Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
17
16:00, 20.09.2019
Na ścianie powstającego własnie nowego skrzydła tworzony jest mural. Będzie przedstawiał sylwetkę Karola Marcinkowskiego - polskiego lekarza, społecznika, filantropa, jednego z założycieli Kasyna Gostyńskiego. Przypomnijmy, że zarówno szpital, jak i plac obok niego noszą już nazwę tego wybitnego patrioty.
5
12:31, 19.09.2019
Aż 73 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu gostyńskiego otrzymają od rządu finansowe wsparcie w wysokości 5 tys. złotych. Pieniądze mogą przeznaczyć na działania kulturalno-oświatowe lub propagowanie kultury fizycznej. Wszystko dzięki zmianom w ustawie o ochronie przeciwpożarowej, które nie obligują strażaków do zakupu wyłącznie sprzętu ratowniczego. Podpisanie umów odbyło się we wtorek 17 września, w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Gościem specjalnym był tego dnia poseł Jan Dziedziczak
15:26, 17.09.2019
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie całej Wielkopolski. Alert obowiązuje do późnych godzin nocnych. Nie zaleca się parkowania samochodów pod drzewami, a także zostawiania rzeczy na tarasach czy balkonach.
22
09:32, 13.09.2019
Gostyński szpital wkrótce otrzyma spory zastrzyk gotówki. Taką wiadomość przekazał podczas konferencji prasowej Adam Kośmider, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w towarzystwie Jana Dziedziczaka, kandydata PiS do Sejmu. Dyrektor placówki, teoretycznie może przeznaczyć te fundusze na co tylko chce - wypłacić pracownikom, przeznaczyć na spłatę zadłużenia, które rośnie w zastraszającym tempie, a może wydać na zupełnie coś innego.
16
12:21, 11.09.2019
Wyborczy zegar tyka... W ubiegłym tygodniu minął termin zgłaszania list kandydatów na posłów i senatorów. Za nieco ponad miesiąc dowiemy się, kto będzie reprezentował nasz region w parlamencie. Wśród osób ubiegających się o mandaty są też mieszkańcy naszego powiatu. Większość nazwisk niewiele mówi, ale są też prawdziwi weterani i działacze partyjni.
2
14:14, 06.09.2019
Za nami jubileuszowy - XX Ogólnopolski Festiwal "Bez Barier" na Świętej Górze. Kilkanaście lat temu impreza integrowała osoby niepełnosprawne tylko z regionu gostyńskiego, dziś jednoczy ludzi z kilku województw. To tutaj mogą oni spędzić wspólnie czas, wspierać się wzajemnie i dzielić doświadczeniami. Mogą też pokazać zaprezentować swoje talenty - plastyczny i muzyczny. Niestety, barier z którymi muszą się zmierzyć na co dzień nie ubywa. Dlatego tu na Świętej Górze czują się zawsze jak u siebie w domu.
5
15:31, 30.08.2019
Jutro czekają na nas dwie duże imprezy. Głodni sportowych wrażeń, będą się zmagać z przeszkodami podczas Runaway City Gostyń. Wieczorem w Piaskach Powiatowe Zakończenie Lata i Summer Festival, na który już teraz wszystkich zapraszamy!
5
14:48, 27.08.2019
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego stopnia przed wysoką temperaturą oraz ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które mogą pojawić się w regionie dziś popołudniu i wieczorem w naszym regionie. Alerty obowiązują na terenie niemal całej Wielkopolski.
36
12:15, 27.08.2019
Jeszcze kilka lat temu klasa mundurowa w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu cieszyła się olbrzymim zainteresowanie. Chętnych do nauki było więcej niż miejsc. W tym roku zainteresowanie kierunkiem znacząco spadło, dlatego zdecydowano, że oddziału nie będzie. Czy to koniec tzw. klasy policyjnej?
16:57, 26.08.2019
Ostatni tydzień wakacji ma być bardzo słoneczny i gorący. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami. Na terenie powiatu gostyńskiego temperatury mogą przekroczyć 30 kresek. Upalna pogoda ma utrzymać się do czwartku.
14:44, 26.08.2019
Parafianie ze Świętej Góry od wczoraj o niczym innym nie rozmawiają. Tym samym potwierdziły się plotki, które od dawna krążyły nie tylko w Gostyniu. Ksiądz Pawle Bogdanowiczu – bardzo lubiany zwłaszcza przez młodzież Filipin z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri, który zrzucił sutannę. Oficjalnie oświadczenie w tej sprawie przekazano podczas niedzielnych mszy świętych.
18
11:05, 20.08.2019
Wielu uważa, że nadchodzące wybory parlamentarne będą najważniejsze od 1989 roku. Patrząc na to co dzieje się w polityce ogólnokrajowej trudno się z tym nie zgodzić. Zgodnie z wolą prezydenta RP Andrzeja Dudy, za niespełna dwa miesiące wybierzemy kierunek, w jakim podąży Polska. Jest już pierwsza niespodzianka. Na listach wyborczych zabrakło nazwiska obecnego senatora z naszego powiatu.
5
12:37, 16.08.2019
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o możliwej zmianie pogody jeszcze dziś wieczorem. Możliwe są opady deszczu, silny wiatr oraz burze z gradem. Czy prognoza się sprawdzi? Synoptycy są prawie pewni...
6
10:28, 13.08.2019
Od sierpnia młodzi pracujący nie zapłacą podatku. Jak to możliwe? W życie weszła ustawa dotycząca ulgi PIT dla pracowników do 26. roku życia. Jak wyliczono dotyczy ona około 2 milionów Polaków. Są jednak pewne ograniczenia.
5
11:59, 10.08.2019
Tradycyjnie - 15 sierpnia na Świętej Górze odbędą się dożynki powiatowe pod hasłem: "Dobre Smaki Powiatu”. W tegorocznym programie zaplanowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, specjały prosto od lokalnych producentów, koncerty, degustacje i loterię z nagrodami. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Krawczyk, którego utwory dobrze znane są wszystkim. Podobnie jak w latach ubiegłych dożynki rozpoczną się tradycyjnym obrzędem. Będzie też msza święta przed przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla. Tymczasem dziś na gostyńskim deptaku odbył się happening promujący to wydarzenie. Było głośno, muzycznie i bardzo słodko.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone