Zamknij
REKLAMA

Są problemy które przytłaczają... Dlatego każda pomoc wydaje się być nieoceniona

13:15, 09.06.2021 | M.S
Skomentuj Foto : Canva
REKLAMA

Po uruchomieniu telefonu zaufania, z którego chętnie korzystają mieszkańcy, gostyński samorząd uruchamia grupę wsparcia dla rodzin zmagających się z depresją i innymi zaburzeniami emocjonalnymi. Zadanie realizowane jest w ramach programu "razem możemy więcej - zamknijmy drzwi przed depresją" finansowanego z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. 

Gostyński samorząd uruchamia grupę wsparcia dla rodzin zmagających się z depresją i innymi zaburzeniami emocjonalnymiKto może do niej przystąpić? - Jeśli jesteś osobą doświadczającą trudności z powodu depresji bądź choroby bliskiej Ci osoby? Czujesz złość, lek, bezradność i nie wiesz jak dalej postępować w swoim życiu? Dokucza Ci samotność i czujesz, ze nikt Cię nie rozumie? Ta grupa wsparcia jest dla Ciebie. Zadzwoń albo wyślij maila i przekonaj się, że nie jesteś sam - informują urzędnicy. Zapisy przyjmowane są telefonicznie – pod numerem 607 768 232 lub mailowo na adres mrajewska@um.gostyn.pl. 

Przypomnijmy, że to nie jedyna forma pomocy jaką przygotowała gmina Gostyń. Wcześniej uruchomiono gostyński telefon zaufania. We wtorki w godz. 16.00-17.00 i w czwartki w godz. 10.00-11.00 dyżur przy telefonie pełni psycholog. Z bezpłatnej pomocy skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy gminy Gostyń, w tym co warto podkreślić także dzieci i młodzież. - Jest zainteresowanie ze strony mieszkańców. Dzwonią osoby dorosłe - kobiety i mężczyźni. Dotąd nie zadzwoniło żadne dziecko potrzebujące pomocy - mówi Monika Wozik, naczelnik Wydziału Komunikacji UM w Gostyniu. By uzyskać anonimowo pomoc wystarczy zadzwonić wykręcić numer 667 626 900.

Rodzice mogą bezpłatnie poradzić się psychologa jeśli ich dziecko zmaga się z depresją, zaburzeniami emocjonalnymi, lub innymi problemami wymagającymi rady psychologa. - Jeśli masz problem w kontakcie ze swoim dzieckiem skorzystaj z bezpłatnej terapii indywidualnej dla dzieci i młodzieży oraz terapii rodzinnej. Rodzice, którzy chcieliby skorzystać z pomocy mogą zapisać się na terapię dzwoniąc pod numer telefonu 655752131 - czytamy w gminnym komunikacie.

[ALERT]1623237270766[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AgniesiaAgniesia

6 7

I interes się kręci, psychologowie to się ustawili 16:06, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ambasador afrykiambasador afryki

2 1

z nim to się ustawili politycy i wiele firm z ambasadorem afryki, jeden stolarz to nawet meble do afryki produkuje, nie takie jak oni na miejscu ze starych opon i bambusu, a wszystko dzięki ambasadorowi afryki z poznania. 21:25, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%