Teoretyczne i praktyczne przygotowanie młodych ludzi do prowadzenia własnej firmy zakładał projekt Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego pn. „Rekiny biznesu”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu. To, czy są gotowi na odniesienie w przyszłości sukcesu w biznesie, sprawdził konkurs podsumowujący przedsięwzięcie.
Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego do udziału w projekcie „Rekiny biznesu” dofinansowanym przez powiat gostyński zaprosiło uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu gostyńskiego. - To już druga tego typu inicjatywa ze strony naszego stowarzyszenia – przyznaje Krzysztof Marzec, prezes Zarządu SWPPG. Każda z sześciu placówek wytypowała trzyosobową grupę uczniów. - Chodziło nam o to, aby w sposób troszeczkę inny niż szkoła kształtować postawy przedsiębiorcze wśród młodzieży i by wzbudzić w niej chęć założenia własnej firmy w przyszłości - dodaje Krzysztof Marzec.
W ramach projektu młodzież wzięła udział w warsztatach przygotowujących do prowadzenia własnego biznesu. - Pierwsze z warsztatów dotyczyły rejestracji działalności gospodarczej, drugie możliwości jej finansowania, a trzecie zasad tworzenia biznesplanu - wyjaśnia Krzysztof Marzec. Ponadto w praktyczne aspekty zagadnienia wprowadzili młodzież gostyńscy przedsiębiorcy - Piotr Giermaziak, właściciel firmy Netbox Polska Sp. z o.o. S.K.A. oraz Erwin Garbarczyk, którego firma zajmuje się wydrukiem 3D. Pretendenci na biznesmenów mieli też okazję zwiedzenia zakładu produkcyjnego Netbox. - Naszym celem było zapoznanie młodzieży z tematyką prowadzenia własnego biznesu zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej – podkreśla Krzysztof Marzec.
Finalnym etapem projektowych działań był turniej, w którym uczniowie wykazali się wiedzą nabytą podczas szkoleń. Dwuetapowa rozgrywka wyłoniła zwycięzcę konkursu, którym została drużyna z ZSOiZ w Krobi w składzie: Paulina Krystek, Kinga Maksajdowska i Mariusz Krzyżosiak. - Nie musieliśmy się szczególnie przygotowywać do udziału w turnieju, bo podczas zajęć wiedza była przekazywana w przystępny sposób i łatwo się ją przyswajało - oznajmia Paulina Krystek. - Nie mam jeszcze konkretnych planów na przyszłość, może będzie to własna firma, ale na pewno ta wiedza się przyda - dodaje. Drugie miejsce zajęły uczennice z ZSO w Gostyniu: Weronika Andrzejewska, Paulina Hądzlik i Paula Pawlak, a trzecie z ZSR w Grabonogu: Anna Gierlik, Natalia Marcinkowska i Monika Wasielewska. Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.
AS
0 0
no proszę kadecki - rekin biznesu
0 0
Ten Pan od promocji ratusza tylko psuje wizerunek
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz