Zamknij
REKLAMA

Dotąd kojarzeni byli głównie z ekologią. Teraz szeroko wchodzą w kolejny biznes

09:27, 08.12.2022 materiał promocyjny Aktualizacja: 08:40, 09.12.2022
Foto: Gostyn24/Fotomontaż Foto: Gostyn24/Fotomontaż

Są jedyną taką firmą w powiecie gostyńskim. Od ponad dziesięciu lat działają na terenie całego kraju, a ich codzienna praca ma realny wpływ na środowisko. Oprócz własnej floty pojazdów, posiadają też zespół doświadczonych kierowców logistyków i co istotne, najwyższej klasy mechaników. To sprawiło, że niedawno uruchomili też profesjonalny serwis naprawczy dla ciężarówek, sprzętu budowlanego oraz maszyn rolniczych. 

Mająca siedzibę w Ziółkowie koło Gostynia firma „Eko-Rol” , to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, które od ponad dziesięciu lat zajmuje się odbiorem i segregacją odpadów nadających się do ponownego przetworzenia. - Jesteśmy jedyną firmą w powiecie gostyńskim, która dzięki swojej pracy w tak krótkim czasie stałą się rozpoznawalna w całym kraju w tak trudnej branży jaką jest szeroko pojęty recykling - mówił Piotr Ratajczak, właściciel spółki Eko-Rol.

Do sortowni w Ziółkowie, codziennie trafia kilkanaście ton surowca od firm z całego kraju, a także gospodarstw rolnych z regionu południowej Wielkopolski. - Codziennie odbieramy i sortujemy takie odpady jak makulatura, folia, czy tworzywa sztuczne, które w głównej mierze później trafiają do Niemiec gdzie przetwarzane są do ponownego wykorzystania - mówi Szymon Ratajczak, który w firmie Eko-Rol odpowiada za odbiór odpadów i dodaje

 

- Ponieważ regularnie zwiększa się liczba produkowanych odpadów, zwiększa się też zainteresowanie naszymi usługami. Posiadamy własną flotę, własną logistykę dzięki czemu lepiej organizujemy naszą pracę i odbieramy większą ilość odpadów. - dodaje Szymon Ratajczak.

 

Następstwem coraz większej liczby klientów, a co za tym idzie rozwoju firmy, było sukcesywne zwiększanie floty transportu, a także kierowców logistyków czy mechaników, ponieważ sprzęt przy dużym natężeniu pracy ulegał czasem awariom. – Zdarzały się sytuacje, w których mieliśmy problemy, ponieważ część naszego sprzętu jak np. wózki widłowe, nie była zdolna do pracy dlatego, że uległy awarii, a niektórzy serwisanci mieli kilkutygodniowe terminy – mówi Piotr Ratajczak, który po przeanalizowaniu rynku zdecydował się na poszerzenie działalności swojej firmy o nowe usługi.

Nową gałęzią Eko-Rolu stał się profesjonalny serwis dla pojazdów ciężarowych, sprzętu budowlanego i maszyn rolniczych. – Utworzyliśmy zespół doświadczonych mechaników, którzy będą pracować na miejscu, ale przede wszystkim w terenie gdzie najczęściej dochodzi do awarii maszyn czy pojazdów - dodaje Piotr Ratajczak współwłaściciel firmy Eko-Rol,Oprócz napraw bieżących w firmie Eko-Rol można też sprawdzić stan techniczny pojazdu, a także wykonać przegląd UDT, za który odpowiedzialny jest Norbert Sobierajski – Sprawdzamy stan techniczny maszyn budowlanych, wózków widłowych czy wszelkiego rodzaju ładowarek. Przegląd wykonywany jest według standardów Urzędu Dozoru Technicznego, przygotowujemy i prowadzimy również całą dokumentacje, dlatego klient może być spokojny – dodaje Norbert Sobierajski

Dzięki profesjonalnemu serwisowi pojazdy i maszyny  będą pracowały dłużej a terminowe badania techniczne UDT, zwiększą bezpieczeństwo pracowników. Aby umówić się na serwis czy badanie techniczne wystarczy zadzwonić pod 500 466 287 l Szczegółowych informacji można uzyskać także na miejscu w siedzibie firmy Eko_Rol z Ziółkowia.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%