Gostyńscy policjanci zatrzymali 26-latka, który jest podejrzany o nocne włamanie do ciężarówki firmy remontującej drogę. Ukradł z niej paliwo, a do tego uszkodził zbiornik.
Do zdarzenia doszło 30 października w rejonie Ponieca. Samochód ciężarowy firmy prowadzącej roboty drogowe był zaparkowany polu.
- Sprawca działając pod osłoną nocy uszkodził zamek wlewu paliwa, dostał się do zbiornika i ukradł 70 litrów oleju napędowego - mówi kom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu.
Firma oszacowała straty na 1000 złotych, a sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Gostyniu. Ustalili podejrzanego. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, który wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. 11 grudnia usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.
- Tłumaczył, że potrzebował pieniędzy - mówi kom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu.
Za kradzież z włamaniem grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
[ALERT]1766140238989[/ALERT]
[ZT]85893[/ZT]
[ZT]85887[/ZT]
[ZT]85833[/ZT]
Grinch? Raczej nie. Ktoś kradnie świąteczne ozdoby z...
MŁUJ lesio se z nim śpi błe kłebiyta gu łestawiuła rłewer zdżarła rdza, i ły tero je śledzie tak jak ten kurt za supermarketem i dodatków płe słeiku śledzi młe dłesyć i idzie spać z reniferym twłeim ha ha
Penkalska
18:03, 2025-12-19
Zgłosili się dwaj, przyszedł jeden. Tak zakończył ...
A co można z g...a ukręcić. Nikogo artefaktu już nie interesują. Historia też bo po co pamiętać o tym co było jak na bieżąco trzeba zapamiętać wiele istotnych rzeczy. Biblioteka, muzeum do likwidacji
Pubus
17:52, 2025-12-19
Zgłosili się dwaj, przyszedł jeden. Tak zakończył ...
a była okazja na oczekiwaną zmiane w muzeum ...a tak marazm i marazm jak było potrzeba nowego spojrzenia i nowych ciekawych działań ....niestety zmarnowano okazję
Trybson
17:48, 2025-12-19
Dostali taki sam prezent pod choinkę! Wiemy, ile...
Czyli - burmistrz nazywa się Kulak a nie Kułak ,starosta zarobi więcej ( w innym medium tylko o podwyżce burmistrza bo po co pisać o podwyżce starosty ) , a poza tym sami sobie tego nie wyliczyli więc warto zastanowić się nad złośliwościami , bo 13.000 na rękę przy tego typu pracy i odpowiedzialności raczej nie jest czymś wyjątkowym. Porównajcie sobie z zarobkami lekarzy wszystkich lekarzy ,prawników ,dyrektorów ,bankowców itd
gostynianka
17:21, 2025-12-19
0 0
A paser ustalony ⁷