Zamknij
REKLAMA

Różnica wieku wcale im nie przeszkadza. Od ponad 60 lat doskonale się dogadują

09:36, 29.07.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Michał Knuła, KGW Krzekotowice
REKLAMA

Były życzenia, tort, upominki i oczywiście - wspomnienia. Koło Gospodyń Wiejskich w Krzekotowicach świętowało 60-lecie swojej działalności. Było to wyjątkowe wydarzenie dla kobiet, które wspólnie działają i świetnie bawią się w swoim towarzystwie mimo sporej różnicy wieku.   

Koło powstało w listopadzie 1961 roku z inicjatywy pani Strojańskiej z Gostynia i liczyło wówczas 36 kobiet. W tamtych latach gospodynie chętnie brały udział we wszystkich lokalnych imprezach organizowanych przez władze gminy oraz urządzały wieczorki taneczne. Koło organizowało też kursy gotowania, szycia, hafciarstwa i szydełkowania. Rozprowadzało również kurczęta i kaczki. W jesienne wieczory, kiedy sezon na prace polowe się kończył spędzały czas we własnym gronie - darły pierze i biesiadowały, jeśli tylko była ku temu okazja. Dziś po tej działalności nie ma śladu.

Był także czas, gdy KGW w Krzekotowicach zaprzestało działalności, by reaktywować się w 2004 roku. Wybrano wówczas nowy zarząd w składzie Katarzyna Waleńska, Violetta Nowacka i Elżbieta Berger. Panie organizowały zajęcia w czasie ferii zimowych, przygotowywały i przygotowują do dziś festyny wiejskie, dożynki, spotkania integracyjne, a także pomagają w organizacji wydarzeń sołectwa i OSP. 

Obecnie Koło Gospodyń Wiejskich w Krzekotowicach liczy 47 członkiń - najstarsza ma 76 lat, a najmłodsza 24 lata. Różnica pół wieku jak zapewniają kobiety zupełnie im nie przeszkadza. Dzięki pozyskiwanym dotacjom integrują się wyjeżdżając na wycieczki czy do teatru i w miarę możliwości uzupełniają braki w kuchennym zapleczu.

Podczas imprezy podsumowującej 60 lat KGW Krzekotowice członkinie zarząd koła obdarował kwiatami seniorki i emerytki, a reszta członkiń otrzymała upominki. Niespodzianką był prezent od  gminy Pępowo wręczony przez zastępcę wójta Grzegorza Wabińskiego oraz niespodzianka  od druhów  strażaków  z OSP Krzekotowice. Na koniec wszyscy wspólnie biesiadowali, a dzieci bawiły się pod okiem animatorki.

[ALERT]1627544147846[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%