Zamknij
REKLAMA

Nie widzieli się prawie dwa lata... Po tak długim czasie było wiele do nadrobienia

10:56, 20.10.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24
REKLAMA

Seniorzy zrzeszeni w boreckim kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów po blisko dwóch latach spotkali się na Dniu Seniora. Wcześniej nie było to możliwe z uwagi na pandemiczne obostrzenia.  Nie zabrakło życzeń i gratulacji dla obchodzących urodziny 80-latków oraz par małżeńskich z 50-letnim stażem. Był też koncertu zespołu "Retro" i wspólna kolacja. 

Boreccy seniorzy należący do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - w sumie około 110 osób, miło spędzili wtorkowe przedpołudnie w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, świętując Dzień Seniora, po blisko 2-letniej przerwie.

- Dzień Seniora ostatni raz obchodziliśmy w 2019 roku, nie spotykaliśmy się z uwagi na obostrzenia - przypominała Helena Mikołajczak, przewodnicząca koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Borku Wlkp.

Zaczęło się od wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym, potem przyszedł czas na gratulacje dla obchodzących 80-te urodziny członków Związku i par małżeńskich z ponad 50-letnim stażem. Podsumowano też działania organizacji, kreśląc przy okazji plany spotkań, wycieczek i imprez.

Działalność na rzecz seniorów jest bardzo potrzebna - mówiła Helena Mikołajczak. -  Jest to okazja do spotkań w gronie znajomych, jak również nawiązywania nowych kontaktów, wymianę doświadczeń, w miarę możliwości  miłego spędzenia czasu i oderwania się od szarych, codziennych spraw, kłopotów zdrowotnych, które w tym wieku nas nie omijają - mówiła Helena Mikołajczak i życzyła wszystkim seniorom pogody ducha. 

Na spotkanie z życzeniami dla seniorów przybyli też liczni goście, wśród nich burmistrz Borku Wlkp. Marek Rożek.

- Pandemia szaleje, ale przecież jesteście państwo w znacznej części z pokolenia, które pamięta czasy II wojny światowej, czasy stalinowskie, różne przemiany, zawirowania w państwie polskim i z tego co mi wiadomo jesteście również odporni na pandemię. Kto chciał już się zaszczepił, inni czekają na trzecią dawkę - mówił burmistrz Marek Rożek i zachęcał seniorów, by się szczepili oraz by korzystali z życia garściami. 

Na koniec miał miejsce koncert zespołu "Retro" i wspólna kolacja.

Boreckie koło liczy 137 członków. W przyszłym roku przypada 40-ta rocznica jego działalności. 

[ALERT]1634720110226[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%