Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
22
17:01, 29.10.2020
Na co najmniej na dwa tygodnie zamknięty zostaje oddział wewnętrzny gostyńskiego szpitala. Sytuacja jest poważna, gdyż zdiagnozowane tam przypadki zakażenia koronawirusem. Na covid-19 choruje zarówno personel jak i pacjenci oddziału, których częściowo przeniesiono na do "covidowej części" szpitala
15
08:08, 27.10.2020
Po zakażeniu, jakie wdarło się do gostyńskiego sanepidu, jednostka odpowiedzialna za przeciwdziałanie powstawaniu chorób, w tym chorób zakaźnych przestała normalnie funkcjonować. Sytuacja w powiecie gostyńskim wygląda pod tym względem bardzo źle dlatego zdecydowano o wprowadzeniu nadzwyczajnych działań. Od wczoraj kompetencje gostyńskiego sanepidu przejęła Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lesznie, której szefem jest Adam Podfigurny.
35
14:55, 26.10.2020
Sytuacja w gostyńskim szpitalu jest dynamiczna nie tylko w związku z pandemią koronawirusa. Niedawno na czas nieobecności dyrektor Justyny Jaskulskiej, funkcję naczelnego szefa placówki przejął radca prawny. To jak się okazuje nie koniec zmian personalnych. Dziś szpital wydał komunikat, w którym informuje o rezygnacji zastępcy dyrektora ds. medycznych.  
7
09:41, 23.10.2020
Burmistrz Ponieca choć zarządza gminą z domu, cały czas ma nadzór nad tym co dzieje się w urzędzie. Oprócz Jacka Widyńskiego, sanepid skierował na kwarantannę także dwie grupy z miejscowego przedszkola samorządowego. Na ten moment nie ma jednak planów zamknięcia obiektu, a wszystko wydaje się być pod kontrolą
99
11:35, 21.10.2020
Na drogi w całym kraju, podobnie jak dwa tygodnie temu wyjechali  dziś rolnicy, którzy sprzeciwiają się nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt. W powiecie gostyńskim na drogach również pojawiły się ciągniki.  Protestujący chcą, aby rząd zrezygnował ze zmian w ustawie i domagają się dymisji obecnego ministra rolnictwa. Uwagę mieszkańców przykuwał ogromny baner, który pojawił się też przy drodze wojewódzkiej 434 "Zdrajcy Polskiej Wsi" ze zdjęciami parlamentarzystów, głosujących za tzw. "Piątką Kaczyńskiego".
13
12:42, 20.10.2020
Koronawirus pojawić się może wszędzie i powoli trzeba do tego przywyknąć. Po urzędach, szkołach, DPS-ach i innych publicznych jednostkach, pojawił się też w gostyńskim sądzie.  Na stronie internetowej znalazła się informacja o odwołaniu wszystkich rozpraw i posiedzeń jawnych prowadzonych przez czworo sędziów. To jednak nie koniec. Kwarantannę przechodzi też starosta gostyński Robert Marcinkowski. Kontakt z osobą zakażoną miała jego córka.
135
14:27, 16.10.2020
Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych w powiecie gostyńskim podjęli decyzję. Podczas nauczania zdalnego, które wprowadzone zostanie w naszym regionie w związku z wejściem do czerwonej strefy, nauczyciele będę przebywali w szkole i stamtąd prowadzili lekcje. Czym motywowali to rozwiązanie?
3
13:13, 15.10.2020
Czasopismo samorządowe "Wspólnota" opublikowało kolejny ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2017-2019. Niestety, w powiecie gostyńskim większość samorządów odnotowała spadki, niektórzy całkiem spore. Zobaczcie kto wydał najwięcej na inwestycje?
75
14:54, 14.10.2020
Co roku w Powiecie Gostyńskim Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w sposób szczególny. Wyróżniający się nauczyciele i dyrektorzy szkół otrzymywali gratyfikacje finansowe. W tym roku Zarząd Powiatu z tego zrezygnował. Powód? Trudna sytuacja epidemiczna, finansowe straty i niedoszacowana subwencja oświatowa. - Jesteśmy przekonani, że nasi nauczyciele, tak jak każda grupa zawodowa rozumie złożoność otaczającej nas rzeczywistości - tłumaczy wicestarosta Janusz Sikora.
22
13:32, 14.10.2020
Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Ministerstwo Zdrowia zmierzam w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako stref czerwonych. Patrząc na ostatnie dobowe przyrosty zakażeń w powiecie gostyńskim, musimy się liczyć, że od najbliższej soboty wrócimy tam, skąd niedawno wyszliśmy.
09:28, 13.10.2020
Pogoda nie będzie nas dzisiaj i jutro rozpieszczać. Zdaniem synoptyków nadejdą ulewy, które obejmą wiele regionów Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie również dla powiatu gostyńskiego.
88
09:18, 09.10.2020
Półmaski ochronne, maski chirurgiczne, rękawiczki, kombinezony, płyny dezynfekcyjne, fartuchy, ochraniacze, gogle, przyłbice. O taką pomoc zaapelował gostyński szpital w mediach społecznościowych. Dyrektorka SPZOZ przekonuje, że to co otrzymuje z NFZ nie wystarcza, a sytuacja cały czas się pogarsza.
47
14:44, 08.10.2020
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu poszukuje uczestników mszy świętej, która odbyła się kilka dni temu w kościele parafialnym w Piaskach. W komunikacie poinformowano, że uczestniczyły w niej także osoby zakażone SARS-CoV-2. Ci, którzy brali w niej udział i mają objawy kliniczne powinni natychmiast zgłosić się do sanepidu.
131
12:43, 07.10.2020
"5 Kaczora Rolnictwo Zaora", "Chronisz Dzika Niszczysz Rolnika" - z takimi transparentami rolnicy z powiatu gostyńskiego wyjechali na ulice Gostynia i dalej w kierunku Dolska. W sumie około 100 maszyn. Wielu miało ze sobą biało - czerwone flagi. W ten sposób protestowali przeciwko tzw. "Piątce dla zwierząt" oraz nieudolnym działaniom rządu w walce z ASF. - Chcemy pokazać, że rolnicy są zjednoczeni - mówił rolnik Bogumił Majewski, współorganizator protestu. 
65
12:39, 07.10.2020
Mimo zaleceń, wiele osób wciąż lekceważy przepisy epidemiczne, narażając innych na zakażenie. Do tej pory wszelkie przejawy obstrukcji były traktowane ulgowo, ale sytuacja w kraju znacznie się pogorszyła, dlatego Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Komendą Główną Policji przedstawiło nowe propozycje rozwiązań umożliwiających lepszą egzekucję obostrzeń obowiązujących w czasie pandemii. Zapytaliśmy w Komendzie Powiatowej policji w Gostyniu, jak to będzie wglądało w praktyce.
REKLAMA