Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
1
14:06, 25.02.2020
Nawet trzysta morsów z całej Wielkopolski może w najbliższą sobotę wejść wspólnie do jeziora w Cichowie. Wszystko w szczytnym celu, bo każda złotówka z wpisowego zostanie przekazana na rehabilitację i leczenie Moniki Rodzoch z Gostynia. W charytatywnej kąpieli może wziąć udział każdy chętny, kto nie boi się wyzwań, a przy okazji chciałby zrobić coś dobrego dla innych.
8
11:41, 25.02.2020
Interwencji, mieszkańców, kierowców i samorządowców w tej sprawie pewnie trudno już zliczyć. W końcu pojawiło się światełko w tunelu. Ogłoszono przetarg na remont fragmentu ul. Kasprzaka w Piaskach, który w jest w najgorszym stanie. Sypiące się fragmenty betonowych płyt i wystające druty, to nic nowego na tym odcinku.
1
10:33, 25.02.2020
Złote, polskie i niezapomniane przeboje wybrzmiały w "Klubie na Piętrze" Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie. Tego dnia sala wypełniła się po brzegi. Niektórzy nawet na stojąco słuchali ponadczasowych utworów w wykonaniu absolwentek miejscowych szkół. Nie zabrakło piosenek Anny Jantar, Ewy Bem, Alicji Majewskiej czy Grażyny Łobaszewskiej oraz wielu innych, znanych wykonawców.
13:25, 24.02.2020
Kociołek – to słowo odmieniano tego dnia przez wszystkie możliwe przypadki. Z niejednego kociołka częstowano gości, a do tańca przygrywał zespół "Kociołek Band". To jednak nie wszystko - niejeden gość w kotle namieszał, a przy okazji zdobył upominek.
3
11:24, 24.02.2020
Na dwa dni gostyńska "jedynka" otworzyła swoje drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów. Dzieci wraz z rodzicami zobaczyli jak wyglądają sale, poznali nauczycieli, a dodatkowo najmłodsi świetnie się bawili zdobywając indiańskie sprawności.
8
13:14, 23.02.2020
Choć stoi w samym sercu Biskupizny to przez lata nie był remontowany i popadał w ruinę. Dzięki funduszom zewnętrznym i umowie jaką krobski samorząd zawarł z domachowska parafią budynek ten jest dziś nie do poznania. Odrestaurowano nie tylko parter, ale też niedostępne od dawna piętro. Od wczoraj, Biskupiański Gościniec to wizytówka gminy i doskonałe miejsce spotkań mieszkańców pragnących kultywować tę niezwykła kulturę.
1
11:03, 22.02.2020
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu gostyńskiego. Synoptycy przewidują na terenie naszego regionu możliwe wichury. W porywach wiatr może osiągać nawet 80 km/h, dlatego warto się przygotować.
8
16:08, 21.02.2020
Dwa powody do świętowania mieli uczniowie Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Pierwszy to Dzień patrona, Stanisława Fenrycha założyciela miejscowej fabryki, drugim obchodzone w tym roku 100-lecie marki "Pudliszki". Tradycyjnie przy takich okazjach były podziękowania i gratulacje. Podczas krótkiej prezentacji obecny dyrektor zakładu przedstawił historię marki na przestrzeni wieku, a także dziękował szefowej podstawówki za wybór na Patrona zacnego społecznika i znamiennego przedsiębiorcę. Na koniec uczniowie nawiązując do historii powstania firmy zaprezentowali spektakl "Fabryka marzeń"
58
16:42, 20.02.2020
Gostyńscy strażnicy miejscy tym razem sprawdzali co mieszkańcy wiosek wrzucają do pieca. Zmasowana kontrola przyniosła efekty. Ujawniono, że niektórzy wrzucają do pieców opakowania z kolorowym nadrukiem, płyty wiórowe, części pociętych mebli pokrytych farbą i laminatem, a także kawałki folii i tworzyw sztucznych.
42
15:21, 20.02.2020
Ze słodką niespodzianką odwiedził Gostyń poseł z naszego okręgu - Grzegorz Rusiecki. Spacerując po deptaku, częstował pączkami rozmawiał z ludźmi. Nie obyło się jednak bez łyżki politycznego dziegciu. Parlamentarzysta nawiązał w ten sposób do ostatnich wydarzeń w Sejmie, gdzie nie zawsze jest słodko. Przy okazji podsumował też słynny gest posłanki Lichockiej
9
14:15, 20.02.2020
W tłusty czwartek na polskich stołach królują pączki. Z tej okazji gościliśmy w piekarni-ciastkarni Ciążyńscy na gostyńskim deptaku, gdzie specjalne dla nas przygotowano dwa ważące po 890 gramów pączki giganty - największe w Gostyniu. Oba trafiły do czytelników Gostyn24, jako nagroda w zabawach. Przy okazji zapytaliśmy też mieszkańców, jakie pączki lubią najbardziej i ile ich dzisiaj zjedzą?
17
12:58, 20.02.2020
- Śmieci z wysypiska w Goli walają się po okolicznych polach, rowach, działkach - informują czytelnicy Gostyn24. Problem dostrzegli nie tylko nasi czytelnicy, ale też właściciele okolicznych pól i Nadleśnictwo Piaski. Czy można go jakoś rozwiązać? O to zapytaliśmy w Komunalnym Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, będący administratorem PSZOK-u
23
17:35, 19.02.2020
Przejścia dla pieszych, zwłaszcza te przy drogach wojewódzkich i krajowych, to miejsca szczególnie niebezpieczne. Na jednym z takich przejść kilka tygodni temu doszło do tragedii, o której dziś przypominają palące się znicze. Pojawiła się szansa by piesi byli bardziej widoczni, co w przyszłości może zapobiec podobnym dramatom.
13
15:47, 19.02.2020
Domy Pomocy Społecznej w regionie gostyńskim, wyposażenie szpitala i drogi samorządowe - to główne tematy jakie samorządowcy z powiatu gostyńskiego poruszali podczas dzisiejszego spotkania z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem. Wojewoda przyjechał z gospodarską wizytą i przypomniał, że jedną z jego pierwszych deklaracji była chęć "bycia blisko" spraw samorządów gminnych i powiatowych.
7
11:24, 19.02.2020
Poniec chce się powiększyć kosztem dwóch okolicznych wiosek. Trwają konsultacje z mieszkańcami. Wczoraj przedstawiciele gminy spotkali się ze społecznością Janiszewa, która najwyraźniej zmianę granic uważa za kosmetyczną, bo na w sali wiejskiej pojawiło się zaledwie sześć osób. Większość była za zmianą granic. Dziś spotkanie w Śmiłowie.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone