Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
2
13:01, 13.08.2020
Poważnych zmian doczekała się stacja uzdatniania wody w Strzelcach Wielkich. Oprócz prac remontowo-budowlanych, wymieniony zostanie także 20-letni filtr wody. Wszystko po to, by poprawić jej jakość i podnieść standard budynku, w którym jest ona uzdatniana. Mimo intensywnych prac, woda dostarczana dziś mieszkańcom cały czas jest bezpieczna i nadaje się do spożycia. 
3
10:30, 13.08.2020
Powstaje przeprawa zastępcza na czas modernizacji Grobli w Krobi. To oznacza, że od jutra na Wyspę Kasztelańską, gdzie mieszczą się wydziały Urzędu Miejskiego, biblioteka i "Mały Kopernik", będzie można dostać się tylko mostem pontonowym od strony ścieżki, łączącej ul. Kasztelańską z ul. Ogród Ludowy przy stadionie miejskim. 
16
15:17, 12.08.2020
Tegoroczne wyniki matur okazały się słabsze od ubiegłorocznych – zarówno pod względem zdawalności, jak i poziomu osiąganych wyników. Mimo to uczniowie gostyńskich szkół ponadpodstawowych wypadają nieco lepiej na tle pozostałych z kraju i okręgu. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, matury nie zdał tylko jeden uczeń
29
12:39, 11.08.2020
Ambitne plany drogowe na przyszły rok zaprezentował powiat gostyński. Samorząd złożył aż pięć wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę kilku odcinków wraz chodnikami i ścieżkami rowerowymi, a także budowę ronda. Do zadań miałyby się dołożyć także gminy.
4
10:24, 11.08.2020
Od kilku lat mieszkańcy prosili o pobudowanie chodnika i oznakowane przejście dla pieszych w tym miejscu. Gmina i radni wysyłali pisma do zarządcy drogi, ale niewiele udało się załatwić. Jakiś czas temu pojawili się tam jednak drogowcy, dlatego wielu przeciwrało oczy ze zdumienia. 
23
12:40, 10.08.2020
Pierwszy raz miał się pojawić w czerwcu i choć nie wyglądał na groźnego to jak mówi nasza czytelniczka "miał obłęd w oczach". Po jakimś czasie znowu widziano go w Krobi.  Zaglądał do sklepów przy rynku, gdzie miał się rozbierać się i masturbować, a co najmniej raz miał "zaatakować" sprzedawczynię. Teraz kobiety ostrzegają się przed zboczeńcem. W sprawie mężczyzny interweniowali co najmniej dwukrotnie policjanci. Proszą, by nie bagatelizować takich zachowań i informować funkcjonariuszy.
6
10:34, 09.08.2020
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu wydało dziś dodatkowe ostrzeżenie dla naszego powiatu. Wcześniejsze II stopnia informowało wyłącznie o upałach, których doświadczamy na własnej skórze, Dziś mamy kolejne, o możliwości wystąpienia silnego wiatru, a także burz z opadami deszczu i gradu.
14
10:58, 08.08.2020
Mamy kolejny rekord zakażeń w Polsce. Dziś zanotowano w Polsce aż 843 nowe przypadki - najwięcej od początku pandemii. 13 osób zmarło. W powiatach, gdzie najwięcej jest zachorowań, zaczęły obowiązywać dodatkowe obostrzenia, m.in. zamknięcie siłowni, ograniczenia osób na weselach. Na powagę sytuacji zwrócił uwagę arcybiskup Stanisław Gądecki, dlatego zwrócił się z apelem do wiernych - o noszenie maseczek w kościołach i przyjmowanie komunii do ręki. 
18
10:27, 07.08.2020
Ruszył zapowiadany remont jednej z najbardziej ruchliwych ulic Gostynia. Drogowcy z opóźnieniem pojawili się przy ul. Jana Pawła II i rozpoczęli prace od rozebrania chodnika przy cmentarzu. Te roboty nie wpłyną znacząco na utrudnienia w ruchu, ale z czasem to się zmieni.  Wtedy trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, bo zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
2
10:01, 07.08.2020
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami w wielu regionach Polski. W piątek wydano w tej sprawie ostrzeżenia dla dwunastu województw, w tym Wielkopolski. Przez kilka najbliższych dni nie zabraknie miejsc, gdzie temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza.
15
11:17, 06.08.2020
Przed świętami Bożego Narodzenia na targowisku karpie i na oczach klientów gilotynował, ale nie ogłuszając wcześniej. Sąd najpierw skazał Wojciecha C. na trzy miesiące więzienia, po apelacji wyrok zmieniono na grzywnę w wysokości kilkuset złotych. Na sprawie apelacyjnej oskarżonego prezentował adwokat z Kalisza, który został opłacony ze środków zebranych podczas internetowej zbiórki pieniędzy zainicjowanej przez mieszkańca Pudliszek.
3
12:21, 05.08.2020
Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" opublikowało nowy ranking bogactwa polskich samorządów. Wśród gmin powiatu gostyńskiego największym dochodem na mieszkańca może tym razem pochwalić się Pogorzela, a najniższy poziom osiągnęła gmina w Poniec. Jak sklasyfikowano pozostałe samorządy i co brano pod uwagę?
22
09:44, 05.08.2020
Mały gest, a tak wiele radości i szczęścia. W ten sposób można podsumować "serduszkową" akcję małego Antosia. Chłopiec chciał umilić pobyt cioci w szpitalu, która właśnie urodziła córeczkę. Z pomocą dorosłych przywiązał do płotu dwa baloniki w kształcie serca, a na nich umieścił imiona.  Kilka dni wcześniej również pod szpitalem pan Patryk, na samochodzie napisał kilka słów, kierując je do swojej partnerki i synka
16
12:07, 04.08.2020
Złota dla komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu i srebrna dla naczelnika Wydziału Prewencji. Wyjątkowe odznaki otrzymali gostyńscy policjanci podczas wojewódzkich obchodów 101. rocznicy powołania Policji Państwowej w Poznaniu.
17
11:48, 04.08.2020
Część kierowców wyjeżdżających z tej ulicy narzeka na widoczność. Domagają się przycięcia rosnącego tam żywopłotu - Tak trudno ściąć przez Gminę? - napisała jedna z czytelniczek. Tyle, że samorząd twierdzi, że ma związane ręce, bo krzewy rosną przy drodze wojewódzkiej, za którą odpowiedzialny jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.  
REKLAMA