Zamknij
REKLAMA

Padła konkretna propozycja! Radni mogą i powinni to zrobić. Tak byłoby uczciwie

10:16, 05.03.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Canva
REKLAMA

Czy prowadzący restauracje, puby i pizzerie przedsiębiorcy zostaną częściowo zwolnieni z opłat koncesyjnych? Taki wniosek pojawił się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej i niewykluczone, że na najbliższym posiedzeniu uchwała ta zostanie przegłosowana. Kwestią otwartą pozostaje decyzja czy zwolnienie ma obejmować tylko drugą czy również trzecią ratę opłaty za możliwość sprzedawania alkoholu. 

Możliwość zwolnienia przedsiębiorców z opłat za koncesje na sprzedaż napojów alkoholowych dała samorządom nowela ustawy o przeciwdziałaniu Covid-19, która weszła w życie 26 stycznia br. Nie chodzi jednak o sprzedaż detaliczną, ale o gastronomię, która bardzo ucierpiała na skutek pandemii. Jak wiemy niektóre lokale już się zamknęły, inne walczą o przetrwanie. Wydaje się więc, że rezygnacja z pobierania opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych, w czasie gdy restauratorzy go nie sprzedają byłaby z pewnością zasadna.

Wniosek o zwolnienie z drugiej i trzeciej raty podatku, tych przedsiębiorców,  którzy prowadzą puby, restauracje i pizzerie złożył radny Krzysztof Wojtkowiak - Jak wiadomo w czasach pandemii branża ta znalazła się w trudniej sytuacji finansowej, więc każda ulga na pewno tych przedsiębiorców ratuje. Chociaż sytuacja ta nie jest łatwa, dla nas radnych, bo uszczupla ona wpływy do budżetu, to na pewno pomoc dla tej branży jest niezwykle istotna - mówił podczas ostatniej sesji. - Trzeba im pomóc, aby dotrwali do tego czasu aż w końcu te lokale będą otwarte - przekonywał gostyński rajca. 

Czy gmina zdecyduje się wesprzeć w ten sposób branżę gastronomiczną? Okazuje się, że nad tematem dyskutowali już członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gostyniu. Na posiedzeniu online w dniu 2 marca 2021 roku wyrazili pozytywną opinię na temat zwolnienia przedsiębiorców z drugiej raty opłaty. Kwestią otwartą pozostaje wciąż zwolnienie także z drugiej i trzeciej raty, jak proponował radny Wojtkowiak.

- Z naszych wyliczeń wynika, że takie zwolnienie uszczupliłoby budżet gminy o kwotę ponad 12 tys. zł, ale chcemy wykonać ten gest w stosunku do lokalnych przedsiębiorców. Dlatego na kolejnej sesji, która zaplanowano na kwiecień, zaproponujemy radnym podjęcie uchwały dotyczącej zwolnienia z płatności. Kwestią otwartą pozostaje decyzja czy zwolnienie ma obejmować tylko drugą czy może również trzecią ratę - komentuje burmistrz Jerzy Kulak. 
 

[ALERT]1614935795752[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

wiruswirus

6 9


a dlaczego bar Przysmak w Gostyniu non stop ma czynny lokal który oprócz wydawania posiłków na wynos nie ma ma problemu serwując posiłki na miejscu 11:46, 05.03.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

TenTen

12 3

Tej kapuś, nic ci do tego,. Otwarł się mimo "zakazów" czapkę z głowy przed nim ściągnij i się ukłon, wyłącz tv a włącz myślenie 12:16, 05.03.2021


hmmmhmmm

2 1

tej gosciu udpusc 14:21, 05.03.2021


antyanty

3 2

kapuś 15:13, 05.03.2021


HeheHehe

0 1

Uszuplenie budżetu o 12 tys. Hehehe jak to się ma do 1 Sasina czyli 70mln zł. A 1 Sasin nie uszczuplił przecież wcale żadnego budżetu .....kto bogatemu zabroni 21:17, 05.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŁobajtekŁobajtek

0 0

Po roku zamkniętych lokali radni się obudzili. No pięknie. Zastanawiają się teraz!!! Może jeszcze niech się zastanowią za co biorą diety. Może w ramach solidarności zrzekną się tego uposażenia. Miesięcznie prawie 40 tys. Przekazując te kasę uratowaliby niejedną restaurację. Przez rok pandemii to blisko pół miliona złotych. Drugie tyle e powiecie.
Bańka leży do przekazania. Zastanówcie się. 07:16, 08.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%