Zamknij

Wszywka alkoholowa Gdynia to tabletki implantowane w ciele pacjenta

10:20, 12.06.2022 . Aktualizacja: 10:21, 12.06.2022
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Esperal Gdynia to dyskretna i fachowa pomoc w leczeniu alkoholizmu

Jeżeli jesteś osobą uzależnioną od alkoholu i nie wiesz jak rozpocząć kompleksowe leczenie alkoholizmu, warto abyś rozważył zabieg jakim jest zaszycie alkoholowe. Jest to awersyjna terapia wspomagająca leczenie choroby alkoholowej, która w skuteczny sposób zniechęca alkoholika do spożywania nawet niewielkiej ilości trunków wysokoprocentowych. Utrzymana w ten sposób abstynencja pomoże Ci podjąć całą resztę potrzebnych działań, które pozwolą Ci wrócić do nowego, trzeźwego życia bez nałogów.

Wszywka alkoholowa Esperal jako terapia awersyjna – co to w praktyce oznacza?

Esperal Gdynia jest jedną z wielu metod farmakologicznych, które mają za zadanie wspomagać leczenie alkoholizmu. Jest to rodzaj terapii awersyjnej. Ma ona na celu wywołanie strachu i awersji do określonej substancji lub rzeczy. W tym wypadku mowa o napojach alkoholowych. Chodzi tu przede wszystkim o zbudowanie określonego skojarzenia ze spożywaniem napojów alkoholowych, pod wpływem którego osoba uzależniona będzie odczuwała obrzydzenie i strach przed konsekwencjami jeżeli złamie abstynencję. Ponieważ jest świadoma negatywnych konsekwencji spowodowanych piciem, dlatego tak silnie odczuwa strach i całkowicie rezygnuje z jego spożywania. Jest to forma terapii farmakologicznej, która wspomaga kompleksowe leczenie alkoholizmu np. w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Nie oznacza to, że alkoholik przestanie pić z dnia na dzień, jeśli będzie odczuwał silną awersję do alkoholu. Psychoterapia alkoholizmu jest jedyną drogą do osiągnięcia oczekiwanego przez nas  celu – czyli życia w całkowitej trzeźwości.

Jak wygląda implantacja Esperalu?

Esperal Gdynia jest rodzajem implantu antyalkoholowego wszywanego pod skórę w krótkim zabiegu chirurgicznym, który jest całkowicie bezbolesny. Dlatego nazywa się „wszywką”. Lek ten jest wszywany bezpośrednio pod skórę osoby uzależnionej przez lekarza (chirurga) w specjalistycznym gabinecie https://esperalgdansk.com/ w celu wspomagania leczenia choroby alkoholowej. Zawsze przed zabiegiem zaszycia alkoholowego lekarz przeprowadza rozmowę z uzależnionym w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest nietrzeźwość Pacjenta w dniu zabiegu oraz nadwrażliwość na Disulfiram. Potem uzależniony podpisuje zgodę na zabieg, a lekarz nacina skórę, aby w powstałą szczelinę wsunąć lek. Zaszycie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Należy jednak pamiętać, że Esperal nie jest to typowa metoda leczenia alkoholizmu, co oznacza, że osoba, która się zaszyje – cudownie nie wyzdrowieje. Jest jednak skuteczna w zapobieganiu spożywania alkoholu, powodując szereg nieprzyjemnych objawów po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu będąc zaszytym. Wszywka alkoholowa Gdynia działa przede wszystkim na sferę psychiczną osoby chorej na alkoholizm. Połączenie Esperalu z alkoholem jest wręcz niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, lecz również dla życia alkoholika, co zniechęca ludzi do zażywania substancji odurzających. Terapia awersyjna nie powinna być jednak stosowana samodzielnie. Ważne jest również łączenie innych kompleksowych metod i form leczenia alkoholizmu (terapia w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, meetingi w grupach Anonimowych Alkoholików, indywidualne spotkania z psychologiem i wiele innych). Niektórzy ludzie mogą szybko powrócić do normalnego – trzeźwego życia po implantacji wszywki, podczas gdy inni mogą nie być w stanie tego zrobić tak od razu. O skuteczności i efektywności tej procedury decydują indywidualne predyspozycje każdej osoby uzależnionej.

Disulfiram – czynna substancja Esperalu

Wśród osób uzależnionych od alkoholu do jakiegoś czasu panowało faktycznie powszechne przekonanie, że wszywka alkoholowa Esperal to strata czasu i pieniędzy. Jest to bardzo błędne myślenie. Chociaż nie ma ona bezpośredniego wpływu na zdolność do całkowitego zerwania z nałogiem, to jednak zmniejsza w znaczny sposób spożycie alkoholu – często do 0 (nawet jeśli pacjent próbuje go pić wbrew zaleceniom lekarza). Pacjenci, którzy próbują przepić wszywkę – w efekcie dochodzą do wniosku, że poważnie szkodzą swojemu organizmowi i ostatecznie zachowują abstynencję, bojąc się coraz to poważniejszych skutków ubocznych, które w skrajnym przypadku mogą spowodować nawet utratę życia. 

Disulfiram jest substancją czynną występującą w leku jaki jest Esperal i jest całkowicie bezpieczny. Lek ten jest dopuszczony do obrotu farmaceutycznego i wspomaga leczenie choroby alkoholowej. Jest sprzedawany w wielu polskich aptekach na receptę. Przed jego zakupem wymagane jest uzyskanie recepty. Jeżeli zgłaszają się Państwo do gabinetu specjalizującego się terapią awersyjną, gabinet najczęściej zapewnia oryginalny lek – Disulfiram. 

Osoba uzależniona może skutecznie kontrolować swoje uzależnienie od alkoholu za pomocą wszywki. Pierwszym krokiem w walce z uzależnieniem jest przerwanie ciągu alkoholowego. Terapia awersyjna może być zarówno czynnikiem motywującym, jak i odstraszającym.

Skuteczność i czas działania wszywki alkoholowej Esperal

Pacjent, który zdecydował się na zabieg zaszycia alkoholowego – mając pod skórą wszywkę alkoholową Esperal otrzymuje powoli uwalnianą dawkę leku Esperal przez okres od 8 nawet do 12 miesięcy. Lek działa cały czas. Indywidualny czas trwania leczenia awersyjnego zależy od ogólnego stanu zdrowia pacjenta i stosowania się do zaleceń lekarskich. Każdy organizm inaczej reaguje na leki. Esperal może wywoływać różne reakcje w organizmie pacjenta. Po spożyciu nawet niewielkiej ilości napojów alkoholowych osoba uzależniona odczuwa silne mdłości, zawroty głowy, nadpotliwość a w skrajnym przypadku może dojść do zawału serca. Dolegliwości są bardzo uciążliwe i trwają nawet ponad 10 godzin. Osoba nadużywająca picie alkoholu, aby ich uniknąć, podejmuje decyzję aby przestać pić alkohol.

Skuteczność wszywki alkoholowej jest bezpośrednio związane z jego działaniem awersyjnym. Osoba uzależniona, ponieważ zna lub spodziewa się konsekwencji jakie spotkają ją po spożyciu nawet niewielkiej ilości, będzie bał się spożywać jakiekolwiek substancje odurzające. Wszywka alkoholowa Esperal jest nieszkodliwa, gdy organizm jest trzeźwy. Lek ten wchłania się do krwiobiegu bez żadnych skutków ubocznych. Reakcja organizmu zmienia się, gdy alkoholik spożyje nawet niewielką ilość napoju wysokoprocentowego. W organizmie "zaszytego" uzależnionego po spożyciu następuje reakcja disulfiramowa. Może to prowadzić do nasilenia objawów zatrucia alkoholowego, które jest częstym objawem popularnego kaca. Disulfiram zaburza proces trawienia etanolu przez wątrobę. W organizmie może wówczas dochodzić do gromadzenia się szkodliwych substancji, w tym aldehydu octowego. Może on powodować różne nieprzyjemne objawy, które przerażają i skutecznie odstraszają alkoholika od picia trunków wysokoprocentowych, jeśli alkohol nie jest wydalany z organizmu wystarczająco szybko.

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%