Książki, gry, zabawki, szaliki Lecha Poznań i inne prezenty trafiły do małych pacjentów gostyńskiego szpitala, podopiecznych BOIK w Marysinie oraz Domu Dziecka w Bodzewie. Świąteczne upominki przywieźli ze sobą strażacy z OSP Pudliszki oraz kibice Kolejorza z Gostynia w ramach akcji "Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka".
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pudliszkach nie tylko ratują ale i pomagają. Podobnie kibice Kolejorza, którzy nie tylko wspierają swoją drużynę, ale też angażują się a w akacje społeczne, wspierając słabszych i potrzebujących. - Pomysł zrodził się już w zeszłym roku - mówi Patryk Kasprzak, naczelnik OSP Pudliszki. - Razem z OSP Komorniki i Stowarzyszeniem Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce zbieraliśmy paczki dla dzieci przebywających na oddziałach szpitala przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Byliśmy również w lecznicy w Lesznie. W tym roku przełożyliśmy akcje na grunt powiatu gostyńskiego. Odwiedzamy szpital w Gostyniu, BOIK w Marysinie i Dom Dziecka w Bodzewie. Wspierają nas kibice Kolejorza z Gostynia za co bardzo im dziękujemy, bo zawsze można na nich liczyć - dodał naczelnik Patryk Kasprzak.
Od kilku tygodni strażacy z OSP Pudliszki zbierali podarunki, które przekazywały firmy, osoby prywatne czy placówki oświatowe. Wspierali ich kibice Lecha z Gostynia, którzy również prowadzili zbiórkę. Finał akcji "Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka" miał miejsce dziś przed południem. Razem ze Świętym Mikołajem w strażackim hełmie pojawili się najpierw w gostyńskim szpitalu - na oddziale dziecięcym i chirurgii dziecięcej oraz na izbie przyjęć, gdzie obdarowali małych pacjentów paczkami. Znajdowały się w nich zabawki, kolorowanki, gry, szaliki Lecha Poznań oraz inne drobiazgi. Ich wizyta sprawiła, że na twarzach maluchów i rodziców pojawiły się uśmiechy. Tak trzymać!
Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom,a wśród nich znaleźli się: Kolejorz Gostyń, Ekipia Banek i Spółka, Gabinet Kosmetyczny "CarolajnS" , sołtys i mieszkańcy Kosowa, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu , ARIS Agencja Ubezpieczeniowa - Smorowiński Bartłomiej , Drogerie Vica, Centrum Zdrowia i Urody Daria Hojak , Przedszkolu Samorządowym w Pudliszkach i jego filiach, Pracownikom Spółki Stainer oraz Polskiej Dystrybucji Budowlanej, Mieszkańcy Gminy Krobia.
Atak nożem w Krajewicach?! Mężczyzna przeszedł operację
Na pomorzu czy gdzieś zaginęła cała rodzina bolszewików.
Jego mlaskalencja
02:02, 2025-12-18
Atak nożem w Krajewicach?! Mężczyzna przeszedł operację
Tam tłe niekturzy siem ładnie nazywajum np. ryjek fajne nie , co wiecej milicja zna jego łecieca łyn kłupłuje samłechłedy łed celniuf za 10 i spszedaje płed skłedym za 5 i kupuje tyż milicja. Ale łyni tylko tak w tymilicji rłebuim a 5 tłe jest już cłeś tłe płe prłestu jest mili vood jak w ameryce holyud siedzi *%#)!& jak szur nłerze i uwłerzeżo kiedy wyjść na zer jak szkłednik . Ale cłe lyniu nie sum jekie tłewarzystwłe mlec jakłeść i dłe tegu jeszce majum zysk
Xxx
01:58, 2025-12-18
Złożyły dokumenty i mają to! Awanse nauczycielek z ...
Cłe trzeba mieć w głewie przykład celnik rekiruje coś i trafia to na rynek pomimo przeterminowania i twierdzi że bydłe wszystkłe zje i wypije kim jest taki celnik. Albo taki co s ra i sika w masłe. Młeże tłe jest tłe właśnie tłewarzystwłe z rawicza moc jakośc zysk
Jego mlaskalencja
01:41, 2025-12-18
Złożyły dokumenty i mają to! Awanse nauczycielek z ...
Bardzo pozytywne, nie żeby puzniej chłedzic z trłesowanum sabum płe łesiedłu i cłe drługie słewłe mlask mlask i mum taki głes a twarz tłe hamy nawet w XIV nie miały. I tero sabe behawirystka trłesowała i bydzie rłebiuła skoknuj na hasłe.Tłe jest chłere i psychiczne siku w masłe.
Jego mlaskalencja
01:04, 2025-12-18
19 1
Brawo kibice Lecha!!!!
7 0
Brawo szkoły, dzieciaki, które również wsparły akcję!
3 3
Dziękuję za wspomnienie udziału dzieci i ich rodzicow ze szkół sp w Gostyniu, bo tego zabraklo w artykule. Przykra sprawa.
3 0
Głównym pomysłodawcą tak szlachetnej akcji u Nas w regionie jest OSP Pudliszki i chwała im za to , i chwała również dla Kolejorz Gostyń którzy nagłośnili to w gminie Gostyń i dzięki Nim było tyle darczyńców z Naszej okolicy w tym między innymi Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu do której się udali z prośbą o pomoc. Ale jeśli jakiemuś rodzicowi tak zależy na tym podziękowaniu to niech poda imię i nazwisko to zostanie nawet po nazwisku wyszczególniony ,ale myśle że nie o to w tym chodzi . Tych darczyńców trochę jednak było i każdy z nim dostał podziękowanie na piśmie oraz osobiste podziękowania i myśle że to najważniejsze .
6 0
Brawo Pudliszki
5 0
Brawo wy!!! ??❤
7 0
W Gostyniu tylko Kolejorz brawo chłopaki
7 1
Małe sprostowanie do artykułu
Podziękowania należą się Kolejorz Gostyń, Ekipie Banek i Spółka , Gabinet Kosmetyczny "CarolajnS" , sołtysowi i mieszkańca Kosowa, ARIS Agencja Ubezpieczeniowa - Smorowiński Bartłomiej , Drogerie Vica, Centrum Zdrowia i Urody Daria Hojak, Pracownikom Spółki Stainer oraz Polskiej Dystrybucji Budowlanej, Mieszkańcą Gminy Krobia. Podziękowania też dla placówek oświatowych Przedszkolu Samorządowym w Pudliszkach i jego filiach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu
4 0
Szczytny cel. Świetny pomysł ?
3 0
Świetny pomysł brawo
4 0
Brawo dla strażaków i kibiców!
1 0
Dobra robota Srebro
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz