyń.

Wyniki turnieju ŻAK - chłopcy 2009/10
1. Akademia Piłkarska Reissa Gostyń I
2. Akademia Piłkarska Reissa KALISZ II
3. KA4 ResPect
4. Akademia Piłkarska Reissa GOSTYŃ II
5. Warta Śrem I
6. Kania Gostyń
7. Akademia Piłkarska Reissa KALISZ II
8. Warta Śrem II.

Wyniku turnieju MIXT (chłopcy&dziewczęta) 2004/05/06
1. Korona Piaski I
2. KA4 ResPect (dziewczyny)
3. Krobianka Krobia
4. Lech Poznań Football Academy-poznań.Dziewczynki
5. Korona Piaski II.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018