Zamknij
REKLAMA

Od woźnego po kierownika USC

15:19, 04.09.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: UM Gostyń

W gostyńskim magistracie pojawili się nowi ludzie. Na emeryturę odeszła aż czwórka pracowników, dlatego trzeba było ogłosić nabór. Mimo ogólnego braku rąk do pracy, z obsadzeniem stanowisk kłopotów nie było. Na jedno stanowisko Kandydowało po kilka osób. Tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego wybrano formę awansu wewnętrznego na nowego kierownika i  zastępcę kierownika USC w Gostyniu

W ostatnim czasie Urząd Miejski w Gostyniu rozstrzygnął aż trzy nabory na stanowiska urzędnicze. Spośród 13 kandydatów biorących udział w naborze na stanowisko ds. społecznych i współpracy z organizacjami pozarządowymi w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych została wybrana Katarzyna Bartlewicz z Piasków. Urzędniczka będzie realizowała zadania związane m.in. z przygotowaniem treści ogłoszeń i przeprowadzaniem konkursów ofert na realizację zadań własnych gminy, przez organizacje pozarządowe. Będzie też przyjmowała i weryfikowała wnioski o przyznanie stypendiów dla studentów oraz wnioski o udzielanie pomocy rodzinom wielodzietnym i osobom niepełnosprawnym poprzez program "Przyjazny samorząd" oraz Kartę Dużej Rodziny.

Nowi pracownicy pojawili się też w Wydziale Finansowym. Na stanowisku ds. rozliczeń i informacji w Referacie Dochodów została zatrudniona Żaneta Grodziska z Kosowa, pokonując w naborze 23 kandydatów. Do jej obowiązków należy m.in. prowadzenie prawidłowej ewidencji wpłat, zwrotów i zaliczeń nadpłat podatku od nieruchomości, od osób prawnych, podatku od środków transportowych, windykacja należności, wystawianie faktur VAT, sporządzanie plików JPK, deklaracji VAT oraz prowadzenie zadań z zakresu pomocy publicznej. Z kolei zadania związane z planowaniem budżetu gminy i jego zmianami oraz wieloletnią prognozą finansową jednostki od września prowadzi Joanna Naskręt z Piasków. O stanowisko ds. planowania i analiz w Urzędzie Miejskim w Gostyniu ubiegało się 9 kandydatów.

Zmiany kadrowe zaszły również wśród pracowników samorządowych na stanowiskach pomocniczych i obsługi. Od sierpnia woźnym w Urzędzie Miejskim w Gostyniu jest Mariusz Półtoraczyk z Gostynia. W odpowiedzi na informację o prowadzonym procesie rekrutacyjnym na stanowisko woźnego wpłynęło 8 ofert pracy. O wyborze na wakujące stanowisko zdecydowały predyspozycje osobowościowe oraz wysoki poziom zdolności manualnych.

Zmiany objęły też Wydział Spraw Obywatelskich, a konkretnie działający w jego strukturach Urząd Stanu Cywilnego. W drodze awansu wewnętrznego stanowisko kierownika USC objęła Magdalena Kozyra, pełniąca od listopada 2014 r. stanowisko zastępcy kierownika. Zastępcą kierownika USC została Katarzyna Gubańska, zajmująca wcześniej stanowisko ds. społecznych i współpracy z organizacjami pozarządowymi w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

Obserwator Obserwator

14 12

Fajna laska na pierwszym zdjeciu. 16:10, 04.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Czytelnik Czytelnik

2 1

Żona radnego :) 12:17, 05.09.2019


KoczekKoczek

2 0

Koczek babuni ci się podoba chyba. 13:28, 05.09.2019


PowagaPowaga

5 7

Ona w miarę ale twoja powaga do urzędnika nie tak. 17:22, 04.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TomekTomek

7 1

Do urzędnika ma się taką samą powagę jaką on ma dla interesanta. 07:57, 05.09.2019


ugiugi

2 5

Dlaczego same panie na stanowiskach biurowych? Gdzie parytety? 09:27, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do obserwatordo obserwator

6 1

Te panie poszły do kosmetyczki, fryzjera, aby dobrze wypaść na zdjęciach a ty się ślinisz na ich widok. Poczekamy zobaczymy co mają
w głowach. 10:57, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

toto

4 2

Swój swojego . Przecież to samo ugrupowanie .Nie dziwię się , że żona radnego . 08:27, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oo

1 0

O , jak szybko zmiany w urzędzie miasta poszły

do lamusa , a starsze artykuły wiszą jak autoreklama . Dziwne .
19:09, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone