Zamknij
REKLAMA

Gostyńska "zeta" najlepsza w Polsce. Wszyscy ciężko pracowali na ten sukces

11:16, 16.03.2023 mis Aktualizacja: 09:39, 18.03.2023
Skomentuj Foto: ZSZ Gostyń Foto: ZSZ Gostyń

Gostyński Zespół Szkół Zawodowych po raz pierwszy w historii zdobył tytuł "Najlepszej Szkoły" podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Ten tytuł byłby niemożliwy do osiągnięcia, gdyby nie dziesięcioro zdolnych uczniów "zawodówki".

Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu ma powody do dumy. Dziesięcioro wybitnych logistyków z gostyńskiej szkoły zdobyło najwięcej punktów na etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

- Cieszę się bardzo i jestem dumny - mówił Maciej Marcinkowski, dyrektor ZSZ w Gostyniu. - Są to uczniowie, którzy mają "to coś". To inteligentne, bystre młode osoby. Mają wiedzę nie tylko szkolną, ale interesują się życiem codziennym - dodał szef gostyńskiej zawodówki. 

Szkołę na finale olimpiady we Wrocławiu reprezentowali: Oliwia Karolczak, Oliwia Krawiec, Anna Hądzlik, Anna Demska, Zuzia Gorzelanna, Przemek Hądzlik, Bartek Szczepaniak, Mateusz Łusiewicz, Piotr Rejek, Maciej Goszczyński. Najwyższe miejsca zajęli - Przemysław Hądzlik, który zdobył trzecie miejsce i Mateusz Łusiewicz zajmując czwartą pozycję, aż na 140 uczestników.

Foto: ZSZ Gostyń/ Przemysław Hądzlik i Mateusz Łusiewicz

Udział uczniów ZSZ w Gostyniu, w ogólnopolskich olimpiadach logistycznych, to wieloletnia tradycja. Dumy z ich sukcesów nie kryje również Izabela Dypczyńska - jedna z nauczycielek przedmiotów zawodowych i logistycznych w ZSZ w Gostyniu. Jak mówi uczniowie są różni, ale wszyscy zdolni, bo do olimpiady nie można sie przygotować jak do sprawdzianu.

- Trzeba być bystrym, umieć logicznie myśleć, trzeba umieć czytać pomiędzy wierszami pewne rzeczy, ale przede wszystkim trzeba mieć wiedzę i umiejętności, które wynikają z naszych programów nauczania. na etapie centralnym takiej olimpiady trzeba mieć wiedzę wykraczającą poza naukę w szkole i aktualną wiedzę z dziedziny logistyki oraz posługiwać się zawodowym językiem obcym - to równie ważny element - mówiła Izabela Dypczyńska.

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja czekają teraz na wyniki olimpiady finałowej jaka odbyła się w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Tam ZSZ reprezentowało aż 20 uczniów, na 55 uczestników z całej Polski. Ponadto dwóch uczniów gostyńskiej zawodówki będzie reprezentowało szkołę podczas finału dwudniowej olimipady w Gdańsku.

[ALERT]1678961749781[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Agi3Agi3

4 0

Gratulacje! Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dumą napawa fakt, że w malym powiatowym mieście, mamy szkołę na wysokim poziomie i tak zdolnych młodych ludzi;) 23:14, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%