Zamknij
REKLAMA

Esport w Polsce - skąd ta popularność?

08:40, 06.04.2021 |
Skomentuj

Nic dziwnego, że e-sport zdobył tak wielką popularność podczas pandemii. W końcu stał się jednym z nielicznych źródeł rozrywki dla ludzi. Ale czy to jedyny powód, dla którego e-sport jest tak popularny?

Czym jest są elektroniczne sporty?

Krótko mówiąc, są to gry komputerowe, w których najlepsze drużyny e-sportowe konkurują o tytuły i nagrody. Jedną z najczęściej granych gier w turniejach eSports jest CS: GO. E-sport przyciągnął wiele osób, a w zawodach bierze udział coraz więcej profesjonalnych drużyn. Rynek e-sportu rozwija się w niewyobrażalnym tempie, przez co wiele osób myśli, że ten rodzaj sportu może stać się kolejną kategorią zawodów na igrzyskach olimpijskich.

Kto wspiera i organizuje zawody e-sportowe?

Głównie drużyny e-sportowe są wspierane przez firmy bukmacherskie, bądź specjalne organizacje, takie jak ESL. Nie można zaprzeczyć też, że firmy, takie jak STS czy Fortuna, współpracują nawet z Polską Ligą E-Sportową. Większość bukmacherów umożliwia także obstawianie dowolnych dużych turniejów i ekscytujących wydarzeń e-sportowych, a także transmituje mecze online z najważniejszych rozgrywek e-sportowych.

Polska jest również ważna na europejskiej mapie e-sportowej. W naszym kraju w ostatnich latach (przed pandemią) odbyło się wiele ważnych zawodów e-sportowych. Oczywiście pandemia zatrzymała wszystko, ale ponieważ mecze e-sportowe można rozgrywać zdalnie, kontynuowanie gry nie szkodzi.

Czy koronawirus zaszkodził działaniu turniejów e-sportowych?

Nie. Co więcej, e-sport zyskał rekordową popularność. Ponieważ wiele osób nie ma możliwości oglądania zwykłych sportowych programów rozrywkowych, więc po prostu zwraca swoją uwagę na e-sport. Doprowadziło to do tego, że zeszłoroczne zawody e-sportowe pobiły popularny rekord, przynosząc zawodnikom i organizatorom ogromne sumy pieniędzy.

Jest bardzo prawdopodobne, że za kilka lat będziemy świadkami zmagań e-sportu na igrzyskach olimpijskich, chociaż ponieważ wielu sportowców uważa, że e-sport wcale nie jest sportem. Z jednej strony warto zauważy

, że gry e-sportowe mogą przewyższać popularnością tradycyjne gry sportowe i odepchnąć igrzyska olimpijskie na bok pod względem popularności. Coraz mniej osób jest skłonnych sponsorować takie wydarzenia. Oczywiście to tylko spekulacje, ale e-sport stał się prawdziwym międzynarodowym sportem, z którym niestety nie ma żartów.

Czy da się zarobić na e-sporcie?

Oczywiście, że tak, warto jednak zauważy, że e-sport stopniowo zaczyna przynosić coraz większe dochody. Ponadto wiele osób decyduje się również na zarabianie pieniędzy na zakładach e-sportowych, więc nawet jeśli nie grają w gry przez 16 godzin dziennie, nadal mogą zarobić dużo pieniędzy. Należy jednak pamięta, że nadal musimy obstawiać wiele zakładów, aby wygra, co sprawia, że zakłady są bardzo zmiennym sposobem zarabiania pieniędzy.

Jeśli Twoim celem jest osiągnięcie zostania dobrym graczem, musisz pamiętać o kilku rzeczach, takich jak odpowiednia dieta, odpowiedni sen i dołożyć wszelkich starań w oparciu o aktualną kondycję fizyczną i „trening”. Jeśli jednak nie masz wytrwałości i powściągliwości, zawsze możemy skorzystać z naszego zainteresowania e-sportem na inne sposoby, bo w końcu możesz nawet zostać trenerem zespołu lub fizjoterapeutą - e-sport daje Ci wiele możliwości zarabiać pieniądze.

E-sport to dość młody sport, więc nadal masz możliwość zarabiania pieniędzy. Sytuacja może być zupełnie inna za kilka lat, więc teraz to ostatni gwizdek, w którym można spróbować dołączyć do drużyny e-sportowej lub trenować ze znajomymi, aby stworzyć przyszłą drużynę e-sportową.

Jeśli sam chcesz zostać e-sportowcem

Naturalnie podstawowym kryterium muszą być nasze preferencje, co zwykle jest spowodowane naszym przywiązaniem do danego tytułu. Wybór trenowania do tytułu, który nie przyniesie nam radości, jest zły, ale na krótszą metę może przynieść nam wysokie dochody. Po pewnym czasie zwykle utrudnia nam to grę, więc jeśli chcesz zostać zaawansowanym graczem e-sportowym, wybierz swoją ulubioną grę.

Zacznijmy od tego, że cierpliwość jest zaletą dla każdego gracza, który chce stałego dochodu w e-sporcie. Żelazne prawo skutecznego obstawiania brzmi: jakość, a nie ilość. Dlatego też jeśli chcesz spróbować swoich sił w zostaniu prawdziwym e-sportowcem, musisz wiedzie, co chcesz osiągnąć.

Najlepsi gracze e-sportowi osiągają tytuły oraz wielkie nagrody z racji tego, że wkładają w to mnóstwo wysiłku. Niejednokrotnie zdarzały się takie sytuacje, gdzie e-sportowcy, aby osiągnąć najlepsze miejsca, wręcz uciekali się do oszustw, jednakże i tak ci, którzy mieli wyjątkowe predyspozycje i chęć do osiągania swoich marzeń wygrywali.

Pamiętaj jednak, że bez wsparcia bardzo mało będziesz w stanie osiągnąć. Naturalnie znalezienie odpowiedniej drużyny e-sportowej może być bardzo ciężkie, ale z reguły jeśli macie odpowiednie umiejętności, to przy drobnym wysiłku będziecie na pewno w stanie zapewnić sobie zwycięstwa, a być może i w przyszłości nawet sięgnąć po najwyższe miejsca w rankingach e-sportowych.

Materiał zewnętrzny

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%