Zamknij
REKLAMA

Nowe mieszkanie od dewelopera w Gostyniu - co warto wiedzieć?

12:59, 03.11.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Gostyń leży na trasie prowadzącej z Jarocina do Leszna. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 12 i droga wojewódzka nr 434, co zapewnia sprawną komunikację w obrębie całego województwa. Z racji dobrej lokalizacji, a także ciekawej historii i dobrze rozwiniętej infrastruktury miejskiej, to atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Ile kosztują nowe mieszkania w Gostyniu i co warto wiedzieć o tutejszym rynku nieruchomości? Podpowiadamy.

Jak wygląda oferta deweloperów?

Mimo, ze Gostyń to atrakcyjne miejsce do zamieszkania, powstaje tu niewiele nowych inwestycji deweloperskich. Na zabudowę miasta składają się głównie kameralne osiedla, stare kamienice i zabytkowe domy. W tej chwili nowe mieszkania w Gostyniu (sprawdź: https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-gostyn/ ) są dostępne na sprzedaż tylko przy ul. Letniej. Powstaje tam jeden budynek wielorodzinny o 5 kondygnacjach naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnacją podziemną, gdzie mają znajdować się miejsca parkingowe.

W ramach nowej inwestycji na sprzedaż trafiło aż 70 lokali mieszkalnych. Na tę chwilę. większość z nich jest jeszcze dostępna, natomiast z rezerwacją warto się śpieszyć. Tak, jak już wspomnieliśmy, w mieście powstaje niewiele inwestycji deweloperskich, przez co zainteresowanie w przypadku każdej nowej jest dość duże.

Inwestycja przy ul. Letniej jest realizowana przez firmę Rawbud-Rawicz. Deweloper stosunkowo niedawno zakończył w pobliżu budowę Osiedla Słonecznego, które cieszyło się równie dużym zainteresowaniem. Jeśli chodzi o nową inwestycję, trzeba przyznać, że oferta jest dość spora. Nie tylko ze względu na liczbę dostępnych mieszkań, ale także ze względu na różny układ i metraż.

Deweloper oferuje lokale mieszkalne o powierzchni od 35 do 68 m2. Wśród nich są mieszkania 2- i 3-pokojowe. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w 1 kw. 2020 roku, natomiast ma zakończyć się w 2 kw. 2021 roku.

Jak wykańczane są nowe mieszkania w Gostyniu?

Nowe mieszkania w Gostyniu są oddawane w standardzie deweloperskim. To znaczy, że właściciele nieruchomości muszą wykończyć je we własnym zakresie. W ramach inwestycji przy ul. Letniej na sprzedaż dostępne są mieszkania o różnym układzie pomieszczeń. Wśród nich są 2-pokojowe z aneksem kuchennym, 3-pokojowe z aneksem kuchennym oraz 3-pokojowe z dwiema łazienkami i garderobą. Każde mieszkanie posiada balkon lub rozległy taras.

Deweloper zadbał także o miejsca postojowe, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy posiadają więcej niż jeden samochód. Mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z parkingu przed budynkiem, a także z garażu podziemnego.

Jak standard wykończenia wpływa na ceny nieruchomości? Porównując do cen w większych miastach, te nie są wygórowane, chociaż nie są też niskie. Cena mieszkania za metr kwadratowy wynosi tu około 5 200 zł.  Warto jednak zaznaczyć, że osiedle jest monitorowane i ogrodzone, co znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

ZainteresowanyZainteresowany

1 0

Cena 5200 za m2 w Gostyniu? Chyba komuś się pomieszało. Chciałem kupić, ale nie przepłacać. 21:24, 11.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA