Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
6
12:18, 16.12.2019
Kierowcy nie będą zadowoleni. Prawie przez cały dzień nieprzejezdna dziś będzie jedna z gostyńskich ulic, gdzie znajduje się przejazd kolejowy. Na zlecenie spółki kolejowej wymieniane są płyty przejazdowe, które zaledwie rok temu zostały ułożone. Dlaczego?
10
12:27, 15.12.2019
Przy organizacji imprez plenerowych pogoda do końca pozostaje loterią, a bez niej nawet najlepiej przygotowane przedsięwzięcie nie do końca może wypalić. Tak było w przypadku kolejnej edycji Świątecznego Ryneczku. Choinka odpaliła dopiero po kilku próbach, a padający deszcz zniechęcał do wyjścia z domu co przełożyło się na frekwencję. Niewiele osób zdecydowało się skorzystać ze świątecznej oferty. Ci co przyszli chwalili za to bożonarodzeniowy wystrój miasta.
2
10:29, 15.12.2019
Okres przedświąteczny to czas spotkań opłatkowych. Jak co roku przy wigilijnym stole zasiedli najstarsi mieszkańcy gminy Gostyń zrzeszeni w Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Były życzenia, śpiewanie kolęd i czas na wspólne rozmowy.
56
13:16, 13.12.2019
Grupa trzech pracowników stawia szefowej gostyńskiego sanepidu bardzo poważne zarzuty. Podczas wczorajszej sesji odczytano pismo skierowane do starosty, wojewody wielkopolskiego, a także innych organizacji i instytucji, w którym zarzucono Ewie Ulanickiej mobbing - ubliżanie, oczernianie, uporczywe i długotrwałe nękanie i zastraszanie.
28
12:01, 13.12.2019
Chodzi o budżet na 2020 rok, który radni niemal jednogłośnie przyjęli podczas wczorajszej sesji. Dyskusji nad projektem było jak na lekarstwo i tylko jeden radny wstrzymał się od głosowania. Burmistrz przekonywał, że nadchodzą trudne czasy, że nie wszystko zostanie zrealizowane, a radni jak zawsze pytali. Niektórzy byli jednak pełni optymizmu i powołując się na artykuł z Gostyn24, cieszyli się, że jesteśmy jedna z najbogatszych gmin w regionie.
1
10:04, 13.12.2019
Dariusz Szymański został wybrany nowym prezesem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu, zastępując odchodzącego Jerzego Pogorzelskiego. Nie jest "nowym" człowiekiem w tej spółce, to dotychczasowy dyrektor ds. inwestycji. O fotel prezesa walczyło osiem osób, w tym trzy kobiety.
09:18, 12.12.2019
Seniorzy z Pępowa od lat pielęgnują tą piękną tradycję. Zawsze przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się, by złożyć sobie życzenia i podzielić opłatkiem. W tym roku klimat nadchodzących świąt udzielił się wszystkim. Szefowa koła Anna Pośpiech wyrecytowała wiersze o charakterze świątecznym, seniorzy śpiewali też wspólnie kolędy.
4
15:20, 11.12.2019
Wszystko kosztowało blisko milion złotych. Patrząc na efekty, wydaje się, że pieniądze wydano z pożytkiem dla ludzi. Obiekt naprawdę robi wrażenie, sala lśni, podobnie poddasze, gdzie będzie można się przespać. A wszystko napędzane słoneczną energią. To nie oferta nowego hotelu, a opis Biskupiańskiego Gościńca w Domachowie, który własnie przeszedł gruntowny remont.
6
13:11, 11.12.2019
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia rządu w sprawie określenia liczby osób, które w 2020 r. mogą być powołane do czynnej służby wojskowej.
11:25, 11.12.2019
Mikołaj niekoniecznie musi mieć czerwony strój, czapkę i białą brodę. Przykładem są myśliwi działający w Kole Łowieckim 316 "Łoś". Dzięki stworzonym przez nich świątecznym paczkom wychowankowie domu dziecka w Górze gm. Jaraczewo oraz ośrodka szkolno-wychowawczego w Cerekwicy mogą się cieszyć wyjątkowym Bożym Narodzeniem.
6
10:30, 11.12.2019
Nie ma ani koloru, ani zapachu, ale jest silnie trujący. Wiąże się z hemoglobiną, blokując dopływ tlenu do mózgu. Przy dużym stężeniu może doprowadzić do śmierci. Tak było w przypadku tragicznego zdarzenia na gostyńskim osiedlu Tysiąclecia, w którym zginęła starsza kobieta, a cztery inne osoby trafiły do szpitala. Jedna z nich jest w stanie bardzo ciężkim. Jak bronić się przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?
50
15:14, 10.12.2019
Prywatne samochody zastawiają wyjazd z remizy. Z takim problemem zmagają się strażacy ochotniczej Straży Pożarnej w Pępowie. - Tak stojące samochody można zaobserwować praktycznie codziennie - pisze jeden z druhów i na potwierdzenie przesyła kilka zdjęć. To bardzo niebezpieczne, ponieważ w każdej chwili strażacy mogą zostać wezwani do akcji.
1
13:04, 10.12.2019
Niedziela obfitowała w mikołajkowe imprezy. Świąteczny klimat poczuli też mieszkańcy Ponieca bawiąc się na Mikołajkach Gminnych, a przy okazji pomagali, bo dochód z kiermaszu i wpisowego na turniej bowlingowy przekazano na zakup lupy dla 6-letniego Wiktora. Chłopiec zmaga się z wadą wzroku, dzięki urządzeniu w szkole będzie mu znacznie łatwiej.
3
10:10, 10.12.2019
"Ludzie stają się dobrzy przez ćwiczenie i praktykowanie dobroci" – to hasło przyświecało mieszkańcom gminy Pępowo podczas II Mikołajek Gminnych, połączonych z charytatywna zbiórką na rzecz dwójki mieszkańców. Uczestnicy stanęli na wysokości zadania udało się zebrać pokaźną sumę, a przy okazji poczuć klimat zbliżających się świąt, kiedy w centrum Pępowa odpalono choinkę.
1
07:00, 10.12.2019
Piernikowe Mikołajki to pierwsza impreza zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Gostyniu, które utworzyło się kilka miesięcy temu. Dzięki dofinansowaniu z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udało się przygotować słodką imprezę dla dzieci z wioski.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone