W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli trwa Kiermasz Wielkanocny pod nazwą „Łaciata Wielkanoc”, zorganizowany przez stowarzyszenie „Łaciata Wieś”. Można na nim kupić wyjątkowe ozdoby świąteczne wykonane przez miejscowych rękodzielników. Na wszystkich odwiedzających czeka też kawa, słodki poczęstunek oraz tradycyjny żurek z jajkiem i białą kiełbasą.
To już druga tego typu impreza zorganizowana przez stowarzyszenie „Łaciata Wieś” z Głuchowa. Swoje rękodzieła prezentuje kilkunastu wystawców z Pogorzeli i okolic. – Kupić można wiele ciekawych rzeczy: stroiki, jajeczka przyozdabiane czy malowane, szyte zajączki, aniołki, kwiaty, filcowe rzeczy, torby i wiele cudownych rzeczy – opowiada organizatorka, Renata Turbańska. – Najlepiej przyjść i zobaczyć, bo wszystkiego nie da się opisać. Bardzo zachęcamy do odwiedzin, bo są naprawdę ciekawe rzeczy, robione z sercem. Rękodzielnicy wkładają całe serce w to, co robią – zachęca organizatorka.
Na wszystkich czekają degustacje domowych wypieków oraz tradycyjnych wielkanocnych potraw – żurku z jajkiem i białą kiełbasą od firmy „Konarczak” z Pogorzeli. Kiermasz trwać będzie do godziny 15:00.
Agata Jankowiak
Kłótnia o kukurydzę wymknęła się spod kontroli...
Kto to był
Aaakto
18:36, 2025-09-15
Kłótnia o kukurydzę wymknęła się spod kontroli...
KSW Wieśnioki EDT.
Promotor
18:35, 2025-09-15
Kłótnia o kukurydzę wymknęła się spod kontroli...
Rodzice muszą być dumni, dzień bez wstydu to dzień stracony 🤣
Micha
16:44, 2025-09-15
"Złapał pobocze" i stało się… Ciężarówka przewrócona
Tachograf prawdę powie. Jeżdżą jak szalenie by się najedli.
SIRD
15:59, 2025-09-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz