Zamknij
NEWS

Do serowych zmagań stanęło 11 drużyn reprezentujących różne koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Krobia

10:10, 06.11.2017
Skomentuj

„Sernik babci Stasi” autorstwa Koła Gospodyń Wiejskich w Nieparcie okazał się największym hitem podczas Festiwal Gościnności w Potarzycy. Impreza była podsumowaniem przedsięwzięć zrealizowanych w sołectwie w ramach projektu pn. „Potarzyca wszystkich wita, rozwojem i gościnnością zachwyca”. Poza cyklem szkoleń wieś zrealizowała też kilka inwestycji.

Program realizowany przez ostatnie tygodnie w Potarzycy możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020". Festiwal gościnności był zwieńczeniem całego cyklu warsztatów okołokulinarnych, które jesienią organizowano we wsi.

Finał składał się z kilku części, które otworzył konkurs kulinarny zatytułowany „Z syra można wszystko”. Do serowych zmagań stanęło 11 drużyn reprezentujących różne koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Krobia. Na stołach pojawiły się więc ciasta, dewolaje, piersi z kurczaka w sosie serowym, sałatki, a nawet pasztet z białego sera. - Ostatecznie podniebienia komisji konkursowej podbił „Sernik babci Stasi” przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nieparcie. Docenione i nagrodzone zostały również pozostałe zespoły, które wróciły z Potarzycy z nowymi stolnicami i wałkami do ciasta oraz elektrycznymi młynkami do pieprzu. Warto dodać, że nie był to jedyny konkurs tego wieczoru, a uczestnicy festiwalu zmierzyć się mogli również w ubijaniu piany z białek czy też sprawdzić swoją wiedzę z zakresu kulinariów – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Festiwal nie ograniczał się jednak tylko do słodkości. Specjalne carpaccio z buraków przygotowali uczniowie i nauczyciele krobskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. W trakcie imprezy podsumowano także część inwestycyjną programu. - Obejmował on również modernizację schodów zewnętrznych świetlicy, utwardzenie ścieżek w jej obrębie oraz montaż ścian bocznych z plandeki w drewnianej altanie zlokalizowanej na pobliskim terenie rekreacyjnym – mówi Sarbinowski.

Całkowita wartość projektu wyniosła 51 510 złotych, z czego 30 tysięcy stanowiły środki pozyskane w ramach konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". Dużym zaangażowaniem wykazali się także mieszkańcy sołectwa. W ramach wkładu własnego pomalowali oni drewnianą altanę, a także zadbali o organizację i oprawę muzyczną zorganizowanych warsztatów i imprez.

(m)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%