Zamknij
REKLAMA

Płytki w łazience. Zobacz, czemu wciąż pozostają chętnie wybieranym klasykiem

12:30, 17.06.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca/materiały prasowe

Aranżacja wnętrz w mieszkaniu bądź domu to nie lada wyzwanie dla każdego, kto chce wprowadzić się do nowo odebranego lokum. Miejsce, w którym będzie spędzało się wiele czasu, powinno spełniać oczekiwania zarówno pod względem wyglądu, jak i komfortu. Dlaczego zatem warto sięgnąć po płytki, w szczególności wykańczając łazienkę?

Płytki w domu. Poznaj ich zalety

Od wielu lat dużą popularnością na rynku związanym z wykańczaniem wnętrz łazienkowych cieszą się płytki - zarówno te, których używa się do wykładania ścian, jak i podłóg. Nie dzieje się to bez powodu.

Płytki łazienkowe to idealny materiał, który pięknie prezentuje się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości, układu czy ilości naturalnego światła, jaka wpada do wnętrza. Wszystko za sprawą bogactwa, jakie prezentują sobą płytki: ich różne rozmiary, kolory i wzory sprawiają, że do każdego wnętrza można znaleźć te idealne.

Dużym atutem płytek jest to, że chronią one ściany oraz podłogi przed wilgocią. To z kolei sprawia, że w naszym domu nie będzie miejsca na pleśń, która potrafi być bardzo trudna do likwidacji i bardzo szkodliwa dla zdrowia. Jest to jeden z głównych powodów, dla których wybiera się je do łazienek, a często także do kuchni: zabezpieczają ściany i są bardzo łatwe do utrzymania ich w czystości oraz suchości. Wystarczy przetrzeć ściereczką, aby usunąć z nich nadmiar wilgoci z parującej wanny czy też powstały na skutek gotowania.

Związana z powyższą zaletą jest też kolejna: płytki bowiem nie brudzą się zbyt łatwo. A nawet jeśli po pewnym czasie do tego dojdzie, to wówczas w bardzo szybki i prosty sposób można je wyczyścić, by wyglądały jak nowe. Zazwyczaj nie potrzeba do tego nawet bardzo ostrych, żrących środków, a wystarczą zwyczajne, domowe preparaty, co na pewno ucieszy niejedną panią domu.

Najwyższa estetyka i niepowtarzalny charakter łazienki

Płytki łazienkowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie. Pełnią one również funkcję estetyczne, dzięki czemu nasza łazienka może nabrać odpowiedniego charakteru. W ostatnich latach do najmodniejszych zalicza się płytki w stylu nowoczesnym. Płytki wielkoformatowe umieszcza się nie tylko na podłodze, ale również na ścianach. Dla kontrastu można połączyć jasne z ciemnymi, co jest równie modne, jak stosowanie płytek o większym rozmiarze. Najczęściej wybierane są płytki ceramiczne z żyłkowaniami imitującymi kamień, lub też idealnie gładkie, szkliwione, dzięki czemu pięknie połyskują w blasku nastrojowych lamp.

Najlepszy materiał wykonania, aby starczyły na wiele lat

Wybierając płytki do łazienki, należy zwrócić uwagę także na materiał oraz jakość ich wykonania. Na płytkach łazienkowych powinna znajdować się informacja,  że są odporne na działanie silnych środków myjących i dezynfekujących. Co więcej, materiał, z którego zostały wykonane, powinien wytrzymywać ścieranie oraz intensywne użytkowanie. Nie może łatwo pękać i nie powinien nabierać do swojej struktury wody.

Dzięki takim cechom płytki będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, poruszanie się budynku, które jest naturalnym procesem, czy też na mycie bardziej intensywnymi środkami chemicznymi. W efekcie przez wiele lat zachowają swoją nieskazitelną urodę.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%