Zamknij
REKLAMA

Spore emocje towarzyszyły też biegom najmłodszych, dla których przygotowano zawody na boisku

10:42, 10.09.2017 | HZ
REKLAMA
Skomentuj

Rekordowy pod względem uczestników okazał się tegoroczny bieg w Starej Krobi. Trzecia edycja Tradycyjnego Półmaratonu Biskupiańskiego zgromadziła zawodników z odległych zakątków Polski, wśród których byli też goście z Węgier. Mieszkańcy całymi rodzinami dopingowali swoich faworytów, zachęcając do rywalizacji.

Wystartowali punktualnie o godzinie 10.00, kobiety i mężczyźni, wszyscy chcieli się sprawdzić i osiągnąć najlepszy wynik. Przez całą trasę biegaczy prowadził motocyklista z Klubu Motocyklowego „Wolni Jeźdźcy” z Piasków. W Trzecim Tradycyjnym Półmaratonie Biskupiańskim zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Biskupianka” w Starej Krobi wzięło udział ponad 120 zawodników i zawodniczek. - Na liście startowej z dnia wczorajszego było 108 osób, co już było rekordem. Gdy jednak jest ładna pogoda tak jak dzisiaj, biegacze często robią tak, że zgłaszają się w dniu zawodów. W tej chwili na pewno jest minimum 120 osób –mówi prowadzący imprezę Jarosław Muczek. – Mamy wśród uczestników najstarszych zawodników i to warto powiedzieć. Pani Renata Furman z Gostynia i pan Henryk Brandys, stały uczestnik tego biegu. Pani Renaty nie będziemy zdradzać wieku, a pan Henryk ma lat 66 – dodaje.

Dla zawodników przygotowano dwie trasy - tradycyjny olimpijski dystans półmaratonu, który wynosi 21,197 km oraz jego połowę czyli 10,5 km. Zawodnicy z numerami na białym tle mieli do pokonania dłuższy dystans, a z żółtym tłem startowym biegli jedną pętlę, czyli 10,5 km . – Rekord trasy tutaj to 1 godz. 18 min, który należy do zwycięzcy z ubiegłego roku Wojciecha Wenderskiego z Krobi, który jest faworytem również w tegorocznym półmaratonie – mówi Jarosław Muczek. – Tu dzisiaj rekord Polski może nie padnie, ale myślę, że będą również bardzo dobre wyniki.

Przyjemnie chłodna pogoda z rana sprzyjała biegaczom, jednak z czasem słońce zaczęło podgrzewać już i tak gorącą, sportową atmosferę. - Wiatr raczej przeszkadzał niż pomagał, było przyjemnie, gdy wiał lekko z boku - mówi jeden z zawodników po ukończeniu biegu. Nie zabrakło też osobistych sukcesów. – Biegam dopiero od roku, dzisiejszy dystans 10,5 km ukończyłam na 3 miejscu wśród kobiet. To bardzo motywujące – cieszy się zawodniczka Magda.

Spore emocje towarzyszyły też biegom najmłodszych, dla których przygotowano zawody na boisku. Pierwsi do zmagań ruszyli uczniowie klas VI i VII i tu rywalizacja była najbardziej zacięta. Na końcu swój dystans przebiegły przedszkolaki, dla których oczywiście przygotowano dużo krótszą trasę. Pomimo zmęczenia radość z osiągnięcia celu była ogromna. Rodzice bardzo dopingowali swoje pociechy, czekając na nie tuż za linią mety.

Podczas imprezy nie zabrakło też dodatkowych atrakcji w postaci dmuchanych zamków i występów zespołu tanecznego EV-DANCE z DANCE ART & YOGA STUDIO Ewy Janowskiej z Gostynia. Odbył się także pokaz iluzjonisty Jakuba Walkowiaka i akcja charytatywna pod nazwą "Gasimy Afrykę - Misja Tanzania". Wśród osób biorących udział w imprezie wylosowano też rower górski.

Poniżej lista laureatów III Tradycyjnego Półmaratonu Biskupiańskiego:
Dystans 21,197km – Mężczyźni

1.Wojciech Wenderski
2.Roman Janowicz
3.Dawid Miaskowski

Kobiety
1.Jolanta Jeż
2.Katarzyna Mendyka
3.Anna Pilc

Dystans 10,5 km - Mężczyźni

1. Filip Borowczyk
2. Paweł Wałkiewicz
3. Piotr Olejniczak

Kobiety
Martyna Zielińska
Basia Paluszkiewicz
Magdalena Kasztelan.

(HZ)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

obikobik

1 0

dobrze ze starosta biegl moze wkoncu zauwazyl te dziury i krzaki przy drogach 10:59, 10.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaaJaa

0 0

Motocyklista nie jest z wolnych jeźdźców z tego co wiem to Pan ze Starej Krobi ???? 11:53, 10.09.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

IrmaIrma

0 0

Może nie jest z Piasków, ale pewnia nalezy do klubu 11:58, 10.09.2017


JaaJaa

0 0

no wlasnie nie nalezy 20:39, 10.09.2017


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018