Zamknij

To nie były zawody o mistrzostwa świata. Tutaj liczył się wspólnie spędzony czas

11:14, 02.10.2023 tejtot Aktualizacja: 12:27, 02.10.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Tegoroczna edycja przyciągnęła znacznie większą liczbę uczestników niż poprzednia i doskonale bawiły się całe rodziny. Mowa o drugiej edycji II Festiwalu Biegowego w Gostyniu, którego uczestnicy nie tylko aktywnie spędzili niedzielę, ale również wzmacniali więzi rodzinne. 

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom II Festiwalu Biegowego, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców, którzy tego dnia postanowili aktywnie i na wesoło spędzić czas w rodzinnym gronie.

- Braliśmy udział w ubiegłorocznej edycji. Zabawa była doskonała, dlatego zdecydowaliśmy się ponownie na udział. W tym roku jesteśmy jednak w większym składzie, bo w między czasie urodziła nam się córeczka, która dziś kibicuje pozostałemu rodzeństwu - mówił pan Tomasz z Gostynia.   

Największą frajdę z biegania mieli najmłodsi uczestnicy, dla wielu z nich był to pierwszy bieg w życiu, mimo tego żaden z maluchów nie odpuszczał i każdy z uśmiechem przekroczył linię mety.

Pamiętajcie, liczy się dobra zabawa, to nie jest bieg o mistrzostwo świata, to tylko bieg o mistrzostwo Gostynia - wykrzykiwał humorystycznie Wojciech Walkowiak, menadżer Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu.   

[FOTORELACJA]10491[/FOTORELACJA]

Nie tylko biegi dla maluchów cieszyły się popularnością podczas II Festiwalu Biegowego w Gostyniu.

- W poprzedniej edycji do Rodzinnej sztafety, zapisało się 17 rodzin, w tym roku na linii startu rywalizuje już 31 rodzin. To prawie 100% więcej, dlatego musieliśmy nieco przyśpieszyć tę konkurencję - dodaje Wojciech Walkowiak.  

Ostatnim biegowym punktem imprezy był bieg na dystansie 5 kilometrów, którego trasa przebiegała głównie duktami leśnymi. Do tej rywalizacji stanęli nieco bardziej zaawansowani biegacze.

– Biegam już prawie 15 lat, biorę udział w wielu okolicznych biegach podobnych do tego - mówił Adam z Gostynia uczestnik biegu na 5 kilometrów. 

II Festiwal Biegowy to więcej niż biegi. Oprócz sportowej rywalizacji, na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. W trakcie trwania imprezy, najmłodsi mogli bezpłatnie skorzystać z dmuchanych zamków. Starsi uczestnicy imprezy mogli odpocząć w specjalnych stanowiskach do tlenoterapii i masażu, za które odpowiedzialny był zespół Reh-Med z Krobi.  

[ALERT]1696240220998[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(tejtot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

WujekWujek

2 0

Super impreza. Dzieciaki zachwycone😃 23:55, 04.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rfbrfb

0 0

Brawo dla organizatora ! 09:01, 06.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%