Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki na łuszczycę?

11:03, 20.07.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Nigdy nie można powiedzieć, że tylko określona grupa osób choruje na łuszczycę. Jest to taka choroba dermatologiczna, której podstawy znaleźć można w genetyce. Zaliczana do chorób przewlekłych, nie jest to wyleczenia. Można za to nauczyć się z nią żyć, aby czerpać przyjemność z życia. Jak wybrać odpowiednie kosmetyki na łuszczycę?

Skąd się bierze łuszczyca?

Właściwie nie do końca wiadomo, skąd się bierze łuszczyca. Mogą na nią zachorować osoby, które nigdy w życiu nie słyszały o takiej chorobie, nie wiedząc, że to właśnie w ich ciele rośnie już wróg, mogący zaatakować ze zdwojoną siłą. Za rozwój łuszczycy odpowiadają na ogół czynniki genetyczne.

Może się okazać bowiem, że ktoś, dziesięć pokoleń wstecz, miał do czynienia z taką chorobą — chociaż wtedy medycyna nie była tak wysoce zaawansowana. Szybkie i prawidłowe postawienie diagnozy pomoże wybrać dobre jakościowe kosmetyki, które pomogą nam utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Konieczna będzie wizyta u lekarza, który (jeżeli będzie taka potrzeba) przepisze odpowiednie leki. Wśród objawów łuszczycy wymienić można srebrzyste łuski, samodzielnie odpadające ze skóry lub też plamy o czerwonobrunatnym zabarwieniu. Łuszczyca pojawia się wszędzie — na skórze rąk, nóg, a także na skórze twarzy.

Codzienna pielęgnacja

Przy takiej chorobie jak łuszczyca, bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Można powiedzieć, że należy wybierać takie produkty, które w swoim składzie mają elementy przeciwzapalne. Aczkolwiek należy pamiętać też o tym, że im prostszy skład całego produkty, tym lepiej. Najlepiej bazować na naturalnych składnikach, które są nie tylko bezpieczne, ale również wydajne.

Mówi się, że każdy powinien bazować na kosmetykach, które zawierają w sobie błoto z Morza Martwego, ponieważ jest ono bogate w wiele cennych składników i minerałów. Obecność błota na pewno w znaczący sposób wpłynie na kondycję naszej skóry. Jeżeli nie wiemy, jakie kosmetyki mamy wybierać, to warto odwiedzić dermatologa, który pomoże nam wybrać wszystkie składniki, które będą dopasowane do potrzeb naszej skóry.

Zdrowe składniki

Bazując na kosmetykach, starajmy się wybierać takie, które zawierają w sobie duże ilości witaminy A. Najczęściej można spotkać maść, której zadaniem jest regeneracja i nawilżenie, a także osłona przed innymi, szkodliwymi czynnikami. Witamina A jest o tyle dobra, że jest bardzo skuteczna podczas gojenia się ran.

Warto wybrać również takie kosmetyki, które będą bazować na naturalnym oleju z konopi. On to zawiera w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe, proteiny, aminokwasy, karoten, minerały, witaminy A, D, E i K, fitosterole i fosfolipidy. Są one pomocne przy nawilżeniu, jak również przy ochronie skóry, która na co dzień musi wyglądać w prawidłowy sposób.

Bazujmy na kosmetykach, które mogą zawierać w sobie wyciąg z nagietka. Jest to o tyle pomocna sprawa, że wyciąg działa łagodząco na podrażnioną skórę. Wyciąg z nagietka ma również właściwości przeciwzapalne, a także nawilżające skórę.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.febumed.com.pl/

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

monikaaamonikaaa

0 0

Mój chłopak ma łuszczycę. Na początku, kiedy nie wiedziałam co to za choroba, byłam trochę przestraszona. Skóra łuszczyła mu się właśnie głównie na kolanach i na łokciach, czasem w okolicach twarzy lub pleców czy ud, ale nie jest to już tak silne. Strasznie go gonię, żeby się smarował właśnie maścią z olejem konopnym 24% firmy Retter , czasem sama to robię. o maśći jest dużo pozytywnych opini oryginalną z hologramem potwierdzającą ze to nie podrubka raz kupiliśmy bez tego hologramu i nie była tak dobra jak ta oryginalna dostałam na www konopiafarmacja pl . Staram się też zmienić jego dietę i styl życia, bo je dużo słodkości i pali, . Jednak nie ma się co bać ani martwić, z tym da się żyć. Choć wiadomo, że taki widok dla osoby, która nie miała nigdy kontaktu z chorobą może być trudny. Wiele osób było zdziwionych co mu się stało na skórze. I trzebabyło się tłumaczyć. mamy to jednak za sobą odpowiednie kosmetyki zmienić trochę złe nawyki i da się ! Mam nadzieję, że świadomość ludzi w tym zakresie wzrośnie, wzrośnie także tolerancja, bo łuszczycą NIE DA się zarazić, więc nie należy bać się kontaktu z osobami chorującymi. 09:38, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%