Zamknij
REKLAMA

Idą jak burza...

09:44, 07.08.2018 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Kolejna ważna inwestycja budowlana realizowana jest w Karolewie. W sąsiedztwie przedszkola powstaje żłobek. Inwestycja idzie pełną parą. Wykonawca zakończył wykopy, w tej chwili trwają prace przy fundamentach.

Borecki samorząd dba o najmłodszych mieszkańców. W zeszłym roku nowe pomieszczenia zyskało Przedszkole Samorządowe. W lipcu rozpoczęła się kolejna ważna budowa. W sąsiedztwie przedszkola powstaje żłobek. Budowlańcy zakończyli już wykopy i trwają roboty fundamentowe. Pogoda sprzyja wykonawcy i jeśli prace pójdą w takim tempie to zgodnie z planem w październiku parterowy budynek będzie gotowy. Realizacją inwestycji zajmuje się firma ze Śmigla, która zobowiązała się wykonać zadanie za niespełna 800 tys.złotych. Dodajmy, że zadanie jest dofinansowane z programu rządowego MALUCH+ w wysokości 320 tys. złotych. - Po zakończeniu budowy żłobka mamy zabezpieczona edukację dzieci niemal od urodzenia aż po szkołę średnią. Będzie to zakończony cykl działań od momentu kiedy zostałem burmistrzem - mówi Marek Rożek, burmistrz gminy Borek Wlkp.

Do żłobka ma uczęszczać 16 dzieci. Planowane jest przyjęcie również czterech opiekunów, w tym kierownika żłobka. Nabór maluchów i pracowników planowany jest na jesień. Do tego czasu gmina powinna już otrzymać odpowiedź w sprawie wniosku na dofinansowanie projektu "Z rodzicielstwem na tak. Borek Wlkp. stawia na żłobek" w kwocie ponad 390 tys.złotych. Pieniądze zostaną częściowo przeznaczone na zakup wyposażenia. - Mamy też możliwość wykorzystania tych pieniędzy również na zatrudnienie opiekunów, zakup mediów, środków czystości czy na przygotowanie jedzenia - wylicza Tomasz Marszałek, inspektor ds. oświaty Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp.

Placówka ma rozpocząć działalność z początkiem stycznia 2019 roku.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

N.K.N.K.

2 2

A czy w Gostyniu powstaną kolejne żłobki ?? Bo jest ich bardzo mało i sa przepełnione przedszkola tez by mogly jakies powstać bo jest tez klopot z tym.

13:33, 07.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

1 2

masz 500+ to baw dzieci w domu 15:29, 07.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tyty

1 0

słuchaj niewiem czy wiesz na pierwsze dziecko 500+ się nie dostaje a ja nie po to się uczyłam studia kończyłam żeby teraz domu przesiadywać i na państwo liczyć 16:42, 07.08.2018


REKLAMA
0%