Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
10:09, 19.04.2021
Ruszają  sms-owe licytacje, które przy udziale Gostyn24 organizuje Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz Sztab WOŚP.  Są już pierwsze zestawy ufundowane przez lokalne firmy i osoby prywatne. Do końca zbiórki pozostało niewiele czasu, dlatego każda złotówka jest na wagę złota. Jeśli chcesz przekazać coś na licytację dzwoń!
2
13:18, 18.04.2021
Serce bije coraz mocniej... Zebranie tak niewyobrażalnej kwoty jaką jest 1,5 miliona zł, przez jedną tylko osobę, która wcześniej nawet nie potrafiła wyobrazić sobie takich pieniędzy, to zadanie niewykonalne. Chyba, że przekona się innych, że warto pomagać... W przypadku zbiórki na rzecz Marty Szymańskiej z Karolewa tak się właśnie dzieje. Akcja odbiła się szerokim echem, a tysiące ludzi odpowiedziało na apel pomoc w ratowaniu jej zdrowia i życia.
9
08:56, 16.04.2021
Obiecaliśmy sobie, że będziemy pisać za każdym razem, gdy kwota wzrośnie o kolejne sto tysięcy złotych. Ostatnio czekaliśmy tydzień, teraz udało się zgromadzić tak ogromną kwotę w ciągu zaledwie jednego dnia z haczykiem. To pokazuje jak wiele osób wspiera Martę Szymańską w jej walce o zdrowie i życie.
5
17:03, 14.04.2021
Tempo zbiórki funduszy na rzecz Marty Szymańskiej z Karolewa nie zwalnia. Dziś suma na koncie mieszkanki Karolewa przekroczyła ponad 300 tys. złotych, a pieniędzy cały czas przybywa. Wszystko dzięki ludziom dobrej woli, którzy inicjują kolejne akcje i otwierają swoje serca oraz portfele. Dziś suma przekroczyła ponad 300 tys. złotych!  
6
08:10, 12.04.2021
Marta to 34-latka, której świat sześć miesięcy temu wywrócił się całkowicie. Dowiedziała się, ma chłoniaka złośliwego, na dodatek straciła pracę. Nie poddaje się, mimo że wszystkie refundowane, dotychczas stosowane metody leczenia zawiodły - nowotwór okazał się silniejszy. Lekarze dali jednak nadzieję, oferując Marcie terapię Car-T Cell - terapię ostatniej szansy. Ta niestety nie jest w Polsce refundowana, mimo że jest ostatnią nadzieją na pokonanie nowotworu. Jej koszt zwala z nóg... Życie Marty zostało wycenione na około 1,5 miliona złotych! Ta niewyobrażalna kwota pozwoli jednak pokonać chorobę, pozwoli być mamą dla jej 7-letniego synka, którego samotnie wychowuje.
12:39, 10.04.2021
W końcu wiosna daje o sobie znać. Jak informują synoptycy weekend przyniesie wyczekiwane ocieplenie. Najładniejsza pogoda będzie na południu kraju, choć w niedzielę słońca nie zabraknie również na północy i w centrum.
6
10:13, 10.04.2021
Gdy pierwszy raz napisaliśmy o chorobie Marty z Karolewa, zbiórka dopiero się rozpoczynała. Dzięki zaangażowaniu tysięcy osób, zapaliło się światełko nadziei, a pieniędzy zaczęło przybywać. I choć do celu wciąż droga daleka, to wierzymy że uda się go osiągnąć. Zwłaszcza, że udało się już zebrać ponad 213 tys. zł!
10
13:36, 09.04.2021
Niektóre przejścia dla pieszych w powiecie gostyńskim będą bezpieczniejsze? Takie starania podjął zarząd powiatu gostyńskiego, składając wnioski do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jeśli pieniądze uda się pozyskać,  przejścia zostaną nie tylko odnowione i doświetlone, ale pojawią się też dodatkowe elementy chroniące pieszych. Ponadto w planach jest budowa jednej sygnalizacji  świetlnej.   
10:22, 09.04.2021
W mediach społecznościowych często pojawiają się sensacyjne informacje o rzekomych porwaniach, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca.  Mimo to wiele osób bez wahania i co ważne sprawdzenia źródła klika z ciekawości i udostępnia na swoim profilu takiego fake newsa. W ostatnim czasie, takie informacje pojawiły się m.in. w Gostyniu i sąsiednim Krotoszynie. W rzeczywistości może chodzić o próbę wyłudzania danych. Nie od dziś przecież wiadomo, że ciekawość to pierwszy stopień do... kłopotów.
31
15:08, 08.04.2021
Trzecia fala pandemii zbiera śmiertelne żniwo. Trwa walka o każde łóżko w szpitalach, a na oddziały covidowe trafiają coraz młodsi pacjenci. W gostyńskim SPZOZ zajętych jest większość łóżek dla zakażonych i wszystkie respiratory. 
32
11:56, 07.04.2021
W ostatnim czasie na wielu forach internetowych można było zobaczyć mapę, która według – inicjatywy Lasy i Obywatele, przedstawia zaznaczone na czerwono wycinki drzew w na terenie Lasów Państwowych. Czerwony kolor aż "bije po oczach”, a z samej mapy wynika, że Nadleśnictwo Piaski czeka znaczna wycinka drzew – m.in. w urokliwych zakątkach lasu siedleckiego w okolicach Pępowa. Nadleśnictwo Piaski, jako zarządca większości obszarów leśnych na terenie powiatu gostyńskiego nie zgadza się z takim przedstawieniem sprawy. Zdaniem nadleśniczego Tomasza Kwiecińskiego, mapa upraszcza rzeczywistość i zniekształca zakres prac, a skala wycinki jest znacznie mniejsza.
13:28, 06.04.2021
Czas biegnie nieubłagalnie, ale dzięki ludziom dobrej woli jest nadzieja dla Marty Szymańskiej z Karolewa. Zbiórka funduszy na rzecz 34-latki chorującej na złośliwy nowotwór piersi, rozkręca się! Na koncie jest już ponad 100 tys. złotych  (stan na godz. 13:30). To jednak cały czas za mało... Już niebawem na portalu Gostyn24.pl ruszą licytacje, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Marty.
5
10:31, 05.04.2021
Poniedziałek Wielkanocny jest kolejnym dniem oktawy wielkanocnej, trwającej przez 8 dni począwszy od pierwszej niedzieli wielkanocnej. Okres ten traktowany jest, jako jedna uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W ludowej tradycji poniedziałek Wielkanocny jest nazywany "lanym poniedziałkiem" ze względu na zwyczaj "śmigusa-dyngusa". Tradycji związanych z "lanym poniedziałkiem jest jednak więcej. Przypominamy piękne zwyczaje.
08:01, 05.04.2021
Po słonecznej Niedzieli Wielkanocnej aura w Lany Poniedziałek w większości kraju zmieni się. Dotyczy to również powiatu gostyńskiego, dla którego synoptycy wydali ostrzeżenia. Możemy spodziewać się opadów deszczu, a do tego wiatr mocniej się rozpędzi.
42
13:05, 03.04.2021
Wielka Sobota to dzień tradycyjnej święconki. Z uwagi na bezpieczeństwo w wielu parafiach odbywały się one częściej.  Jeszcze inaczej wyglądało to w parafii Strzelce Wielkie, gdzie tamtejszy proboszcz, podobnie jak w roku ubiegłym święcił pokarmy z auta i życzył wszystkim wesołych świąt.
REKLAMA