Wiadomości z regionu Gostyn24, najważniejsze informacje, wiadomości i wydarzenia

Zamknij

Odjazdowy bibliotekarz przejechał przez Borek

14:46, 25.06.2016

Nad zalewem w Jeżewie uroczyście otwarto ścieżkę historyczno – przyrodniczą. Amatorzy książek, biblioteki i rowerów, którzy dopisali pomimo gorącej aury, nie powinni żałować. Dla uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego „Odjazdowy bibliotekarz” organizatorzy przygotowali piknik integracyjny z wieloma atrakcjami.

 

W tym roku wspólną inicjatywę pod nazwą rekreacyjnego rajdu rowerowego „Odjazdowy bibliotekarz” przygotowali Urząd Miejski w Borku Wlkp., Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Borek Wlkp. oraz Ludowy Klub Sportowy „Wisła” Borek. 
Rajd wystartował na boreckim rynku, by dotrzeć nad zalew w Jeżewie, gdzie dokonano uroczystego otwarcia ścieżki historyczno – przyrodniczej. - To urokliwe miejsce nie powstało w jednej chwili. Powstawało latami, stworzyła je natura, a potem ingerencja człowieka. Dzisiaj otwieramy symbolicznie ścieżkę edukacyjną historyczno – przyrodniczą, która jest dalszym ciągim rozwoju tego uroliwego miejsca. Pamiętajmy, że my jesteśmy tu przez chwilę, cieszmy się tym miejscem. Są jednak tacy, którzy mieszkają tu na co dzień – zwierzęta, ptactwo. Jacy będziemy dla przyrody, tak przyroda odda nam – powiedział Marek Rożek, burmistrz Borku. 
Na uczestników boreckiego rajdu czekało wiele atrakcji, a wśród nich stoisko z grochówką, objazdowy placek drożdżowy, chleb ze smalcem i ogórkiem, woda. Można było również skorzystać z konkurencji sportowych takich jak rzuty lotkami do tarczy, slalom rowerowy czy rzut kaloszem. Dla dzieci przygotowano również gry edukacyjne, a dla amatorów czytania - stoisko z książkami. 
HJ

W tym roku wspólną inicjatywę pod nazwą rekreacyjnego rajdu rowerowego „Odjazdowy bibliotekarz” przygotowali Urząd Miejski w Borku Wlkp., Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Borek Wlkp. oraz Ludowy Klub Sportowy „Wisła” Borek. 

Rajd wystartował na boreckim rynku, by dotrzeć nad zalew w Jeżewie, gdzie dokonano uroczystego otwarcia ścieżki historyczno – przyrodniczej. - To urokliwe miejsce nie powstało w jednej chwili. Powstawało latami, stworzyła je natura, a potem ingerencja człowieka. Dzisiaj otwieramy symbolicznie ścieżkę historyczno – przyrodniczą, która jest dalszym ciągiem rozwoju tego uroliwego miejsca. Pamiętajmy, że my jesteśmy tu przez chwilę, cieszmy się tym miejscem. Są jednak tacy, którzy mieszkają tu na co dzień – zwierzęta, ptactwo. Jacy będziemy dla przyrody, tak przyroda odda nam – powiedział podczas ścieżki Marek Rożek, burmistrz Borku. 

Na uczestników boreckiego rajdu czekało wiele atrakcji, a wśród nich stoisko z grochówką, placek drożdżowy, chleb ze smalcem i ogórkiem, woda. Można było również skorzystać z konkurencji sportowych takich jak rzuty lotkami do tarczy, slalom rowerowy czy rzut kaloszem. Dla dzieci przygotowano również gry edukacyjne, a dla amatorów czytania - stoisko z książkami. 

HJ, foto: Marcin Jędrosz

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

KASIAKASIA

0 0

BO PANI MARLENA Z BIBLIOTEKI JEST NAJLEPSZA

10:29, 26.06.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WeronikaWeronika

0 0

Było Odjazdowo! Super impreza:)

16:39, 26.06.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zorientowanyzorientowany

0 0

Ścieżka rowerowa, sala sportowa, macie mieszkańcy gminy Borek Wlkp burmistrza, którym można się pochwalić.

22:18, 26.06.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ania P. i Aga Ch.Ania P. i Aga Ch.

0 0

znamy fotografa

23:19, 27.06.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%