Zamknij
REKLAMA

W turnieju mógł wziąć udział każdy - jedyny warunek zespół musiał pochodzić z małej miejscowości i wsi.  W gminie Krobia odbyły się rozgrywk

14.49, 03.07.2021 M.S Aktualizacja: 10.03, 04.07.2021
Skomentuj Gostyn24
REKLAMA

W turnieju mógł wziąć udział każdy - jedyny warunek zespół musiał pochodzić z małej miejscowości i wsi.  W gminie Krobia odbyły się rozgrywki regionalne w ramach turnieju PROCAM CUP 2021. W eliminacjach wzięło udział sześć zespołów z Wielkopolski. Młodzi piłkarze strzelili blisko 70 bramek, a najlepsza z drużyn weźmie udział w wielkim finale w Ustce. 

W Krobi zorganizowano turniej regionalny PROCAM CUP, który jest częścią dużego ogólnopolskiego projektu jaki zapoczątkowały pięć lat temu firmy - Procam i Basf Polska. - Celem było stworzenie czegoś dla dzieci z mniejszych miejscowości i wsi, ale też odciągnięcie ich od komputerów i gier play station - mówił Damian Zydel, przedstawiciel organizatora turnieju Procam Cup 2021. - Za nami trzy edycje piłkarskie. W zeszłym roku ze względu na pandemię nie mógł się odbyć turniej, wówczas zorganizowaliśmy treningi dla dzieci, które poprowadził trener młodzieżowych reprezentacji Polski. W tym roku powróciliśmy do rywalizacji strikte piłkarskiej. Pojawiamy się w różnych województwach kraju. Dlaczego Krobia? Świetni gospodarze, obiekty, ponadto tutaj swoja siedzibę ma firma Procam - tłumaczył Damian Zydel. 

W turnieju wystąpiło sześć zespołów z całej Wielkopolski: UKS Orlik Mosina, UKS Akademia Piłkarska Reissa Gmina Kościan, UKS Grom Krobia, Polonia Jastrowie Sypniewo, UKS Wińsko oraz Gmina Krobia. Wyłonił on drużynę, która pod koniec sierpnia weźmie udział w finałowych meczach w Ustce.

W turnieju mógł wziąć udział każdy - nie było wpisowego, jedyny warunek drużyny - musiały pochodzić z małych miejscowości i wsi, bo taka jest idea tej rywalizacji - tłumaczył Damian Zydel. - W Krobi po fantastycznym dniu, niezwykle emocjonujących rozgrywkach zwyciężył UKS Orlik Mosina - drużyna, która nie -przegrała żadnego spotkania. Chłopcy wykazali się ogromnym doświadczeniem mimo młodego wieku, ale co należy podkreślić w naszym turnieju wszyscy są zwycięzcami - mówił przedstawiciel firmy Procam. W sumie młodzi piłkarze strzelili aż 67 bramek.

Każda drużyna oprócz stroju otrzymała medale, puchary i inne drobne upominki. - Chcemy, by nasz turniej niósł dzieciom radość, ale tez zaszczepił w nich miłość do piłki nożnej. Patrząc na nieudany występ Polski w Euro 2020 mamy nadzieję, że uczestnicy Procam Cup w przyszłości będą stanowić o sile reprezentacji Polski - przekonywał nasz rozmówca.

[ALERT]1625316558475[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KibicKibic

0 0

Super impreza, dziękujemy organizatorom- Procam Polska, BASF,
gminie Krobia. 20:29, 04.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%