Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
09:16, 22.01.2021
Chociaż do 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało jeszcze trochę czasu, to na internetowych aukcjach pojawiają się coraz wyższe kwoty, a to sprawia, że serca biją coraz mocniej. Wszystkie z pierwszych 24 zestawów wystawionych w Gostyn24 osiągnęły już cenę minimalną, a o niektóre toczy się naprawdę ostra rywalizacja. Zebrane w ten sposób pieniądze trafia zasilą w tym roku szpitalne  oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dlatego warto się włączyć i dać coś od siebie... dla dzieciaków.
14
11:22, 19.01.2021
Ruszyły licytacje na rzecz tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie gostyńskim. Na razie wystawiono 24 zestawy stworzone przez powiatowy sztab, lecz docelowo ma ich być trzy razy tyle. Do tego dojdzie licytacja telefoniczna transmitowana live za pośrednictwem portalu gostyn24, podczas, której będzie można wylicytować złote serduszko i dziesięć najbardziej wartościowych zestawów. (Transmisja 31 stycznia 2021 r. w dniu ogólnopolskiego finału.)
10:01, 19.01.2021
Po siedmiu latach pracy, ze stanowiska odchodzi Wioletta Chałas - Powiatowa Lekarz Weterynarii w Gostyniu. Powód? Jak mówi szefowa Inspektoratu, to co zamierzała zrealizować udało się wykonać, ale przez te lata zmieniły się też priorytety życiowe. 
2
13:03, 17.01.2021
Zmarzliście dzisiaj? Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi spadkami temperatur w całej Polsce, również w naszym regionie. Dla powiatu gostyńskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. To będzie najzimniejsza noc od początku roku.
11:25, 17.01.2021
Minął kolejny, nadzwyczaj mroźny od wczoraj tydzień stycznia, w którym jak zawsze działo się sporo. W tych dniach, największą uwaga naszych czytelników skupiła się na kontrowersyjnej akcji mieszkańca Pępowa w Zakopanem, która spowodowała szeroką dyskusję na temat „gwara czy wiocha”, "flaga czy nie flaga"  Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wiadomość o 103 urodzinach Antoniego Mostowego, powołaniu dyrektorki nowego żłobka w Gostyniu oraz ulepieniu bałwana giganta. Niestety przynosiliśmy też smutne wieści.  Zmarło dwoje radnych, a 37-latek z Gostynia rzucił się pod pociąg. Przypominamy, te, które najchętniej czytaliście i cieszymy się, że towarzyszy im często gorąca dyskusja. Wszyscy mamy prawo do wyrażania opinii z którymi nie musimy się wzajemnie zgadzać.
6
10:49, 16.01.2021
W jaki sposób upamiętniony zostanie dr Grzegorz Głuszak - wieloletni kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gostyniu, który blisko dwa miesiące temu przegrał walkę z koronawirusem? Padła propozycja, by nazwać jego imieniem Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Gostyniu, którego przez wiele lat był kierownikiem. Czy tak się stanie?  Tego dowiemy się najprawdopodobniej jeszcze w styczniu. Propozycja przedstawiona zostanie podczas najbliższego posiedzenia Rady Społecznej Szpitala.
16:05, 13.01.2021
Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem ponownie wydało dziś IMGW dla zachodniej i centralnej Polski. Prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, dlatego może być niebezpiecznie. Kierowcy noga z gazu!
08:54, 13.01.2021
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowy czas, o którym zapomnieć się raczej nie da. Każdego roku wnuki i wnuczki obdarowują swoich najbliższych prezentami -  by okazać im miłość, szacunek i wdzięczność. Upominki bywają różne, od kwiatów, po torty i inne przysmaki. Tymczasem inspiracją do podarowania czegoś wyjątkowego mogą stanowić aranżacje prezentów i bukietów wykonanych przez słuchaczy Kwalifikacyjnych Kusów Zawodowych w ZSR w Grabonogu.
4
14:12, 12.01.2021
Od rana w naszym regionie pada śnieg z deszczem i śnieg. Jak zapowiadają meteorolodzy po południu ma zrobić się mroźnie, a co za tym idzie także niebezpiecznie. Dla powiatu gostyńskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dróg i chodników. 
09:09, 10.01.2021
Pierwszy, pełny tydzień 2021 roku obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, które przykuwały uwagę mieszkańców naszego powiatu. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak decyzja proboszcza parafii pw. Św. Mikołaja w Krobi o rozpoczęciu wizyt duszpasterskich w domach wiernych oraz policyjna obława na 23-latka, który uciekał przez trzy powiaty. Wiele mówiło się też o nagłej śmierci mężczyzny w pustostanie i o kandydacie na nowego radnego, który zastąpić ma w Radzie zmarłego Piotra Radojewskiego. Pozostałym wydarzeniom jakie zamieściliśmy poniżej także towarzyszyło ogromne zainteresowanie, dlatego warto sprawdzić czy coś was nie ominęło.
1
15:17, 08.01.2021
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejny komunikat przed oblodzeniem w naszym regionie. Ślisko może być na drogach i chodnikach po opadach mokrego śniegu. Najtrudniejsza sytuacja, zdaniem synoptyków, ma być w nocy, kiedy temperatury spadną poniżej zera.
3
13:08, 07.01.2021
Od rana w naszym regionie pada śnieg, który miejscami przechodzi w śnieg z deszczem, do tego temperatura spadła poniżej zera. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed gołoledzią dotyczące również naszego powiatu. Na drogach i chodnikach może być zatem bardzo ślisko i niebezpiecznie.
12
16:01, 06.01.2021
W dwóch miejscowościach powiatu gostyńskiego nie zrezygnowano z organizacji Orszaków Trzech Króli. Nie było co prawda tradycyjnych pochodów, ale organizatorzy znaleźli sposób, by świętować. Barwny korowód złożony z jeźdźców i królewskich zaprzęgów konnych przejechał ulicami Krobi. Z kolei w Pogorzeli postawiono na konie mechaniczne. 
16
09:19, 06.01.2021
Dziś 6 stycznia, Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną też Świętem Trzech Króli. Na drzwiach wielu  domów pojawiły się wypisany poświęconą w kościele kredą napis K+M+B, do którego niektórzy dopiszą 2021. A co z Orszakami Trzech Króli? W naszym regionie są ograniczone do minimum lub w ogóle się nie odbędą.
61
12:20, 05.01.2021
Nie milknie burza wokół afery z celebrytami, którzy otrzymali poza kolejnością szczepionki na COVID-19. Wyjaśnień w tej sprawie domaga się zarówno rząd, jak i opozycja. W placówkach, gdzie prowadzono takie szczepienia ruszyły kontrole. Pod lupę Narodowego Funduszu Zdrowia trafił śremski szpital. Czy w gostyńskim SPZOZ szczepionkę otrzymały osoby spoza grupy "0"? Mamy oficjalną odpowiedź w tej sprawie.
REKLAMA