Biegacze z całego regionu gostyńskiego zjechali w sobotę do Starej Krobi, by sprawdzić się na dystansie półmaratonu i ćwierćmaratonu. Na kilka godzin przed startem niemal wszyscy biegacze przygotowywali się na rywalizację w deszczu, tymczasem nad regionem zaświeciło słońce.
Poranne ulewy nie odstraszyły uczestników IV edycji Półmaratonu Biskupiańskiego w Starej Krobi. Od rana, gdy tylko się wypogodziło, na miejscowym boisku spotkać można było zawodników, którzy rozgrzewali się przed startem. - Największe wyzwanie biegacza to ukończenie półmaratonu i maratonu. Mnie póki co udało się ukończyć kilka półmaratonów. Na maraton jeszcze przyjdzie czas - mówił Tomasz, biegacz z regionu gostyńskiego. - Udział w półmaratonie to jedna z lepszych okazji do sprawdzenia własnych możliwości. Dzisiaj rano wstałem i powiedziałem sobie: to jest ten dzień. Czy dam radę? Postaram się. Jest słonecznie, nie za ciepło, dla mnie pogoda akurat do biegania. Deszcz rano mógł odstraszać, ale na szczęście wyszło słońce - mówił pan Marcin. - Biegam regularnie na różnych imprezach, głównie biegi 10 km, ale półmaratony też już przebiegłem. Dzisiaj zamierzam zrobić to po raz 6... Dam radę - mówił pan Rafał tuż przed startem.
Na linii IV Tradycyjnego Półmaratonu Biskupiańskiego (21,097 km) stanęło 56 zawodników, natomiast trasę ćwiećmaratonu (10,55 km) zdecydowało się pokonać 32 biegaczy. Trasa półmaratonu biegła po okolicach Starej Krobi, Domachowa i Ziółkowa. Zawodników prowadził pilot na udekorowanym flagą motocyklu.
W czasie gdy dorośli biegali po Biskupiznie, na boisku sportowym rywalizowały dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych klas I - III i VI - VI oraz gimnazjaliści. Do zmagań sportowych wszyscy podchodzili na zasadzie dobrej zabawy, za to ich start bardzo przeżywali rodzice, trzymając w dłoniach telefony komórkowe i aparaty fotograficzne, aby zarejestrować to wydarzenie.
IV Tradycyjny Półmaraton Biskupiański – wyniki:
Mężczyźni
1.Wojciech Wenderski - Krobia
2.Dawid Miaskowski – Leszno
3.Roman Janowicz – Słupia Kapitulna
Kobiety
1.Jolanta Jeż – Gostyń
2.Katarzyna Mendyka – Gostyń
3.Katarzyna Puślecka - Piaski
Wyniki ćwierćmaratonu:
Mężczyźni
1.Tomasz Musiał – Rydzyna
2.Dominik Jankowiak – Krobia
3.Mateusz Gościański - Pudliszki
Kobiety
1.Anna Janaszak – Krobia
2.Julia Paluszkiewicz – Siedlec
3.Anna Kukawka - Rawicz
Gostyń bez procentów po zmroku? W tej sprawie radni...
Jestem w szoku, ilu alkoholików w Gostyniu mieszka. Jeśli kogoś boli, że w nocy nie może kupić procentów, to już kwalifikuje się do leczenia. Śmiało wduszajcie kciuki w dół, przynajmniej będzie widać, ile ludzi ma problem z uzależnieniem.
...
21:34, 2025-11-06
Tak nowy skrót przez miasto rysuje się z góry...
Pieniadze wyrzucone w błoto....
max
20:41, 2025-11-06
Poszedł z stronę torowiska. Podejrzewali, że chce...
Następny Co chce się zabić a **uj z takimi 🤣
🤣
20:25, 2025-11-06
Gostyń bez procentów po zmroku? W tej sprawie radni...
Historia juz raz pokazała, że prohibicja doprowadziła społeczeństwo (wtedy amerykańskie) do... wzrostu poziomu spożycia alkoholu, więc nie oszukujmy się, że to, co dzisiaj się dzieje, skończy się inaczej. Czasy się zmieniają, ale nie ludzie
XYZ
20:25, 2025-11-06
0 0
biegiem junki do kamiunki
0 0
A ten pozer na moto to zabłądził za tymi szybami z plastiku ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz