Zamknij
REKLAMA

Mikołajki tuż, tuż. Święty Mikołaj nie próżnuje i już rozdawał prezenty

10:53, 02.12.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Sezon mikołajkowy zainaugurowany...w Krzyżankach, gmina Pępowo. W niedzielne popołudnie Święty Mikołaj zawitał do miejscowej świetlicy, by obdarować maluchy prezentami. Oczywiście wcześniej zapytał – Czy są tu grzeczne dzieci? Wszyscy niemal chórem – choć może i nie do końca było to prawdą – odpowiedzieli z wyjątkową pewnością w głosie, że - tak!

Co prawda Mikołajki dopiero za cztery dni, ale Święty Mikołaj już powoli przemierza powiat gostyński. Wczoraj zawitał do gminy Pępowo. Wizyty Świętego Mikołaja w Krzyżankach to już tradycja. Każdego roku odwiedza najmłodszych mieszkańców tej miejscowości, aby obdarować ich prezentami. Zanim to jednak nastąpiło dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach ze Śnieżynką. Wesołych pląsów przy świątecznych piosenkach nie było końca. Kilka minut później do sali wszedł brodaty jegomość, który rozdawał prezenty, ale zanim to zrobił dzieci zaśpiewały piosenkę. Potem każdy podchodził po paczuszkę, którą święty wyciągał z wielkiego czerwonego worka.

Spotkanie odbywało się w miłej, świątecznej atmosferze, którą stworzyły zarówno dzieci, jak i dorośli. - Co roku staramy się obdarowywać dzieci aż do VIII klasy Szkoły Podstawowej, tak jest i dziś, gdzie paczuszki otrzyma około 50 dzieci z naszej miejscowości - mówił Piotr Żółkowski, sołtys wsi Krzyżanki. - Jak widać dzieci przybyły z rodzicami, babciami, dziadkami, którzy siedzą przy wspólnym stole, mogą wypić kawę, zjeść coś słodkiego i miło spędzić czas na sąsiedzkich rozmowach - mówił włodarz wsi Krzyżanki organizator świątecznego spotkania wraz z Radą Sołecką.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JustynaJustyna

0 0

Miło popatrzeć na te dzieciaki, a u nas to nic się niedzieje, szacun dla organizatorów. 17:08, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone