Zamknij

Huczne obchody z okazji 50-lecia. Są dumni ze sztandaru, dotąd go nie mieli...

07:01, 03.05.2023 mis
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Hucznie obchodzono 50-lecie Gminnego Koła Hodowców i Producentów Bydła w Poniecu. Jubileusz stał się okazją do ufundowania sztandaru, którego członkowie dotąd nie mieli. Po uroczystej mszy świętej zorganizowano oficjalne uroczystości, podczas których m.in. uhonorowano zasłużonych działaczy

Pięćdziesiąt lat musieli czekać na swój sztandar hodowcy zrzeszeni w Kole Hodowców i Producentów Bydła w Poniecu. Ta chwila nadeszła we wtorek 2 maja. Właśnie wtedy w kościele pw. Chrystusa Króla w Poniecu odbyła się uroczystość, podczas której nadano i poświęcono sztandar dla hodowców ponieckiego koła. Po tym jak wbito gwoździe honorowe nastąpił najważniejszy moment. Leszek Hądzlik - prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka przekazał sztandar Przemysławowi Jagle - prezesowi Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła, a dalej trafił on w ręce Romana Lipowczyka - prezesa Koła Hodowców i Producentów Bydła w Poniecu. 

- Przekazuję ten sztandar jak symbol jedności, honoru, patriotyzmu. Noście go z godnością - mówił Leszek Hądzlik, prezydent PFHBiPM. 

Prezes Roman Lipowczyk z dumą prezentował sztandar. Na jego awersie znajduje się logo Koła Hodowców i Producentów Bydła w Poniecu oraz daty 1973-2023 - symbolizujące rok powstania organizacji oraz rok jubileuszowy. Na rewersie natomiast widnieje godło województwa wielkopolskiego, herb Gminy Poniec, Powiatu Gostyńskiego oraz dwa logo - Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła i  Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Oficjalne uroczystości zorganizowano w restauracji Oaza w Kłodzie. Podsumowano działalność ponieckiego koła hodowców, uhonorowano jego zasłużonych członków i wręczono nagrody. 

[FOTORELACJA]10138[/FOTORELACJA]

Prezes Gminnego Koła Hodowców i Producentów Bydła w Poniecu podkreślał, że to bardzo ważne wydarzenie w historii koła, które zdarza się raz na 50 lat.

- 50 lat, tak jak ksiądz proboszcz powiedział, to jest taka najważniejsza rocznica. Stąd decyzja o tym, by postarać się o sztandar - mówił prezes Roman Lipowczyk dodając, że nie byłoby możliwe jego ufundowanie, gdyby nie liczni sponsorzy. 

Gminne Koło Hodowców i Producentów Bydła w Poniecu zrzesza ponad 100 członków - czynnych i honorowych. Część z nich sprzedaje mleko do gostyńskiej Spółdzielni Mleczarskiej, gdzie w ostatnim dniach obniżono kwoty dostawcom.  

- Nigdy obniżka cen mleka nie powoduje uśmiechu na twarzy, gdyż to są nasze ciężko zarobione pieniądze i myślę, że to co się stało w Gostyniu jest tylko chwilowe i oby wszyscy hodowcy oddający mleko do Gostynia wrócili na poziom rentowności - podsumował prezes Roman Lipowczyk i podkreślał, że mimo wszystko jest dobrej myśli.

[ALERT]1683054556428[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

BezeBeze

9 11

Beze mszy nie dało rady? Co ma hodowla bydła do kościoła?? Ludzie, OBUDŹCIE się wreszcie!!!! Dajecie sie doić od zarania dziejów!!!! Jak ten kraj ma być bogaty??? 09:00, 03.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%