Rosnące zainteresowanie kryptowalutami oraz łatwy dostęp do platform inwestycyjnych w Internecie sprawiają, że oszuści nie próżnują. Ich metody stają się coraz bardziej wyrafinowane, a ofiarami padają osoby w różnym wieku i o różnym poziomie wiedzy finansowej. Policja z Gostynia ostrzega przed kolejną niebezpieczną pułapką, tym razem zakończoną stratą ponad 250 tysięcy złotych.
Ofiarą oszustwa padł mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który w sierpniu ubiegłego roku natknął się na ofertę inwestycyjną w mediach społecznościowych. Z pozoru atrakcyjna propozycja szybkiego i wysokiego zysku z kryptowalut skłoniła go do pozostawienia swoich danych kontaktowych w formularzu online. Wkrótce skontaktowali się z nim przedstawiciele rzekomej firmy inwestycyjnej. Obiecali fachowe wsparcie i ogromne zyski, a wkrótce nakłonili go do założenia konta inwestycyjnego oraz instalacji specjalnej aplikacji, która umożliwiała zdalne przejęcie kontroli nad jego komputerem.
- Dzięki zdalnemu dostępowi oszuści mogli wykonywać operacje finansowe w imieniu mężczyzny. Przez miesiąc, w przekonaniu że inwestuje i zarabia, pokrzywdzony przelał na wskazane rachunki łącznie 150 tysięcy złotych. Po tym, jak z jego konta zniknęły wszystkie środki, kontakt z firmą nagle się urwał - mówi kom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu.
Zdesperowany mężczyzna postanowił odzyskać utracone środki i skorzystał z usług kolejnej firmy, rzekomo specjalizującej się w odzyskiwaniu środków z oszustw inwestycyjnych. Niestety, po raz drugi trafił na naciągaczy. Nowi "specjaliści” zażądali kolejnych wpłat, tym razem pod pretekstem podatków, kosztów przewalutowania, licencji czy nawet przesyłki kurierskiej. Od października 2024 do czerwca 2025 roku mężczyzna przelał kolejne 106 tysięcy złotych, nie odzyskując ani grosza. W efekcie stał się ofiarą dwóch odrębnych oszustw, tracąc ponad ćwierć miliona złotych.
Gostyńscy funkcjonariusze prowadzą obecnie postępowanie w tej sprawie i jednocześnie apelują o czujność i rozsądek. Nie instaluj aplikacji umożliwiających zdalny dostęp na prośbę nieznanych osób. Nie ufaj obietnicom szybkiego i wysokiego zysku - to klasyczna metoda manipulacji. Nigdy nie podawaj danych logowania do bankowości internetowej, nawet jeśli kontakt wydaje się "profesjonalny”. W razie wątpliwości skontaktuj się z policją lub instytucją finansową.
[ZT]81437[/ZT]
[ZT]81434[/ZT]
[ZT]81406[/ZT]
[ALERT]1753694710570[/ALERT]
Om...a12:11, 28.07.2025
Nie ma szybkiej kasy ,szybkie to są samochody i niektóre kobiety:)
ICO ?czy jakaś inna inwestycja ? Ale najlepszy jest etap z ekipą od wykrywania oszustw ,mistrzostwo . Sprawdź sobie nmapem serwery ,pewnie stoją w krajach typu Kolumbia itd.badzmy szczerzy szansa na odzyskanie kasy bliska 0
pl12:35, 28.07.2025
Kiedy aresztowania w bankach, skąd są sprzedawane informacje kto może stać się potencjalna ofiarą ?
Cyd14:14, 28.07.2025
Ktoś stracił, inny zarobił, jak by to pow Pawlak jeden huk.....
Plaga robaków "zalała" wieś. Trzeba było odwołać ...
Byłem niedawno w Bodzewku Drugim na krótkich odwiedzinach i fetor, który tam panuje jest nie do zniesienia. Dziwię się jak ludzie tam żyją i dlaczego nie protestują bo chyba nie możliwe, żeby ten okropny zapach im pasował.
Czytelnik
18:16, 2025-07-28
Noc, gacie i brak wychowania... Młodzi coraz śmielej pr
Za moich czasów to nie takie numery się odwalało.
Stary
16:54, 2025-07-28
Noc, gacie i brak wychowania... Młodzi coraz śmielej pr
Gówniarstwo może wszystko bo znają swoje prawa tylko nie obowiązki.Rodzice boją się własnych dzieci a co dopiero obcych.Duża wina w tym wszystkim psychologów bo przecież nie można poniżać dziecka oni sobie nie radzą z własnymi a pouczają innych.Paranoja a będzie jeszcze gorzej.Jeśli nie będzie zmiany w prawie to ja współczuję przyszłym pokoleniom.Wpierdal i skończy się rumakowanie.
Też matka
16:44, 2025-07-28
Nadzór na swoją cenę. Wiemy ile co miesiąc dostają czło
Zasiadają w kilku spółkach . Kliki . W powiecie ani w gminie nie ma ludzi mądrych ?
many
16:16, 2025-07-28