Jakub Osiewicz: Jestem bardzo zadowolony z siebie. Po cichu nieskromnie powiem, że spodziewałem się tego...

09:17, 01.05.2018 MiS Aktualizacja: 21:38, 03.05.2018
Skomentuj

Przez trzy dni oczy kibiców zakochanych w kręglach skierowane były na Gostyń, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek. W kręgielni miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji walczono o tytuły indywidualne oraz w parach. Bardzo dobrze na własnych torach zaprezentowali się miejscowi zawodnicy. Największy sukces odniósł Jakub Osiewicz, zdobywając tytuł Mistrza Polski Seniorów!

Gostyńska kręgielnia to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, dlatego często odbywają się tam prestiżowe imprezy sportowe. W dniach 27-29 kwietnia rozegrane zostały tam Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Parach i Indywidualne. Zabrakło przedstawicielek płci pięknej z Gostynia, za to panowie mogą zaliczyć mistrzostwa do bardzo udanych.

Tytuł Mistrza Polski Seniorów w Kręglach Klasycznych zdobył reprezentant KS "Start" Gostyń Jakub Osiewicz. To drugi jego tytuł mistrzowski w tej dyscyplinie. - Wszyscy zawodnicy byli mocni i nie było łatwo. Czołówka była naprawdę wyrównana - mówił Jakub Osiewicz. - Wiedziałem, że gram na naszej kręgielni. Wiedziałem, że na dużo mnie stać i gram o wszystko... Pewnie wchodziłem na tor - kontynuował. - Jestem bardzo zadowolony z siebie. Po cichu nieskromnie powiem, że spodziewałem się tego - dodał mistrz Polski Jakub Osiewicz, który w najbliższą niedzielę weźmie udział w kolejnym turnieju Grand Prix Polski w Tarnowie Podgórnym. - Zajmuję obecnie 4. miejsce i mam szansę na podium. Będę walczył! - zapowiada Osiewicz.

W kategorii par podium należało do reprezentantów klubów – KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne i KK Dziewiątka - Amica Wronki. Najlepszy gostyński duet - Jakub Osiewcz i Włodzimierz Dutkiewicz - zajął 7. pozycję, natomiast 17. lokatę zajęli Robert Jakubowski i Filip Michalak, 20. miejsce Kacper Michalak i Jędrzej Michalak, a na 24. lokacie uplasowali się Karol Sellmann i Adrian Zagata.

Mistrzostwo Jakuba Osiewicza to nie jedyny sukces gostyńskich kręglarzy. Drużyna KS "Start" Gostyń zdobyła w sezonie 2017/2018 tytuł I Wicemistrza Polski Seniorów w składzie: Włodzimierz Dutkiewicz, Mikołaj Kosowicz, Filip Michalak, Jędrzej Michalak, Kacper Michalak, Patryk Lutraszewski, Jakub Osiewicz, Karol Sellmann, Adrian Zagata. Srebrne medale wręczył gostynianom Maciej Kląskała, prezes Sekcji Kręgli Klasycznych Polskiego Związku Kręglarskiego. Równie miłym akcentem mistrzostw było nadanie miastu Gostyń statusu honorowego „Miasto przyjazne dla kręglarstwa klasycznego”, które w imieniu władz miasta odebrał Zbigniew Kordus - dyrektor OSiR w Gostyniu.

Mistrzostwa przeszły już do historii, ale wielkie kręgle zapewne powrócą jeszcze do tego Gostynia.