Zamknij
REKLAMA

W teatrze i przy pełnej widowni. To ich pierwszy międzynarodowy projekt...

09:41, 04.02.2020 | Tekst, foto: Izabela Nowak
Skomentuj
REKLAMA

Ponad czterdziestu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu wraz z opiekunami wzięło udział w tygodniowym międzynarodowym projekcie muzycznym w niemieckim Nordhausen w Turyngii.

W ciągu siedmiu dni wraz z kolegami z niemieckich szkół uczniowie z klas piątych i szóstych przygotowali koncert, który zaprezentowali na dużej scenie przy pełnej widowni w miejscowym teatrze. Największą niespodzianką był przyjazd ponad mieszkańców Gostynia na to wydarzenie: rodziców, dziadków i rodzeństwa małych aktorów.

Był to niezapomniany czas dla dzieci, czas wzajemnego poznawania się, śpiewania, ćwiczenia piosenek, wspólnych zabaw i animacji językowych oraz poznawania miasta.

Na półmetku projektu w czasie tzw. Bergfest, młodzi artyści zaprezentowali swoim przyjaciołom z Niemiec oraz zaproszonym gościom, w tym staroście powiatu Nordhausen, swoją ojczyznę, region i szkołę, wykonując poloneza, krakowiaka, wiwata i taniec współczesny. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Finałowy koncert zatytułowany „Sąsiedzi w Europie” wysłuchał komplet publiczności w sumie kilkaset osób, a młodzi artyści otrzymali owację na stojąco. Dzieci ćwiczyły program pod okiem profesjonalnych dyrygentek: Marie Laurence – Adamowicz i Bogny von Woedtke. Piosenki śpiewane były w dwóch językach: niemieckim i polskim. Repertuar składał się z piosenek i kompozycji obu pań dyrygentek, słynnego niemieckiego kompozytora piosenek dla dzieci Rolfa Zuckowskiego, a sam koncert otwierał i zamykał utwór „Imagine” Johna Lennona.

Był to intensywny i bardzo pracowity czas dla dzieci, ale dostarczył też mnóstwo nowych doświadczeń, przyjaźni a sobotni koncert także wielu wzruszeń. To pierwszy międzynarodowy projekt Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu dofinansowany przez Polsko- Niemiecką Wymianę Młodzieży.

(Tekst, foto: Izabela Nowak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

rodzicrodzic

10 3

Dzieci w szkole pracowały przygotowywały sie pod okiem nauczycielek , które poświęcały na to swój wolny czas.Zrezygnowały z pierwszego tygodnia ferii . Pojechały z dzieciakami opiekowac się nimi 24godziny na dobę.Nie było łatwo.Ogromny szacunek i podziękowania dla tych PAŃ.Owacje na stojąco były dla dzieciaków jak też wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt.Szanowne Panie , brakowało Was na scenie. 12:31, 04.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

2 5

Za darmo pojechały? Jesli szkoła ma taki projekt to, kto ma się zająć tymi dziećmi jeśli nie nauczyciel.? 19:10, 04.02.2020


Do JaDo Ja

4 2

No za darmo.Wszystko co zyskały to sympatię dzieci, satysfakcję z doskonałej pracy, szacunek rodziców. W sumie to co napisałeś jest słabe. 19:48, 04.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HmHm

1 4

Polemizowałabym z tym szacunkiem rodziców ... 20:34, 04.02.2020


Obywatel GCObywatel GC

4 0

Wspaniały projekt międzynarodowy .Dobre sąsiedztwo międzynarodowe zawsze cieszy. Koncert wspaniały. Było widać "gołym okiem ",że dzieci z SP 5 solidnie pracowały w Gostyniu i w Nordhausen pod fachowym okiem opiekunek .Rodzice i rodzeństwo młodych artystów nie żałują kilkunastogodzinnej męczącej(w sobotę 01.02.br) podróży na koncert kończący pobyt polskich dzieci w Turyngii .Brawo.?? 16:23, 05.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OsobaOsoba

4 0

Byłem na tej scenie i było świetnie!
Jaka zaczęli drzwi otwierač to mnie złapał mocny stres ale przeszło. 10:10, 06.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%