Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
14
11:49, 20.11.2019
Od stycznia przyszłego roku, mieszkańcy muszą liczyć się z ostrymi podwyżkami za odbiór śmieci, co wzbudza spore emocje. Tymczasem sprawa jest dynamiczna. Czy faktycznie będziemy płacić 30 złotych od osoby? Pod wczorajszym artykułem jaki pojawił się na portalu Gostyn24...zawrzało. Okazuje się, że Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego unieważnił przetarg licząc, że że za trzecim podejściem będzie taniej.
11:58, 13.11.2019
Wczorajszy dzień był bardzo ważny dla naszej demokracji. Nowi parlamentarzyści złożyli ślubowanie, jednak oczy całej Polski skierowane były na Izbę wyższą parlamentu i wybór nowego marszałka. Został nim prof. Tomasz Grodzki, z Koalicji Obywatelskiej, który jak już pisaliśmy w Gostyn24, ma też gostyńskie korzenie. Wczorajszy dzień był też ostatnim dniem urzędowania senatora ziemi gostyńskiej – Mariana Poślednika, który na pożegnanie z wyborcami przygotował specjalny film podsumowujący swoją kadencję w którym dziękował wyborcom.
19
10:01, 13.11.2019
Większość zniknęła zaraz po wyborach, ale część nadal wisi, choć mija termin, po którym powinny zniknąć. Mowa o plakatach, banerach i innych materiałach wyborczych, o których najwyraźniej zapomniały komitety wyborcze. Tymczasem za niedopełnienie tego obowiązku można zapłacić karę.
8
14:42, 09.11.2019
Zdolni uczniowie uczęszczający do szkół średnich, którzy są laureatami lub finalistami olimpiad na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz absolwenci, którzy osiągnęli wysokie wyniki z egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i dziś są już studentami uczelni wyższych, odebrali nagrody finansowe. Każdy otrzymał czek o wartości 1000 złotych, nagrody przyznawanej przez Zarząd Powiatu Gostyńskiego. Młodzi ludzie, chętnie opowiadali o swoich planach na przyszłość, studiach, ale zupełnie nie potrafili powiedzieć na co przekażą pieniądze.
19
10:47, 06.11.2019
Czy obwodnica krajowej "dwunastki" zostanie wpisana do programu budowy 100 najważniejszych obwodnic miast w całym kraju? Trzej samorządowcy z powiatu gostyńskiego liczą, że przedwyborcza obietnica Prawa i Sprawiedliwości obejmie również tę inwestycję. Wystosowali specjalny apel w tej sprawie do posła Jana Dziedziczaka.
8
11:37, 05.11.2019
Ponad pięćdziesiąt drzew - dęby, akacje, jesiony, klony, zniknie z trasy Piaski-Smogorzewo, do granicy z powiatem śremskim. To konieczność. W urzędzie otwarto oferty na przebudowę drogi. Zaproponowane przez firmę ceny są bardzo korzystne i wszystko wskazuje na to, że niebawem ruszy przebudowa...
23
11:43, 04.11.2019
Rada Powiatu Gostyńskiego odrzuciła petycję w sprawie wdrożenia Polityki Zarządzania Konfliktem Interesów złożoną przez radcę prawnego z Lublina. Generalnie chodziło o to, by stworzyć stanowisko, które ma zapobiegać korupcji wśród radnych. Przy okazji pojawiły się pytania o pracowników starostwa. To własnie ich dotyczyło drugie przesłane do starostwa pismo.
1
19:19, 03.11.2019
Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ciemno, mgliście, ślisko i mokro. Już nawet dzieci wiedzą, że człowieka w ciemnym ubraniu na drodze, kierowca może dostrzec zbyt późno, i o wypadek nietrudno. Dlatego bardzo pomocne mogą być odblaski!
5
13:14, 30.10.2019
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Tego dnia większość z nas odwiedzać będzie groby swoich bliskich, porządkować mogiły i układać na nich kwiaty i świece. Jest to również czas, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą złodziei, dlatego zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo. Już dziś ruch w pobliżu cmentarzy widać wzmożony ruch pieszy i samochodowy. Jest także duży wybór wieńców, wiązanek, stroików czy zniczy.
23
14:05, 23.10.2019
Dwie placówki podległe samorządowi powiatowemu mają powody do radości. Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie i Dom Pomocy Społecznej w Rogowie otrzymały nowe, specjalistyczne auta przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazdy zakupiono przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Oficjalne przekazanie zorganizowano przed siedziba Starostwa, Powiatowego w Gostyniu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele samorządu, PFRON-u i podopieczni obu ośrodków. Była radość, a nawet confetti.
20
11:06, 18.10.2019
Wielu z nas zdołało zapomnieć o wyborach samorządowych, jakie odbyły się w ubiegłym roku. Jak zawsze przy takiej okazji pokazywano programy i składano obietnice wyborcze. Jedną z nich była budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Tymczasem jeden z naszych czytelników pyta, kiedy powstanie hala, bo mija rok, a temat ucichł. Sprawdziliśmy jak to się ma na dzień dzisiejszy
32
10:53, 18.10.2019
Już niedługo w Radzie Powiatu Gostyńskiego zasiądzie najmłodsza radna tej kadencji - Patrycja Andrzejewska. Dziś od samego rana kandydatka odbyła rozmowę w cztery oczy ze starostą Robertem Marcinkowskim. Dotąd zastanawiała się czy przyjąć mandat, który otrzymała znienacka.
42
09:43, 18.10.2019
Opłata za odbiór śmieci od nowego roku w gminach należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego ostro poszybuje w górę! Co to dokładnie oznacza? Już od przyszłego roku każdy mieszkaniec zapłaci ponad 100 proc. więcej niż dotychczas. Jeśli nadal nie będzie segregował odpadów musi się liczyć z dodatkową karą.
20
15:11, 16.10.2019
Na stronie leszczyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego pojawiło się obwieszczenie o wygaśnięciu mandatu radnej Rady Powiatu Gostyńskiego Sylwii Maćkowiak. O jej konfliktach z prawem informowaliśmy w ubiegłym roku. Już wtedy pojawiły się spekulacje, że straci mandat. Kto, ją zastąpi przy sesyjnym stole?
26
10:48, 15.10.2019
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej najlepsi nauczyciele z placówek oświatowych podległych powiatowi otrzymali nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W sumie jedenastu nauczycieli oprócz gratulacji otrzymało też po 2.630 złotych brutto. W tym roku nie nagrodzono dyrektorów placówek, ale jak podkreślano nie oznacza to, że Zarząd Powiatu nie dostrzega ich wkładu w rozwój placówek
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone