Zamknij
REKLAMA

Miejscowi twórcy i rzemieślnicy zaprezentowali co mają najlepsze podczas kolejnej edycji Galerii Produktów Lokalnych w Gostyniu

13.28, 21.11.2022 MiS Aktualizacja: 16.55, 24.11.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

Miejscowi twórcy i rzemieślnicy zaprezentowali co mają najlepsze podczas kolejnej edycji Galerii Produktów Lokalnych w Gostyniu. Nie zabrakło zdrowej żywności, przepysznych wypieków i wszelakiego rękodzieła artystycznego. Jarmark okazał się doskonałym sposobem na prezentację rodzimych produktów, a odwiedzającym dał możliwość kupienia czegoś wyjątkowego. Po raz pierwszy można było wykonać m.in. świece czy ozdobić pierniki podczas warsztatów.

Takich produktów nie kupimy nigdzie w sklepie i dlatego są wyjątkowe. Mowa o ręcznie wykonywanej biżuterii, dekoracjach domu, ozdobach świątecznych czy maskotkach oraz licznych przysmakach lokalnych wytwórców m.in. serów, miodów czy wyrobów cukierniczych, którzy wystawili swoje stoiska podczas Świątecznej Galerii Produktów Lokalnych w GOK "Hutnik".

[FOTORELACJA]9826[/FOTORELACJA]

Zadowoleni byli sprzedający, którzy podczas takich wydarzeń mogą dotrzeć do szerszego grona klientów i zaprezentować co mają najlepsze.

- To wszystko jest wykonane pracę rąk własnych. Ludzie coraz częściej to doceniają - mówili wystawcy. - Chcą czegoś innego, bardziej oryginalnego - dodają  

Również kupujący, którzy odwiedzili Hutnik w niedzielne przedpołudnie podkreślali, że takie jarmarki są potrzebne. 

- Można dostać rzeczy wyjątkowe, takie, których nie kupimy w sklepie i to jest już ciekawe i fajne - mówili mieszkańcy Gostynia, którzy zdecydowali się odwiedzić galerię.

- Są to oryginalne rzeczy, nigdzie takich nie dostanę, dlatego warto przyjść na takie wydarzenia. Wszystko jest piękne. Ceny jeszcze nie zwalają z nóg - mówiła kolejna osoba odwiedzająca galerię.

- Jestem tu co roku i zawsze znajdę coś fajnego, innego - mówiła kolejna mieszkanka Gostynia

Wybór był ogromny. Były świąteczne stroiki, kartki okolicznościowe, rzeźby z gliny, meble z drewna oraz oryginalne i niepowtarzalne prezenty dla najbliższych. Można też było spróbować słodkich wypieków i zdrowej żywności, a także wziąć udział w warsztatach z rękodzieła.

- Po raz pierwszy organizujemy takie warsztaty i pojawiło się na nich ponad 100 osób. Warsztaty sa przeróżne od zdobienia pierniczków, po tworzenie świec sojowych, woskowych, zdobienia mydełek czy lepienei z gliny - mówiła Kornelia Michalak ze Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego oraz lider grupy "NieFormalny" Gostyń 

W sali widowiskowej swoją ofertę zaprezentowało łącznie 26 wystawców. Na najmłodszych uczestników przygotowano również wiele atrakcji, wśród nich zabawy z Mikołajem.

[ALERT]1669033691183[/ALERT]

(MiS)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%