Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
08:15, 30.10.2020
Najmłodsi mieszkańcy Skoraszewic mają spory powód do radości. Na placu zabaw przy tamtejszej szkole pojawiły się nowe urządzenia. Dziecięce harce na świeżym powietrzu nabiorą więc zupełnie nowego znaczenia. Oby złota polska jesień trwała jak najdłużej,  dzieciaki mogły cieszyć się z nowych zabawek.
60
17:43, 29.10.2020
- Mam apel do wszystkich protestujących - niech ten gniew, niech ta niechęć skupi się na mnie, na politykach, niech dotyka mnie - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaapelował do protestujących w całej Polsce, aby powstrzymali się od demonstracji dla dobra wspólnego.
22
17:01, 29.10.2020
Na co najmniej na dwa tygodnie zamknięty zostaje oddział wewnętrzny gostyńskiego szpitala. Sytuacja jest poważna, gdyż zdiagnozowane tam przypadki zakażenia koronawirusem. Na covid-19 choruje zarówno personel jak i pacjenci oddziału, których częściowo przeniesiono na do "covidowej części" szpitala
69
12:08, 29.10.2020
Swoimi refleksjami postanowił podzielić się podczas sesji. Nawiązał do manifestacji, która dzień wcześniej przeszła ulicami Krobi. Twierdzi, że był zaskoczony rozmiarami tłumu, który przetoczył się ulicami miasta,  w samym środku pandemii. Zastanawiał się również jak wykrzykiwane wulgaryzmy mają się do wychowania młodych ludzi, którzy w nim uczestniczyli. 
47
09:51, 29.10.2020
Po tym jak koronawirus "wyeliminował" pracowników sanepidu instytucji ta została niemal kompletnie sparaliżowana. Z pomocą przyszli pracownicy z Leszna, ale strzałem w dziesiątkę okazało się uruchomienie linii call center na gostyńskim basenie. Przeszkoleni dzwonią do mieszkańców, by poinformować o kwarantannach i odpowiadają na nurtujące pytania. - Rozmowy w zdecydowanej większości są miłe, ludzie są wyrozumiali - mówiła jedna z pracownic OSiR
295
20:09, 28.10.2020
Gostynianie po raz kolejny wyszli na ulice w ramach protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Miał to być marsz żałobny, w ciszy, ale emocje znów wzięły górę. Manifestacji towarzyszyło wiele symbolicznych gestów. Na rynku protestujący odśpiewali hymn Polski i piosenkę "Kocham Wolność", a przed budynkiem, gdzie mieści się biuro PiS odbył się symboliczny pogrzeb wolności - złożono wieniec i znicz. - Pamiętajcie, wolność to stan umysłu! - mówili do tłumu organizatorzy demonstracji.
13
14:31, 28.10.2020
Jeszcze kilka miesięcy temu wystarczał parking przy gostyńskim szpitalu, jednak od pewnego czasu liczba osób kierowanych na testy stale rośnie. Zdecydowano więc o przeniesieniu punktu drive thru na parking przy gostyńskim stadionie, lecz i to miejsce  okazało się niewystarczające. Gmina Gostyń zaproponowała więc uruchomienie dodatkowego parkingu dla osób przyjeżdżających po wymaz.
33
10:35, 28.10.2020
Informacja o tym, że maszt telefonii komórkowej ma pojawić się w pobliżu Przedszkola Samorządowego wywołała falę protestów ze strony dyrekcji placówki, rodziców dzieci i władz gminy Piaski. Na wiele miesięcy sprawa ucichła, ale to nie znaczy, że operator sieci zrezygnował. Stacja ostatecznie stanie, ale na innej działce, w pobliżu miejscowego marketu.
45
15:09, 27.10.2020
- Pierwsze miesiące życia były tymi, które wspomina się z uśmiechem na twarzy. - tak o swoim synku piszą rodzice Jasia Poznańskiego (13l.) z Gostynia. Radość szybko jednak zaczęła mieszać się ze strachem i niepewnością. Lekarze poinformowali rodziców, że chłopiec nie rozwija się tak jak inne dzieci, jednak dopiero dwa lata temu zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. Tak zaczęła się walka o sprawność chłopca, który dwa razy w tygodniu poddawany jest rehabilitacji, ale potrzebuje też specjalistycznych turnusów. To jednak wiąże się z kosztami, które przekraczają możliwości rodziców Jasia. Jeśli chcielibyście pomóc, zachęcamy. Zbiórka prowadzona jest na portalu siepomaga.pl.
70
11:58, 27.10.2020
"Wirusem ludzi tresujecie? Kogo oszukujecie" ,  "Komunistyczne obostrzenia czy do tego służyć ma pandemia?" - takie banery pojawiły się przy głównych ulicach Gostynia. Nie wiadomo, kto je tam umieścił. Można się tylko domyślać, że ich autor bądź autorzy należą do ruchów antycovidowych i nie zgadzają się z wprowadzonym przez rząd obostrzeniami.
15
08:08, 27.10.2020
Po zakażeniu, jakie wdarło się do gostyńskiego sanepidu, jednostka odpowiedzialna za przeciwdziałanie powstawaniu chorób, w tym chorób zakaźnych przestała normalnie funkcjonować. Sytuacja w powiecie gostyńskim wygląda pod tym względem bardzo źle dlatego zdecydowano o wprowadzeniu nadzwyczajnych działań. Od wczoraj kompetencje gostyńskiego sanepidu przejęła Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lesznie, której szefem jest Adam Podfigurny.
342
20:51, 26.10.2020
Gostynianie znów wyszli na ulice w proteście przeciwko zakazowi aborcji w przypadku nieodwracalnych zmian chorobowych płodu. Podobnie jak wczoraj setki demonstrantów przeszło głównymi ulicami miasta blokując przejazd. Protest przebiegał spokojnie, choć emocji nie brakowało - W przeciwieństwie do innych miast Polski nasza regionalna władza uszanowała nasze prawa do protestu, policja stanęła po naszej stronie zamiast walić nam gazem po ryjum, kopać, bić pałkami - mówili protestujący.
35
14:55, 26.10.2020
Sytuacja w gostyńskim szpitalu jest dynamiczna nie tylko w związku z pandemią koronawirusa. Niedawno na czas nieobecności dyrektor Justyny Jaskulskiej, funkcję naczelnego szefa placówki przejął radca prawny. To jak się okazuje nie koniec zmian personalnych. Dziś szpital wydał komunikat, w którym informuje o rezygnacji zastępcy dyrektora ds. medycznych.  
33
14:17, 26.10.2020
Emocje wokół tzw. "Piątki Kaczyńskiego" nie opadają. Najgorętszym punktem nowej ustawy jest zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz ograniczenia w uboju rytualnym, które wywołały falę protestów rolników w całej Polsce. Własne zdanie mają też hodowcy psów, którzy w ramach ogólnopolskiego protestu wyszli w niedzielę na "Spacer z psem po Polsce". Kilka osób spotkało się na gostyńskim, co ciekawe nie było  nikogo z naszego powiatu. 
21
10:29, 26.10.2020
Coraz więcej osób chce się przebadać na obecność koronawirusa. Wymaga to jednak cierpliwości, bo do punktów drive thru tworzą się ogromne kolejki. Taka jest również w Gostyniu. Jak zwracają uwagę nasi Czytelnicy być może sytuacja byłaby lepsza, gdyby stanowisko obsługiwała więcej, niż jedna osoba. Jak udało nam się ustalić z pomocą mają przyjść żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.  
REKLAMA