Zamknij

Jeszcze w tym roku powstanie w Gostyniu pierwsze boisko sportowe z zadaszeniem

11:57, 25.05.2023 mis Aktualizacja: 13:19, 25.05.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

To ostatnia powiatowa szkoła, w której brakowało boiska ze sztuczna nawierzchnią. Opłacało się poczekać... Samorząd otrzymał dofinansowanie, a standard boiska jakie miałoby powstać jeszcze w tym roku będzie znacznie znacznie wyższy niż w innych szkołach. Pojawi się nawet zadaszenie, umożliwiające korzystanie z obiektu przez cały rok, bez względu na pogodę.

Przy gostyńskim "ogólniaku" jak wiele wskazuje powstanie nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Powiat miał w planach budowę takiego obiektu, ale dzięki dofinansowaniu inwestycja może zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Zwiększy się też zakres inwestycji.

- W planach była budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy liceum. Dzięki dofinansowaniu z ministerstwa, standard obiektu będzie podwyższony. Zadaszenie umożliwi korzystanie z niego przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Wszystkie szkoły prowadzone przez powiat gostyński mają przy swoim terenie możliwość korzystania z boiska ze sztuczną nawierzchnią. Gostyńskie liceum jest jak dotąd jedyną placówką, która takiego boiska nie miała. Warto dodać, że jest to zupełnie inny obiekt niż hala sportowa. Będzie służyć nie tylko uczniom, ale też klubom sportowym i stowarzyszeniom. Będzie to jedyne boisko z zadaszeniem w Gostyniu - informuje Joanna Jakubiak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Przy boisku nie planuje się budowy dodatkowych szatni i sanitariatów. Możliwość korzystania z tej infrastruktury zapewnia hala sportowa. Zgodnie z wnioskiem, pole do gry będzie miało wymiary 20x40 m. Na boisku będzie można trenować takie dyscypliny sportowe, jak: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna czy tenis ziemny. Obiekt usytuowany będzie za istniejącą  halą sportową.

Całkowita wartość projektu to 1 618 311 zł. Wnioskowane dofinansowanie wynosi 1 132 817,70 zł.

- Kwota, którą otrzymujemy jest zgodna ze złożonym wnioskiem. Wkład własny musi zostać zabezpieczony w budżecie powiatu do momentu podpisania umowy o dofinansowanie. Temat będzie przedmiotem obrad Zarządu, a także Rady Powiatu Gostyńskiego. Na takie rozwiązanie finansowe samorząd jest przygotowany bez konieczności rezygnacji z jakichkolwiek przedsięwzięć, planowanych w tym roku - zapewnia Joanna Jakubiak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Gostyniu. 

W pierwszej kolejności Powiat musi jednak pozyskać stosowne pozwolenia. Urzędnicy złożyli już do Urzędu Miejskiego wniosek o wydanie warunków zabudowy. W najbliższym czasie zlecone zostanie również opracowanie projektu, a także przygotowanie dokumentów niezbędne do ogłoszenia przetargu.

Zgodnie z założeniami projektu, boisko powinno zostać wybudowane jeszcze w tym roku. Dodatkowo wyposażone będzie w mobilne, wirtualne strzelnice laserowe na 4 stanowiska strzeleckie. Aktualnie powiat gostyński, realizując zajęcia na strzelnicy dla uczniów szkół ponadpodstawowych (w ramach podstawy programowej) płaci za to ponad 35 tys. zł rocznie. Dzięki własnym urządzeniom, te koszty zdecydowanie zmaleją. Ponadto wirtualna strzelnica była wymaganym, obowiązkowym elementem programu, z którego pochodzić będzie dofinansowanie.

[ALERT]1685008654893[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

TfzTfz

0 0

Całkiem niezły pomysł 18:03, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%