Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
20:38, 22.05.2019
Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed burzam z grademi, którym ma towarzyszyć grad i ulewny deszcz. Alerty IMGW dotyczą kilku województw, w tym części Wielkopolski. Gwałtowne zjawiska mogą wystąpić również w powiecie gostyńskim.
1
09:49, 17.05.2019
Co jest stolicą powiatu gostyńskiego? Jak wygląda logo? Ilu radnych zasiada w radzie? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, zmierz się w Wielkim Teście o Powiecie Gostyńskim, który będzie miał miejsce 4 czerwca w auli Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu. By wziąć w nim udział trzeba zgłosić dwuosobową drużynę i zabrać ze sobą telefon komórkowy. Na zgłoszenia czekamy do 30 maja. Najlepsi otrzymają czeki na zakup sprzętu multimedialnego o wartości 500, 300 i 200 złotych.
5
09:50, 12.05.2019
Codziennie czuwają nad naszym bezpieczeństwem, narażając często swoje zdrowie i życie. Doskonałą okazją, by podziękować strażakom zawodowym i ochotnikom za ich codzienny trud, stały się Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Krobi. Podczas uroczystości wręczono medale, awanse i wyróżnienia. Słów uznania nie szczędzili też zaproszeni goście
43
11:49, 09.05.2019
Prawdopodobnie znikną całonocne dyżury aptek w Gostyniu. Farmaceuci uważają, że to bezsensowne rozwiązanie, które wymaga ogromnego zaangażowania i jest dla nich dodatkowym kosztem. - W nocy sprzedają się prezerwatywy, a nie leki ratujące życie - twierdzą gostyńscy aptekarze, którzy spotkali się władzami Powiatu i wypracowali pewien wstępny kompromis
4
13:36, 07.05.2019
Pokazy ratownictwa, sprzętu strażackiego, policyjne wskazówki i profilaktyczne badania... Tak w dużym skrócie wyglądał dzisiejszy dzień na gostyńskim rynku. Akcję pod nazwą "Spotkania z profilaktyką" po raz kolejny zorganizowało Starostwo Powiatowe w Gostyniu i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.
8
11:55, 30.04.2019
Powiatowe dożynki, to wydarzenie, które co roku na Świętej Górze gromadzi tłumy mieszkańców z całego powiatu. Wydarzenie ma charakter nie tylko religijny, ale jest też okazją do pokazania tego co mamy najlepsze. Tym razem nie będzie inaczej, a gwiazdą wieczoru ma być Krzysztof Krawczyk
2
13:31, 20.04.2019
Wielka sobota to dzień szczególny dla chrześcijan. W tym dniu nie odprawia się mszy, ale zgodnie z tradycją święcone są pokarmy, które w niedzielny poranek trafią na świąteczne stoły. Gostynianie od godzin przedpołudniowych tłumnie odwiedzają kościoły, w których trwa świecenie. W koszyczkach tradycyjnie dominowało: pieczywo, wędliny, jajka, sól i pieprz, kiełbasa, ale też słodycze. Święcenie potraw wielkanocnych ma być wyrazem dziękczynienia za dary od Boga.
4
10:17, 19.04.2019
Do końca corocznej akcji składania PIT-ów zostały niespełna dwa tygodnie. W urzędach nie ma kolejek, bo większość zeznań przesyłanych jest elektronicznie. Co więcej część Polaków nie musi w ogóle do urzędu pamiętać o zbliżającym się terminie.
46
09:54, 18.04.2019
Kilka dni temu na stronie Archidiecezji Poznańskiej pojawiła się informacja o zmianie proboszcza parafii pw. Pocieszenia NMP w Borku Wlkp. Okazuje się, że to nie jedyne roszady, do jakich dojdzie na terenie naszego powiatu. Arcybiskup Stanisław Gądecki podjął decyzję o wymianie jednego z gostyńskich proboszczów.
23
16:50, 09.04.2019
Postępują prace przy rozbudowie gostyńskiego szpitala, inwestycji wartej ponad 5 milionów złotych. Dziś w pomieszczeniach piwnicznych wmurowano akt erekcyjny, a wiosną przyszłego roku zobaczyć mamy budynek w pełnej okazałości. To jednak nie koniec...
9
14:09, 09.04.2019
Kilka dni temu wjechały tam buldożery. Dziś w obecności marszałka województwa, przedstawicieli władz powiatowych i gminnych, oficjalnie zainaugurowano największą inwestycję drogową w regionie, która jak podkreślano "rodziła się w wielkich trudach". Łopaty nikt nie wbijał, ale pojawił się za to znak ostrzegawczy.
9
12:05, 07.04.2019
Zwiedzanie prosektorium, zaglądanie do poszczególnych pracowni, rozmowy przy kawie i zdrowych przekąskach. Tak w telegraficznym skrócie wyglądały "Drzwi otwarte" zorganizowane przez Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu. Zainteresowanych nauką w placówce było bardzo duże. Młodzi ludzie dopytywali najczęściej o możliwości nauki na kierunkach technik rolnik i technik weterynarii.
21
08:56, 07.04.2019
Młodzi i nieco starsi - w większości mieszkańcy naszego powiatu, wyruszyli w nocną do Osiecznej i Błażejewa. Blisko pół tysiąca pielgrzymów podążało w modlitwie i skupieniu, mierząc się z własnymi słabościami. Niestety, nie wszystkim udało się wytrzymać trud Ekstremalnej Drogi Krzyżowej
10:11, 01.04.2019
Do niedawna każdego 1 kwietnia wrzucaliśmy na portal kilka artykułów, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Wszystko przez prima aprilis, czyli dzień robienia żartów, w które jedni wierzyli, a inni od razu wiedzieli, że coś jest nie tak. W tym roku będzie inaczej, bo dzisiejszy dzień jest dość szczególny z zupełnie innych powodów
14:23, 30.03.2019
Przyszli absolwenci klas gimnazjalnych i szkół podstawowych wraz z rodzicami szturmowali Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu. Podczas "drzwi otwartych" poznawali kierunki kształcenia, wyposażenie sal, a także rozmawiali z nauczycielami i uczniami, którzy na co dzień uczęszczają do zawodówki. Dyrekcja szkoły nie kryje zadowolenia z dużego zainteresowania i przygotowuje się do ...oblężenia.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone