Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
13:52, 16.09.2019
W minioną sobotę, hodowcy owczarków niemieckich zjechali do Karca, w gminie Krobia na wystawę psów, zorganizowaną przez Klubu Owczarka Staroniemieckiego we Wrocławiu. Tego dnia zaprezentowano około pięćdziesięciu psów, w kilku kategoriach wiekowych. Zwierzęta oceniali wykwalifikowani sędziowie, a właściciele bardzo chętnie opowiadali o swoich pupilach i niezwykłej miłości do tej pięknej rasy. Najlepiej zaprezentował się pies Warus von Grabfeldgau, którego właścicielem jest Mirosław Wieczorek.
7
11:59, 16.09.2019
- Od ponad trzech miesięcy plac zabaw w naszej miejscowości...leży - wiadomość tej treści otrzymaliśmy na Alert24 od mieszkanki Żytowiecka. Choć może trudno w to uwierzyć, ale części zestawu faktycznie od maja nie zostały zamontowane. O Wyjaśnienie poprosiliśmy sołtysa wsi, ale ten nie chciał rozmawiać. Do sytuacji ustosunkował się za to sekretarz gminy.
1
13:25, 15.09.2019
Taki okazja nie zdarza się często, więc i organizacja musiała być huczna. Szkoła Podstawowa im. J. Zwierzyckiego w Krobi świętowała jubileusz 40-lecia oddania do użytku nowego budynku, w murach którego swoją edukację rozpoczynały tysiące dzieci. Urodziny placówki były okazja do podsumowań, ale przede wszystkim wspomnień, a tych szczególnie wśród absolwentów nie brakowało. Była część oficjalna pasowanie pierwszoklasistów, ale też bogaty repertuar artystyczny.
7
08:54, 14.09.2019
Było to święto całej załogi. Po ponad 70 latach Nadleśnictwo Piaski ma własny sztandar. Ufundowali go pracownicy. Podczas uroczystej ceremonii jaka odbyła się na terenie jednostki podkreślano, że jest on symbolem więzi jednoczącym ludzi w służbie dla społeczeństwa. W tym ważnym dla leśników wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, lasów państwowych, straży pożarnej, policji oraz kół łowieckich
10
15:29, 13.09.2019
Gostyński wybieg dla psów funkcjonuje od ponad roku i cieszy się sporym zainteresowaniem właścicieli czworonogów. Tyle, że przebywanie tam po zmroku nie jest do końca bezpieczne - brakuje oświetlenia. Okazuje się, że kwestia montażu oświetlenia w tym rejonie to dość skomplikowana operacja.
14
12:24, 13.09.2019
Poszkodowany w wypadku Tomek Pytel z Goli cały czas może liczyć na ludzi, którzy wspierają go w trudnej drodze do samodzielności. Tym razem z pomocą przyszli kibice Lecha Poznań. W najbliższą niedzielę organizują turniej piłki nożnej połączony z piknikiem rodzinnym z licznymi atrakcjami i licytacją sportowych gadżetów.
09:34, 13.09.2019
Za wytrwałość, świadectwo wzajemnej miłości i cierpliwość. W Poniecu uhonorowano pary, świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Były gratulacje i życzenia kolejnych wspólnych lat życia. Na terenie gminy nie brakuje też małżeństw, które mają na swoim koncie znacznie dłuższy bo aż 70-letni staż małżeński.
21
09:32, 13.09.2019
Gostyński szpital wkrótce otrzyma spory zastrzyk gotówki. Taką wiadomość przekazał podczas konferencji prasowej Adam Kośmider, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w towarzystwie Jana Dziedziczaka, kandydata PiS do Sejmu. Dyrektor placówki, teoretycznie może przeznaczyć te fundusze na co tylko chce - wypłacić pracownikom, przeznaczyć na spłatę zadłużenia, które rośnie w zastraszającym tempie, a może wydać na zupełnie coś innego.
50
14:25, 12.09.2019
W tym roku kończy się trzyletnia umowa jaką Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu zawarł z prywatnym przedsiębiorcą na wynajem toru kartingowego. Ostatnio pojawiły się jednak spekulacje co do przyszłości obiektu. To czy nadal będzie można pojeździć gokartem, nie jest już wcale takie pewne. Pojawił się pomysł, by całkowicie zmienić to miejsce.
18
11:00, 12.09.2019
W Gostyniu brakuje terenów zielonych! Tak uważają radni Forum Demokratycznego Rady Miejskiej Gostynia, którzy złożyli wniosek o zagospodarowanie na ten cel nieużytków w okolicy Górnej. Burmistrz nie ukrywa, że pomysł może wywołać konflikt w mieście...Dlaczego?
14
12:21, 11.09.2019
Wyborczy zegar tyka... W ubiegłym tygodniu minął termin zgłaszania list kandydatów na posłów i senatorów. Za nieco ponad miesiąc dowiemy się, kto będzie reprezentował nasz region w parlamencie. Wśród osób ubiegających się o mandaty są też mieszkańcy naszego powiatu. Większość nazwisk niewiele mówi, ale są też prawdziwi weterani i działacze partyjni.
23
11:37, 11.09.2019
Autobus gostyńskiej bezpłatnej komunikacji miejskiej dojeżdżający do Piasków...Czy to realne? O możliwość zorganizowania takiego połączenia dopytywał podczas sesji Rady Gminy Piaski radny Dariusz Naskręt. Wójt studził zapędy i tłumaczył, że nie ma na to pieniędzy.
10
11:46, 10.09.2019
Bocian spacerujący od kilku dni przy drodze w Pępowie wzbudził zainteresowanie mieszkańców. Ptak jak sugeruje nasza czytelniczka może być chory lub ranny. Urzędnicy przekonują, że monitorują sytuację i w razie potrzeby nie pozostawią go bez pomocy.
5
11:29, 10.09.2019
Ostatnie trzy miesiące spędzali bardzo aktywnie. Uprawiali sport i dbali o dietę. Podsumowaniem projektu była biesiada pod nazwą "Smacznie, zdrowo, odlotowo" podczas której część mieszkanek zadebiutowała także w roli aktorek. Mimo tremy kobiety poradziły sobie znakomicie, a publiczność doceniła ich zaangażowanie gromkimi brawami.
36
15:49, 09.09.2019
Remont krajowej "dwunastki" w Gostyniu jak niejednokrotnie komentowali nasi czytelnicy jest prawdziwą drogową porażką. Prace, co trzeba przyznać dość szybko posuwają się do przodu, jednak organizacja ruchu, której drogowcy powinni pilnować pozostawia wiele do życzenia. Jak można było usłyszeć w minioną sobotę - jest co najmniej beznadziejna.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone